A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Közös rendelés (Márc.-Ápr. ’09)

  • , Hozzászólás ID: #116607
    shisha-san
    Felhasználó
    Shisha-san
    • Hozzászólás: 100

    Tökéletesen igazad van, ezt mondtam pár hsz.-el korábban én is. Sőt, továbbmegyek: semmilyen kártya, vagy csekk nem kell, hónod alá kapod a pénzt, besétálsz a bankba, és azt mondod, hogy “csókolom, át akarom utalni ezt a guriga húszezrest erre a számlára”, azt jóvan 🙂

    , Hozzászólás ID: #116608
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Igen, úgy is lehet pénzt utalni, ha bemész a bankba és X összeget utalsz egy számlára.

    Az a fontos, hogy legyen egy adott számla, ahova utaljátok a pénzt. Ha mind megérkezett oda, akkor ez az illető továbbutalja annak, aki végül megrendeli.

    Szerintem nem olyan bonyolult, nem kell mindjárt csúcsmodern eszközökre gondolni. :perv:

    , Hozzászólás ID: #116609
    cira
    Felhasználó
    Cira
    • Hozzászólás: 305

    Rendben, akkor a 3. csoport bokonon számlájára utalja a pénzt, ő pedig továbbítja a megrendelőnek.

    Már csak az a kérdés hogy ki vegye át a csomagot.

    Szerintem én azt elvállaom.

    Az a kérdésem hogy amikor szétküldöm a cuccokat akkor azt a postán be lehet csomagoltatni vagy nekem kell?

    És ez terhel engem valamilyen költséggel?

    , Hozzászólás ID: #116610
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Ööö … nem vagyok teljesen biztos benne, de ha a postán akarod becsomagoltatni, akkor fizetned kell a doboz árát, meg amit még felszámolnak. Ha viszont otthon, saját kezűleg becsomagolod őket ( doboz ragasztás ), akkor elméletileg csak annyit kell fizetni a postáért, amekkora a csomag és a súly.

    Tehát egy razan egy vortex esetén max. 1000 ft a posta. ( szerintem )

    Nézz körül itt : https://www.posta.hu

    Vagy menj be a legközelebbi postára , és érdeklődd meg. :perv:

    Update #1 : itt ki tudod számolni a csomag árát.

    https://posta.hu/object.7a2ad7c5-5d17-45 … b64206.ivy

    (csomagdíj kalkulátor)

    , Hozzászólás ID: #116611
    cira
    Felhasználó
    Cira
    • Hozzászólás: 305

    Köszi!

    Azért kérdeztem mert nem szoktam csomagokat küldeni, és itthon nem nagyon tudom becsomagolni de akkor majd kerítek dobozokat.

    Csak nem akarom hogy ennek a költsége rám háruljon.

    , Hozzászólás ID: #116612
    bokonon
    Felhasználó
    bokonon
    • Hozzászólás: 11

    Nekem OK, ha többieknek is megfelel.

    , Hozzászólás ID: #116613
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Na most mindenki szépen olvas és tanul! 🙂 Főleg a 3. csoportosok.

    tati írta korábban:
    Cira,bokonon,molnar17,globber közületek vkinek nincs master v visa kártyája?(nekem sajan nincs) jó lenne ha vki tudna vezető lenni mert gondolom nem csak nekem fontos a rendelés

    Nem is kell. Majd mi kiutaljuk amerikába. Krampi és én intézzük a végelges rendelést.

    Nektek csak a csoportvezetőnek kell fizetni és az ő címére adjuk le a rendelést.

    molnar17 írta korábban:
    nem lehetne valahogy átkerűlni az 1-es v a 2-es csoportba???

    Nem, mert akkor megint ugyan ott tartanánk….

    Nem vállalunk túl nagy kockázatot. Nevezzetek ki egy embert (bárkit) és kész.

    (Mint említettem nem kell dombornymott kártya!!)

    tati írta korábban:
    én szivesen fizetnék előre is ha vki azt szeretné.ha a kártya nem kötelező akkor a piros csekk (ha jól tudom) de arra rá kell fizetni

    Piros csekkel nem vacakolunk… banki átutalás és kész. Sima kártyás, OTPs vagy K&H-s számlára.

    molnar17 írta korábban:
    nekem egy fekete razan,és egy fekete vortex kéne

    ez kb 10.000ft-ból kijönn? (mindennel eggyűtt)

    Már 2x válaszoltam erre a kérdésre és a mai napig igen. 🙂

    [vonal][/vonal]

    Teeehát simán bemész bankba, XXXXX-YYYYYY számlára K. István névre szeretném a nálam lévő összeget átutalni és a csoportvezető szépen összegyűjti. Majd a csoportvezető utalja az összeget nekem (syska) vagy krampinak. Erről bővebben később, először gyújtséka csop. vezetők. Utána szóljanak és megbeszéljük a továbbiakat. 🙂

    , Hozzászólás ID: #116614
    cira
    Felhasználó
    Cira
    • Hozzászólás: 305

    Ha csak 1-1 Vortex-et és Razan-t rendelek akkor kisebb lesz a kockázat?

    Mert haverommal beszéltem az előbb, és azt mondja hogy neki ráér pár hónap múlva is, és akkor ha úgy van akkor most neki nem rendelek.

    , Hozzászólás ID: #116615
    gobbler
    Felhasználó
    gobbler
    • Hozzászólás: 41
    Cira írta korábban:
    Rendben, akkor a 3. csoport bokonon számlájára utalja a pénzt, ő pedig továbbítja a megrendelőnek.

    Már csak az a kérdés hogy ki vegye át a csomagot.

    Szerintem én azt elvállaom.

    Az a kérdésem hogy amikor szétküldöm a cuccokat akkor azt a postán be lehet csomagoltatni vagy nekem kell?

    És ez terhel engem valamilyen költséggel?

    Látom volt egy kis zürzavar,nekem is megfelel a fenti verzió ha ez marad! utalok BOKONON-nak,CIRA meg átveszi a csomagot és szétküldi!

    , Hozzászólás ID: #116616
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Cira írta korábban:
    Ha csak 1-1 Vortex-et és Razan-t rendelek akkor kisebb lesz a kockázat?

    Mert haverommal beszéltem az előbb, és azt mondja hogy neki ráér pár hónap múlva is, és akkor ha úgy van akkor most neki nem rendelek.

    Igen. Minél kisebb egy csomag annál jobb.

    Én most megint többet rendelek, ezért nem is vagyunk sokan az első csoportba.

    Olyan 8db termék ami még elmegy és nem feltűnően nagy szerintem.

    , Hozzászólás ID: #116617
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    gobbler írta korábban:
    Cira írta korábban:
    Rendben, akkor a 3. csoport bokonon számlájára utalja a pénzt, ő pedig továbbítja a megrendelőnek.

    Már csak az a kérdés hogy ki vegye át a csomagot.

    Szerintem én azt elvállaom.

    Az a kérdésem hogy amikor szétküldöm a cuccokat akkor azt a postán be lehet csomagoltatni vagy nekem kell?

    És ez terhel engem valamilyen költséggel?

    Látom volt egy kis zürzavar,nekem is megfelel a fenti verzió ha ez marad! utalok BOKONON-nak,CIRA meg átveszi a csomagot és szétküldi!

    Ehh… mindegy nekem, kavarhattok….

    1 név, 1 cím (aki lehetőleg sokat van otthon vagy valakije sokat van otthon, hogy átvegye) és legyen utalva nekünk a kellő összeg + lista, hogy miből mennyi kell.

    A többi már a ti (csop. vezető) dolga/dolgotok.

    , Hozzászólás ID: #116618
    cira
    Felhasználó
    Cira
    • Hozzászólás: 305
    sYska/!/ írta korábban:

    Igen. Minél kisebb egy csomag annál jobb.

    Én most megint többet rendelek, ezért nem is vagyunk sokan az első csoportba.

    Olyan 8db termék ami még elmegy és nem feltűnően nagy szerintem.

    Rendben akkor változtatok a rendelésen:

    -1db fekete/fekete Razan

    -1db fekete Vortex

    Köszönöm.

    , Hozzászólás ID: #116619
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Jó.

    Amúgy most beszélem krampival és az várható, hogy minden hónapban 1x rendelünk csoportosan.

    Viszont a következő rendelés már feltételekhez lesz kötve… ezekről majd később. Aki most rendel annak még semmilyen követelmény sincs. 🙂

    , Hozzászólás ID: #116620
    molnar17
    Felhasználó
    molnar17
    • Hozzászólás: 34

    oksa nekem megfelel,majd P.Ű kűldjetek el h hova utaljam a pénzt

    , Hozzászólás ID: #116621
    bokonon
    Felhasználó
    bokonon
    • Hozzászólás: 11

    Akkor a 3. csoportból már csak tatinak kell jeleznie, hogy neki megfelel-e.

    A szervezőktől pedig várjuk a további instrukciókat. (mikorra szedjük össze a pénzt, hova utaljam, stb.)

    , Hozzászólás ID: #116622
    tati
    Felhasználó
    tati
    • Hozzászólás: 443

    Nekem megfelel akkor Bokonon a csapatvezető és cira kapja a csomagot pü-ben a címeket küldjétek el

    , Hozzászólás ID: #116623
    bokonon
    Felhasználó
    bokonon
    • Hozzászólás: 11

    OK. Megvagyunk.

    Még annyit kérek, hogy mindenki nézze meg a rendelését, hogy az szerepel-e a listában amit szeretne? Esetleg ha valaki még szeretne változtatni akkor most szóljon, mert lezárásra kerül a lista és akkor már nem lehet.

    Aki razant rendel még megmondhatja, hogy milyen színű fogórészt szeretne hozzá (feket/fekete, fekete/fehér, stb.).

    Utána megírom a _végleges_ listát sYska/!/-nak.

    , Hozzászólás ID: #116624
    molnar17
    Felhasználó
    molnar17
    • Hozzászólás: 34

    fekete/fehér razan

    vortex marad fekete

    thx

    , Hozzászólás ID: #116625
    gorbi
    Felhasználó
    gorbi
    • Hozzászólás: 2

    a vortexem fekete 🙂

    , Hozzászólás ID: #116626
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221

    Na az szupi ha minden hónapban lesz, gondolom nem lehet egymást követő hónapban ugyananak az embernek rendelnie.

    , Hozzászólás ID: #116627
    tati
    Felhasználó
    tati
    • Hozzászólás: 443

    kék/kék razan-t nagyot(ha van különböző méret)

    , Hozzászólás ID: #116628
    tomdelonge
    Felhasználó
    tomdelonge
    • Hozzászólás: 43

    syska, szerintem ha van elég jelentkezö 4. csoportra is akkor sztem hadd szervezzék meg,te meg ne tiltsd, de szervezkedned sem neked kell.ez a topic arra jo h itt meglehet beszélni, de nem azt jelenti h neked kell szervezni mindent.

    , Hozzászólás ID: #116629
    gobbler
    Felhasználó
    gobbler
    • Hozzászólás: 41

    Én tartom magam az eddigihez 1db funnel kerámia(kék szinű)!

    , Hozzászólás ID: #116630
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    tati írta korábban:
    kék/kék razan-t nagyot(ha van különböző méret)

    1 méret van, 180cm.

    gerago írta korábban:
    Na az szupi ha minden hónapban lesz, gondolom nem lehet egymást követő hónapban ugyananak az embernek rendelnie.

    Másként lesz meghatározva. 🙂

    tomdelonge írta korábban:
    syska, szerintem ha van elég jelentkezö 4. csoportra is akkor sztem hadd szervezzék meg,te meg ne tiltsd, de szervezkedned sem neked kell.ez a topic arra jo h itt meglehet beszélni, de nem azt jelenti h neked kell szervezni mindent.

    Nézd. A vámosok sem hülyék. A 4. csomagot tuti átnéznék már.

    Felőlem csináljatok 4. csoportot. Viszont az már nagyon gyanús lesz…

    Nem jókedvemből zártam le a jelentkezést. 😉

    (Magánakciókat bárki, bármikor csinálhat, jogom sincs megtiltani…) [vonal][/vonal]Apropó, ha valakinek már a helyes szín és darabszám van, akkor ne írja már meg még1x… Az 1. hsz pont a csoportvezetőknek van, hogy tudják miből, mennyi kell.

    , Hozzászólás ID: #116631
    shisha-san
    Felhasználó
    Shisha-san
    • Hozzászólás: 100

    Tényleg, ha már ennyit beszélünk róla: Mennyi a vám? 10-20%? Csak hogy mire készüljenek az emberek, mint legrosszabb eshetőség, meg mit kockáztatnak a sokadik csoportosok, nagy csomaggal.

    , Hozzászólás ID: #116632
    tomdelonge
    Felhasználó
    tomdelonge
    • Hozzászólás: 43

    najo. én nem egyszer rendeltem külföldről cuccot, és még egyszer sem vámoztattak meg semmiért, pedig volt h nem 1-2 ezer forint értékű cuccot hozattam usa-ból. egyetlen egy rossz tapasztalatom van, amikor a magyar posta meglopott.( szó szerint ). de ezzel nem tudtam mit tenni.

    másfelől meg naponta több ezer csomag érkezik a vámra, ha a csomagok közt 1 nap eltérés is van, a kutya se fog rá emlékezni. h jaaa tényleg tegnap az 1638-as csomag is a nazarhookahrol jött nem? de. akor nézzük csak meg miaz h többen is rendelnek onnan.huha.

    , Hozzászólás ID: #116633
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Shisha-san írta korábban:
    Tényleg, ha már ennyit beszélünk róla: Mennyi a vám? 10-20%? Csak hogy mire készüljenek az emberek, mint legrosszabb eshetőség, meg mit kockáztatnak a sokadik csoportosok, nagy csomaggal.

    25%, tehát az eredeti ár 1,25x-ös értéke a vámolt.

    tomdelonge írta korábban:
    najo. én nem egyszer rendeltem külföldről cuccot, és még egyszer sem vámoztattak meg semmiért, pedig volt h nem 1-2 ezer forint értékű cuccot hozattam usa-ból. egyetlen egy rossz tapasztalatom van, amikor a magyar posta meglopott.( szó szerint ). de ezzel nem tudtam mit tenni.

    másfelől meg naponta több ezer csomag érkezik a vámra, ha a csomagok közt 1 nap eltérés is van, a kutya se fog rá emlékezni. h jaaa tényleg tegnap az 1638-as csomag is a nazarhookahrol jött nem? de. akor nézzük csak meg miaz h többen is rendelnek onnan.huha.

    Mint említettem, az egyéni akciók nyitottak. 🙂

    Különben sem írnak, hogy had csatlakozzak énisénis…

    , Hozzászólás ID: #116634
    bokonon
    Felhasználó
    bokonon
    • Hozzászólás: 11

    sYska/!/

    Itt a 3. csoport veglegesitett rendelese:

    * Cira: 1 Razan (fekete/fekete) + 1 Vortex (fekete)

    * bokonon: 1 Razan (fekete/fekete) + 1 Vortek (fekete) + 1 Funnel (fekete)

    * molnar17: 1 Razan (fekete/fehér) + 1 Vortex (fekete)

    * tati: 1 Razan (kék/kék)

    * globber: 1 Funnel (kék)

    Nem sok valtozott, csak teljesen specifikaltuk a razanok szineit.

    Mikorra szedjem ossze a penzt?

    , Hozzászólás ID: #116635
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    bokonon írta korábban:
    sYska/!/

    Itt a 3. csoport veglegesitett rendelese:

    * Cira: 1 Razan (fekete/fekete) + 1 Vortex (fekete)

    * bokonon: 1 Razan (fekete/fekete) + 1 Vortek (fekete) + 1 Funnel (fekete)

    * molnar17: 1 Razan (fekete/fehér) + 1 Vortex (fekete)

    * tati: 1 Razan (kék/kék)

    * globber: 1 Funnel (kék)

    Nem sok valtozott, csak teljesen specifikaltuk a razanok szineit.

    Mikorra szedjem ossze a penzt?

    Rendben, vettem. Az elsődleges és másodlagos színt majd akkor írd amikor az összeget is utalod. 🙂

    A pénzt 2 héten belül kéne össze szedni.

    Terveim szerint az első csoport (akár) ezen a héten már rendelhet. Második csoportnak 10ig van ideje, de jó lenne kerek 1 hét múlva rendelni. A 3. csop. pedig akkor 2 hét múlva.

    Megfelel?

    , Hozzászólás ID: #116636
    bokonon
    Felhasználó
    bokonon
    • Hozzászólás: 11

    Tokeletesen megfelel. Holnap szetkuldom a 3. csoport tagjainak a szamla-infokat.

30 bejegyzés megtekintése - 61-90 / 215

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.