A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #89154
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491

    Akkor mi van ha nincs 50g-os kiszerelésben amit ki akarsz próbálni? 😀

    , Hozzászólás ID: #89155
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    hundarkblade írta korábban:
    Akkor mi van ha nincs 50g-os kiszerelésben amit ki akarsz próbálni? 😀

    Rátapintottál az érzékeny pontra :-/. Ha nem félek az adott íztől, akkor megveszem 250 g-osban. Nakhla Mizo szőlőt még nem próbáltam, de szőlőt szeretem, mizóból eddig mindegyik bejött, szóval azt megveszem nagyban.

    Cardamont és fahéjat csak akkor veszek, ha van 50 g-osban.

    Minden egyéb íz, ami felmerül, azt kipróbálom 50 g-osban, vagy ha nem félek tőle, akkor megevsezm nagyban.

    Pl Al Fakher szilvát megvenném 250 g-ban (ha lenne rá pénzem), pedig még nem próbáltam, de már mindenki dícsérte korábban.

    De ha valaki megdob monjduk 50 ezerrel, akkor nem foglalkozom kisdobozosokkal :D. Ami nem ízlik azt meg elajándékozom :).

    , Hozzászólás ID: #89156
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    BandiKJ írta korábban:
    mijen

    Ne csináldd már légyszi, többször írtad így, krampi egyszer már ki is javított. Véletlen-e vagy szándékos, nem tudom, de ly-vel írják.

    , Hozzászólás ID: #89157
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    Gábor írta korábban:
    BandiKJ írta korábban:
    mijen

    Ne csináldd már légyszi, többször írtad így, krampi egyszer már ki is javított. Véletlen-e vagy szándékos, nem tudom, de ly-vel írják.

    ezt krampival és a többiekkel megbeszéltem már. ez ojan nálam mint krampinál az ékezetlenség.

    , Hozzászólás ID: #89158
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    BandiKJ írta korábban:
    Gábor írta korábban:

    Ne csináldd már légyszi, többször írtad így, krampi egyszer már ki is javított. Véletlen-e vagy szándékos, nem tudom, de ly-vel írják.

    ezt krampival és a többiekkel megbeszéltem már. ez ojan nálam mint krampinál az ékezetlenség.

    Akkor bocsi, elnézést kérek, csak kicsit zavaró. Meg krampi írásmódja nem ütközik a magyar helyesírás szabályaival.

    , Hozzászólás ID: #89159
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    Gábor írta korábban:
    BandiKJ írta korábban:

    ezt krampival és a többiekkel megbeszéltem már. ez ojan nálam mint krampinál az ékezetlenség.

    Akkor bocsi, elnézést kérek, csak kicsit zavaró.

    el van nézve :super:

    , Hozzászólás ID: #89160
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593

    most fogok beújítani pár dolgot, és 21990ft-ra jött ki 😀

    az a gond h több helyről veszem/rendelem, így is elkell mennem 2boltba pestre.

    amire gondoltam:

    szultankincseiből Nakhla Mizo 3x250gr=7500

    vizipipawebaruhazból Vortex kerámia + Nammor cső össz 10990 szállítással együtt.

    szultancenterből pedig egy 55ös egyiptomi vizipipát 3500ft.

    ennél olcsóbban nemjövök ki ezekel a cuccokal nem?

    , Hozzászólás ID: #89161
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491
    cyp írta korábban:
    most fogok beújítani pár dolgot, és 21990ft-ra jött ki 😀

    az a gond h több helyről veszem/rendelem, így is elkell mennem 2boltba pestre.

    amire gondoltam:

    szultankincseiből Nakhla Mizo 3x250gr=7500

    vizipipawebaruhazból Vortex kerámia + Nammor cső össz 10990 szállítással együtt.

    szultancenterből pedig egy 55ös egyiptomi vizipipát 3500ft.

    ennél olcsóbban nemjövök ki ezekel a cuccokal nem?

    Szerintem ha amit itt felsoroltál az szk-ban megveszed, ugyanennyire kijön, lehet még kedvezményt is kapsz belőle. 😉

    , Hozzászólás ID: #89162
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593

    nemhiszem. ha jóltudom szkban nincs is nammor cső csak razan 8kér, énmeg 6750ért veszem nammort.

    vortexet meg 3250ér.

    itt a számításom:

    szk: 8000ft razan + 3500ft vortex = 11500ft

    vizipipawebáruház: 6750ft Nammor + 3250 vortex + 990ft szálítás kötlség= 10990

    plusz kihasználom a szultancenter egyiptomi akcióját 3500ft 55ös, szkban 6500.

    , Hozzászólás ID: #89163
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Akkor nem csak én vagyok ünnepek előtt anyagi csődbe? 😀

    , Hozzászólás ID: #89164
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593

    ez ünnepek utáni karácsonyi ajándék lesz magamnak 😀

    nameg szeretek utánajárni dolgoknak és minden forintot megspórolni.

    , Hozzászólás ID: #89165
    hundarkblade
    Felhasználó
    hundarkblade
    • Hozzászólás: 491
    cyp írta korábban:
    nemhiszem. ha jóltudom szkban nincs is nammor cső…

    Van nammor cső szk-ban asszem 6000huf/db, viszont a korlátozott színekben csak. de ha megkérdezed a megfelelő topicban(szultán kincseis topic ;)), ott biztosan segítenek neked ebben.

    , Hozzászólás ID: #89166
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Bodza ízű dohánnyal találkozott már valaki? Hazai márkáknál nem találkoztam ilyesmivel. Külföldinél esetleg?

    , Hozzászólás ID: #89167
    neutro
    Felhasználó
    Neutro
    • Hozzászólás: 168

    az én karácsonyi ajándékom egy khalil mamoon trimetál lesz vortexel 3-4fajta mizoval szénnel és hogyha minden jól alakul még egy nammor/razan szívócsővel :hehe: jó kis karácsony lesz 😉

    , Hozzászólás ID: #89168
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    BandiKJ írta korábban:
    Gábor írta korábban:

    Ne csináldd már légyszi, többször írtad így, krampi egyszer már ki is javított. Véletlen-e vagy szándékos, nem tudom, de ly-vel írják.

    ezt krampival és a többiekkel megbeszéltem már. ez ojan nálam mint krampinál az ékezetlenség.

    Már bocs, nem akarok kötekedni, de azért ha használunk egy nyelvet, nem kellene ennyire semmibe venni a szabályait. Krampinál az ékezetlenség feltételezem, hogy angol billentyűzet miatt van, ami sokakkal előfordulhat. De itt két betűről van szó. A “j” és a “ly” két különféle betű, nem lehet őket felcserélni. Ha nem tudod megjegyezni, hogy melyik szót, hogyan írják, nem az a megoldás, hogy ezentúl mindent “j”-vel írsz. Tényleg nem akarok vitázni, de legyen már egy önmagunkkal szemben felállított mérce, hogy mennyire rontjuk el a magyar nyelvet. A szleng az egy más dolog, az a köznyelvben elfogadott.

    Előfordul, hogy az ember hibázik, de az, hogy direkt így írod, az már bocs, de baromság. Szóval kétlem, hogy nem tudod, hogy az “olyan”-t “ly”-vel kell írni. De mindenesetre ahelyett, hogy kialakítasz egy ilyen buta szokást, inkább tanulj meg helyesen írni, mert később nagyobb bajod lehet belőle, mint az, hogy itt a fórumon páran szólnak érte.

    És én személy szerint tisztelem a magyar nyelvet és rosszul esik ilyeneket olvasni. De egyébként itt a fórumon sokat olvasok olyan hibát, ahol a -ba, -be, -ban, -ben abszolút össze van keverve. Csak egy kis segítség: Megyek a boltBA dohányt venni. Vettem a boltaBAN egy dohányt. (Nem pedig vettem a boltba egy dohányt, de szerintem ez annyira egyértelmű.) Komolyan, csak azt kérem, hogy ha lehet, figyeljünk oda, hogyan írunk. Én is szoktam hibázni, mint mindenki más, de direkt ne írjunk rosszul szavakat!

    , Hozzászólás ID: #89169
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    krampi azért ír úgy, ahogy, mert ezt szokta meg, így tud vakon is gépelni. 😀

    , Hozzászólás ID: #89170
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    anegytech írta korábban:
    BandiKJ írta korábban:

    ezt krampival és a többiekkel megbeszéltem már. ez ojan nálam mint krampinál az ékezetlenség.

    Már bocs, nem akarok kötekedni, de azért ha használunk egy nyelvet, nem kellene ennyire semmibe venni a szabályait. Krampinál az ékezetlenség feltételezem, hogy angol billentyűzet miatt van, ami sokakkal előfordulhat. De itt két betűről van szó. A “j” és a “ly” két különféle betű, nem lehet őket felcserélni. Ha nem tudod megjegyezni, hogy melyik szót, hogyan írják, nem az a megoldás, hogy ezentúl mindent “j”-vel írsz. Tényleg nem akarok vitázni, de legyen már egy önmagunkkal szemben felállított mérce, hogy mennyire rontjuk el a magyar nyelvet. A szleng az egy más dolog, az a köznyelvben elfogadott…

    van benne igazság. ha jol tudom, krampi azért nem ir ékezetet, mert igy szokta meg programozásbol. hegy j, vagy ly megváltoztatná a szo jelentését, akkor egyértelmü, hogy heLYesen irnám az adott szot. nem kritizálásbol mondom, de krampi ékezetlensége bizonyos szavaknál bezavar. a magyar nyelv viszont tényleg gyönyörü.

    , Hozzászólás ID: #89171
    anegytech
    Felhasználó
    anegytech
    • Hozzászólás: 825
    BandiKJ írta korábban:

    van benne igazság. ha jol tudom, krampi azért nem ir ékezetet, mert igy szokta meg programozásbol. hegy j, vagy ly megváltoztatná a szo jelentését, akkor egyértelmü, hogy heLYesen irnám az adott szot. nem kritizálásbol mondom, de krampi ékezetlensége bizonyos szavaknál bezavar. a magyar nyelv viszont tényleg gyönyörü.

    Helyesen írtad le a helyes szót! 😉 Ahogyan most is tudtad, szertinem máskor is oda tudsz figyelni, mert ez nem jó szokás. Az ékezet nélkülis írás is rossz dolog, meg lehet, hogy néha bezavar, de az internet világában elég sokat lehet látni a angol billentyűk elterjedtsége miatt. Ha van magyar billentyűzete, neki is ajánlanám az ékezetek használatát. Nem akarom osztani az észt, fel sem merült bennem, csak úgy gondolom, hogy a mi feladatunk ápolni a nyelvet, még ha nem is a vizipipás fórum fogja beindítani a következő nagy nyelvújítást :hehe:.

    , Hozzászólás ID: #89172
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438

    olyan ritak nálam az ly, mint hogy valakit megszolitok, a legjobb barátomat se szoktam se a nevén, se sehogy szolitani. aztán ha egyszer megszolitom az illetöt a nevén, akkor csodálkozik és elmondhatja magárol, hogy hallotta a nevét a számbol :hehe: igy van ez ly-vel is 🙂

    , Hozzászólás ID: #89173
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    anegytech írta korábban:
    De egyébként itt a fórumon sokat olvasok olyan hibát, ahol a -ba, -be, -ban, -ben abszolút össze van keverve. Csak egy kis segítség: Megyek a boltBA dohányt venni. Vettem a boltaBAN egy dohányt. (Nem pedig vettem a boltba egy dohányt, de szerintem ez annyira egyértelmű.)

    Ez pedig lehet tájszólás is, sYska, ne vedd sértésnek, és te se Frici, de ez pl. a szegediekre jellemző, hogy boltba vettem egy dohányt. Ezek a tájszólások szerintem nemzeti kincsek, meg kell őket őrizni. Moldyt jó volt hallgatni, mikor beszélt (ne vedd sértésnek), élveztem a beszédét. Ezért bántani nem kell embereket, a hejesirásukért viszont igenis csesztessük őket, és lám, máris értelmesebb lesz a magyar. 😀

    , Hozzászólás ID: #89174
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    Gábor írta korábban:
    anegytech írta korábban:
    De egyébként itt a fórumon sokat olvasok olyan hibát, ahol a -ba, -be, -ban, -ben abszolút össze van keverve. Csak egy kis segítség: Megyek a boltBA dohányt venni. Vettem a boltaBAN egy dohányt. (Nem pedig vettem a boltba egy dohányt, de szerintem ez annyira egyértelmű.)

    Ez pedig lehet tájszólás is, sYska, ne vedd sértésnek, és te se Frici, de ez pl. a szegediekre jellemző, hogy boltba vettem egy dohányt. Ezek a tájszólások szerintem nemzeti kincsek, meg kell őket őrizni. Moldyt jó volt hallgatni, mikor beszélt (ne vedd sértésnek), élveztem a beszédét. Ezért bántani nem kell embereket, a hejesirásukért viszont igenis csesztessük őket, és lám, máris értelmesebb lesz a magyar. 😀

    “hejesirásukért”. énis szeged környéki vagyok és itt nagyon tájszolásban beszélnek, egészen konkrétan ö-vel. erre lehet büszke a magyar!! :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89175
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    BandiKJ írta korábban:
    “hejesirásukért”. énis szeged környéki vagyok és itt nagyon tájszolásban beszélnek, egészen konkrétan ö-vel. erre lehet büszke a magyar!! :hehe:

    Nem ezt mondtam? 😀

    [vonal][/vonal]

    Ez mekkora:

    Tiberius üzenete:

    tegnap teleportal jöttem haza

    Mffppmmffmmpppfmfmffmppf | KennerŽ RULZ üzenete:

    😀

    Mffppmmffmmpppfmfmffmppf | KennerŽ RULZ üzenete:

    teleportal?

    Mffppmmffmmpppfmfmffmppf | KennerŽ RULZ üzenete:

    mi a fasz?

    Tiberius üzenete:

    hát

    Tiberius üzenete:

    mar olyan részeg voltam

    Tiberius üzenete:

    hogy tudtam nem birok hazamenni

    Tiberius üzenete:

    ilyenkor kell teleportálni

    Tiberius üzenete:

    legjobb

    Tiberius üzenete:

    megiszol még egy felest és otthon ébredsz

    Mffppmmffmmpppfmfmffmppf | KennerŽ RULZ üzenete:

    (lol)

    , Hozzászólás ID: #89176
    szultankincsei
    Felhasználó
    SzultánKincsei
    • Hozzászólás: 736
    cyp írta korábban:
    nemhiszem. ha jóltudom szkban nincs is nammor cső csak razan 8kér, énmeg 6750ért veszem nammort.

    vortexet meg 3250ér.

    itt a számításom:

    szk: 8000ft razan + 3500ft vortex = 11500ft

    vizipipawebáruház: 6750ft Nammor + 3250 vortex + 990ft szálítás kötlség= 10990

    plusz kihasználom a szultancenter egyiptomi akcióját 3500ft 55ös, szkban 6500.

    nalunk nammor 6000ft, vortex forum tagognak 2500ft.

    csak 3500ft-os pipat nammor cső és vortex keramiaval ne haragudy de szamomra erdekes. mert egy jó minőseégi cső és nagyon jó keramiad veszel de hozza egy borzastó pipa! ez olyan mint Ferrari-ra válo pininfarina auto kereket trabira tennel és Ferrari konfortot varnal.

    Neked egy aladin pipad ajanlom ezek e pipakban csak rozsdamentes ácél hasznalnak nem rozsdasodnak mint a piaci pipak!

    ja és ha pipahoz veszel nammor csövet akkor még olcsobban is kapsz.

    , Hozzászólás ID: #89177
    pooly
    Felhasználó
    pooly
    • Hozzászólás: 344

    Idén Visegrádon voltunk nyaralni egy hetet, összeismerkedtünk egy hódmezővásárhelyi házaspárral.

    Nagyokat beszélgettünk velük és eszméletlenül jó volt hallani azt az ö betűs tájszólást, nagyon tetszett mennyire természetes volt nekik, és milyen furcsa lehetett nekik a mi beszédstílusunk.

    Egyébként ez a keverés a j és a Ly betűkkel legalább olyan zavaró mint az a kialakult ovodásszleng a “jah”, hát attól tudok még falra mászni.

    , Hozzászólás ID: #89178
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    pooly írta korábban:
    Idén Visegrádon voltunk nyaralni egy hetet, összeismerkedtünk egy hódmezővásárhelyi házaspárral.

    én mártélyi vagyok, hódmezővásárhelytől 6km-re 😛 és nincs olya, hogy “öttem möggyet könyérrel” :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89179
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Nammor 6000, és 2500 a vortex fórum tagoknak? Csúcs 😀 Kábé egy hónap múlva fent leszek pesten néhány napot, azt hiszem nagybevásárolok 🙂

    A makóiak sem mondanak minden e-t ö-nek. Csak elvétve, de főleg ha indulatosak. Ennyire eröltetve sztem senki sem beszél 🙂

    Erről eszembe is jutott egy borzasztó vicc:

    – Hun a labda?

    – Mögötted!

    – Ötte a fene!

    😀

    , Hozzászólás ID: #89180
    bandikj
    Felhasználó
    BandiKJ
    • Hozzászólás: 438
    Nick írta korábban:
    Nammor 6000, és 2500 a vortex fórum tagoknak? Csúcs 😀 Kábé egy hónap múlva fent leszek pesten néhány napot, azt hiszem nagybevásárolok 🙂

    quote=”BandiKJ”]

    pooly írta korábban:
    Idén Visegrádon voltunk nyaralni egy hetet, összeismerkedtünk egy hódmezővásárhelyi házaspárral.

    én mártélyi vagyok, hódmezővásárhelytől 6km-re 😛 és nincs olya, hogy “öttem möggyet könyérrel” :hehe:

    A makóiak sem mondanak minden e-t ö-nek. Csak elvétve, de főleg ha indulatosak. Ennyire eröltetve sztem senki sem beszél 🙂

    Erről eszembe is jutott egy borzasztó vicc:

    – Hun a labda?

    – Mögötted!

    – Ötte a fene!

    :D[/quote]

    élő példa az ö-zésre :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89181
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593
    SzultánKincsei írta korábban:
    cyp írta korábban:
    nemhiszem. ha jóltudom szkban nincs is nammor cső csak razan 8kér, énmeg 6750ért veszem nammort.

    vortexet meg 3250ér.

    itt a számításom:

    szk: 8000ft razan + 3500ft vortex = 11500ft

    vizipipawebáruház: 6750ft Nammor + 3250 vortex + 990ft szálítás kötlség= 10990

    plusz kihasználom a szultancenter egyiptomi akcióját 3500ft 55ös, szkban 6500.

    nalunk nammor 6000ft, vortex forum tagognak 2500ft.

    csak 3500ft-os pipat nammor cső és vortex keramiaval ne haragudy de szamomra erdekes. mert egy jó minőseégi cső és nagyon jó keramiad veszel de hozza egy borzastó pipa! ez olyan mint Ferrari-ra válo pininfarina auto kereket trabira tennel és Ferrari konfortot varnal.

    Neked egy aladin pipad ajanlom ezek e pipakban csak rozsdamentes ácél hasznalnak nem rozsdasodnak mint a piaci pipak!

    ja és ha pipahoz veszel nammor csövet akkor még olcsobban is kapsz.

    hát énsem igazán vágyom egy egyiptomi pipára, nem azért veszem.

    így is túl drágán jövök ki belőle.

    egyébként nemtudtam hogy van nálatok is nammor.:)

    akkor biztosan ott veszem a dolgokat.

    az aladin pipa 6500ft most néztem meg, erre már nincs keret.

    , Hozzászólás ID: #89182
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069
    cyp írta korábban:
    SzultánKincsei írta korábban:

    nalunk nammor 6000ft, vortex forum tagognak 2500ft.

    csak 3500ft-os pipat nammor cső és vortex keramiaval ne haragudy de szamomra erdekes. mert egy jó minőseégi cső és nagyon jó keramiad veszel de hozza egy borzastó pipa! ez olyan mint Ferrari-ra válo pininfarina auto kereket trabira tennel és Ferrari konfortot varnal.

    Neked egy aladin pipad ajanlom ezek e pipakban csak rozsdamentes ácél hasznalnak nem rozsdasodnak mint a piaci pipak!

    ja és ha pipahoz veszel nammor csövet akkor még olcsobban is kapsz.

    hát énsem igazán vágyom egy egyiptomi pipára, nem azért veszem.

    így is túl drágán jövök ki belőle.

    egyébként nemtudtam hogy van nálatok is nammor.:)

    akkor biztosan ott veszem a dolgokat.

    az aladin pipa 6500ft most néztem meg, erre már nincs keret.

    szk-nak abszulút igaza van minőségi kiegészitőhöz minőségi pipa dukál inkább még gyűjts egy jó pipára mint egy vaccakra….

    , Hozzászólás ID: #89183
    lbalazs15
    Felhasználó
    lbalazs15
    • Hozzászólás: 81

    Én megjártam már egy szar pipával de abból tanultam… Mindenhol esett szét a tömítés mindig le vagy kiesett.

    (Mondjuk első pipám volt és akkor nem is tudtam valami sokat a pipzásról):rouge:

30 bejegyzés megtekintése - 7,081-7,110 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.