A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #89438
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    a történelmet a győztesek írják. más ország, más történelem szemlélet. angliában pl tuti másképp értékelik az oroszokat

    , Hozzászólás ID: #89439
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    Riccio írta korábban:
    a történelmet a győztesek írják. más ország, más történelem szemlélet. angliában pl tuti másképp értékelik az oroszokat

    Az újságok, a TV-ben leadott propagandák, a hangfelvételek, melyeket a ruszkik kiadtak a nácik mellett, mind eltűntek az archivumokból. Csak azt nem értem, miért harcolt Hitler a végén a bolsevikok ellen, mikor az elején velük volt. Egyébként az angolok is úgy tekintenek rájuk, mint Európa egyik felszabadítójára.

    , Hozzászólás ID: #89440
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Azért igazából Hitlernek esze ágába sem volt együttműködni az oroszokkal, addig tűrte meg őket, amíg muszáj volt… Kötött velük egy meg nem támadási szerződést, hogy rendbe tehesse ügyes-bajos dolgait, aztán amint nem jutott jobb eszébe, rájuk támadott…

    , Hozzászólás ID: #89441
    adam_t
    Felhasználó
    adam_t
    • Hozzászólás: 113

    Hitler nem volt hülye. Gondolj bele ha a háború elején az oroszok is ellenne vannak akkor onnan is érhette őt támadás, ezért szépen “meg nem támadási szerződést” kötött velük és így már keletről nem érhette nagyobb meglepetés.. 🙂

    , Hozzászólás ID: #89442
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Adolf bácsis és hasonló jellegű hozzászólásokat nem szeretnék a továbbiakban látni, mivel politikailag nem semleges éppen. II. világháborúnak van pár fóruma, ahol lehet vitatni ezt, kérem ne itt tegyétek. 🙂

    , Hozzászólás ID: #89443
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865

    (Ez remélem még belefér sYska.) Nincs benne semmi, csak töri.

    Egyszerű, hogy Hitler miért támadta meg Oroszországot. Afrikában nem értek el olyan hatalmas sikereket, de az olaj meg marhára el kezdett fogyni. Ahhoz hogy be tudja fejezni az oroszlánfóka hadműveletet (Anglia offenzívája. igazából sosem indulhatott meg a terv) ahhoz rettentő mennyiségű nyersanyag kellett.

    Úgy vélte a német hadviselés, hogyha sikerül kiütni Moszkvát, akkor onnantól Oroszország összeomlik, de a vörös hadsereg megállította a tengelyhatalmakat Moszkva kapujában. (ne is beszéljünk róla milyen áron)

    Sztálin még akkor sem hitte el, hogy Hitler megtámadta amikor már nagyban Moszkva felé menetelt és későn kezdte meg a csapatai visszavonását a keleti határtól (ott japánnal acsarkodott)

    Egészen addig terv szerint ment minden Hitlernek, amíg rá nem döbbent, hogyha a nép ellenáll, akkor bizony vagy mindent ki kell irtani az utadban, vagy sosem nyerhetsz. (lásd később Vietnam)

    A terv nem volt rossz, csak nem volt arra az esetre, hogyha megállítják őket.

    Innentől jött az igazi cumi. Nincs üzemanyag stb és szépen lassan összeomlott a hadigépezet.

    Amúgy az oroszokhoz majdnem az összes szövetséges ország fegyvert és járműveket küldött, amit csak lehetett, mert tudták, ha itt visszapattan Hitler akkor onnantól nincs sok hátra.

    , Hozzászólás ID: #89444
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Bocsánat, úgy lesz! :rouge: “Pedig ártatlan vagyok én, mint az…. izé” hogy Szemértmetes Erzsókot idézzem Petőfi nagy klasszikusából. 😀

    , Hozzászólás ID: #89445
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593

    ez az aladin pipa:

    nemnézne ki hülyén egy magyar színű nammoral?

    nemtudok dönteni fekete nammor legyen vagy a magyar.

    feketével biztos vadul nézhet ki, de a magyar tetszik.

    , Hozzászólás ID: #89446
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Riccio írta korábban:
    egy webshop elsősorban nem azt a réteget célozza meg amelyik bármikor 10 perc buszozás/villamosozás után elérheti a termékeket, hanem az elszigeteltebb települések lakóit, ahol még csak hasonló jellegű üzlet sincs. ettől függetlenül télleg sokkal drágább ez az oldal, mint más versenytársai, de mivel orrba-szájba tolják mindenhol a reklámjukat, elsősorban ezt a lehetőséget találják meg, nem pedig az olcsóbb alternatvákat

    Tudom, pont ezért mondom..

    Bárki aki messze lakik simán hozzájuthat sokkal olcsóbban, akár webshoptól, akár ismerőstől, akár egy-egy bolttól aminek nincs webshopja mert ők is postáznak mint tudjuk ugyebár.

    , Hozzászólás ID: #89447
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    cyp írta korábban:
    ez az aladin pipa:

    nemnézne ki hülyén egy magyar színű nammoral?

    nemtudok dönteni fekete nammor legyen vagy a magyar.

    feketével biztos vadul nézhet ki, de a magyar tetszik.

    Nekem fekete nammor szultánnal nézne ki igazán vadul. 😛 Biztos vagyok benne, hogy a tri-colour nammorral is jól néz ki, hozzá kell próbálni. 🙂

    , Hozzászólás ID: #89448
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593
    Hookah írta korábban:
    cyp írta korábban:
    ez az aladin pipa:

    nemnézne ki hülyén egy magyar színű nammoral?

    nemtudok dönteni fekete nammor legyen vagy a magyar.

    feketével biztos vadul nézhet ki, de a magyar tetszik.

    Nekem fekete nammor szultánnal nézne ki igazán vadul. 😛 Biztos vagyok benne, hogy a tri-colour nammorral is jól néz ki, hozzá kell próbálni. 🙂

    igen, csak nem leszek jelen 😀 kikell találnom milyen kell, de asszem magyarnál maradok, mert szeretem a változatosságot, a fekete snassz.

    , Hozzászólás ID: #89449
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    cyp írta korábban:
    ez az aladin pipa:

    nemnézne ki hülyén egy magyar színű nammoral?

    nemtudok dönteni fekete nammor legyen vagy a magyar.

    feketével biztos vadul nézhet ki, de a magyar tetszik.

    A pipa fekete tónusú, ezért nagyon jól mutatna hozzá a fekete szívócső, vagy egy bordó.

    A tricolorral nehezen tudom elképzelni.

    , Hozzászólás ID: #89450
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403

    Én nem tudom, a többiek hogy voltak vele, nem politikai indíttatásból beszéltem róla, hanem azért, mert érdekelt/érdekel is.

    Egyébként cyp, szerintem biztos, hogy jól mutatna vele a trikolor nammor is, de szerintem is inkább a fekete nammor sultant vedd meg, ha mindenképpen ilyen pipát szeretnél. Viszont az aladinnál azt is figyelembe köll venni, hogy az a része, amire a kerámiát húzod, az tömítéssel nem jó a vortex alá, se a kínai phunnel alá (lefordul, így égettük szét az asztalt), úgy oldottuk meg, hogy teflonszalaggal körbetekertük a dolgot. Egyébként minőségi pipa nagy belső átmérővel, szép is amit kiválasztottál, csak pipázás elején figyelni kell a jó rögzítésre.

    , Hozzászólás ID: #89451
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593

    jaj mennyi gond van. másik tömítéssel jónak kell lenni vortexnek nem?

    egyébként ez a pipa van elfogadható árban, azért választottam.

    bár mindenben kerülöm a fekete színt, színes pipa is jobb lenne, de hát csak két színben van a pipa, és feketében ez bejön.

    , Hozzászólás ID: #89452
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    cyp írta korábban:
    jaj mennyi gond van. másik tömítéssel jónak kell lenni vortexnek nem?

    egyébként ez a pipa van elfogadható árban, azért választottam.

    bár mindenben kerülöm a fekete színt, színes pipa is jobb lenne, de hát csak két színben van a pipa, és feketében ez bejön.

    Tangiers Phunnel alá jó a sima egyiptomi tömítéssel, Vortex alá meg kettő kell. Szóval ez ne riasszon el! 🙂

    , Hozzászólás ID: #89453
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    a sikeresen megérkeztem a korházból már csak a varratokat ell kiszedni:) és moldy találmánya alapján teveze egy saját pipát:)

    , Hozzászólás ID: #89454
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    dózer23 írta korábban:
    a sikeresen megérkeztem a korházból már csak a varratokat ell kiszedni:) és moldy találmánya alapján teveze egy saját pipát:)

    Csak én maradtam le? Mi történt?

    , Hozzászólás ID: #89455
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069
    wakummaci írta korábban:
    dózer23 írta korábban:
    a sikeresen megérkeztem a korházból már csak a varratokat ell kiszedni:) és moldy találmánya alapján teveze egy saját pipát:)

    Csak én maradtam le? Mi történt?

    nem csa te nyugi:) iestem a kádból ( magas vérnyomás és oxigén hiány miatt) és telibe fejeltem a padlót a szám szét szakadt az orrom eltört és kedd óta benn voltam de mostmár újra itthon ( fertelmes a órházi oszt)

    , Hozzászólás ID: #89456
    peti562
    Felhasználó
    peti562
    • Hozzászólás: 473

    huhh, jobbulást 🙂 én (is) beteg voltam egész héten de ma már talán tömök egy mentát.

    , Hozzászólás ID: #89457
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    A menta az gyógyít! 🙂

    , Hozzászólás ID: #89458
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    cyp írta korábban:
    ez az aladin pipa:

    nem nézne ki hülyén egy magyar színű nammoral?

    nem tudok dönteni fekete nammor legyen vagy a magyar.

    feketével biztos vadul nézhet ki, de a magyar tetszik.

    Piros vagy zöld pipához jobban illene a trikolor Nammor. 🙂

    Azonban mivel már csak piros van SZK-ban, így eldőlt a piros/zöld kérdése. 😀

    , Hozzászólás ID: #89459
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593
    sYska/!/ írta korábban:
    cyp írta korábban:
    ez az aladin pipa:

    nem nézne ki hülyén egy magyar színű nammoral?

    nem tudok dönteni fekete nammor legyen vagy a magyar.

    feketével biztos vadul nézhet ki, de a magyar tetszik.

    Piros vagy zöld pipához jobban illene a trikolor Nammor. 🙂

    Azonban mivel már csak piros van SZK-ban, így eldőlt a piros/zöld kérdése. 😀

    igen tudom, de valahogy az nagyon nem jön be.:/

    lehet azért mert előző pipám is ilyen színű és már undorodom tőle. oo/

    nem is piros, inkább ilyen narancssárgás.

    marad az eredeti terv, csak nemfog annyira rosszul kinézni. :siffle:

    , Hozzászólás ID: #89460
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    dózer23 írta korábban:
    wakummaci írta korábban:

    Csak én maradtam le? Mi történt?

    nem csa te nyugi:) iestem a kádból ( magas vérnyomás és oxigén hiány miatt) és telibe fejeltem a padlót a szám szét szakadt az orrom eltört és kedd óta benn voltam de mostmár újra itthon ( fertelmes a órházi oszt)

    Huh ez azért durva. Jobbulást, pihenj sokat :).

    , Hozzászólás ID: #89461
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593

    most hívtak hogy elfogyott a fekete aladin pipa.:(

    nembaj végül piros lesz. talán tényleg jobban is menni fog hozzá a cső.

    , Hozzászólás ID: #89462
    cyp
    Felhasználó
    cyp
    • Hozzászólás: 593

    ja most nézem hogy azt a választ kaptam hogy csak piros és kék van :D:D

    valamit nagyon elnéztem, mostmár minden világos.

    , Hozzászólás ID: #89463
    youri
    Felhasználó
    youri
    • Hozzászólás: 865

    Báá. Gáz hogy várom, hogy folytatódjon a suli?? 😀 Beindult a pipagyártás, gőzerővel haladunk és most a szünet miatt pihi van. 🙁

    Marhajólesz a hűtése O.o Kulisszatitkok később 😛

    , Hozzászólás ID: #89464
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    nagyon lassan megy a munka nálatok…… én má 3 pipát csináltam….most csinálom a 4iket……. csodaszép lesz, most ….magamnak csinálom, ha kész lesz hamar akor Karácsonyi pipa lesz, ha nem Szilveszteri… :D…ja és hamarosan a MMAZAN mosható szívócső…….

    , Hozzászólás ID: #89465
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    Dózer, jobbulást! (Hazamegy a kórházból, és fórumozik… Ez azért jelent valamit, nem? :))

    , Hozzászólás ID: #89466
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Függő! 😀

    , Hozzászólás ID: #89467
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Tegnap este 38.9!

    Ma délután mizo barack! 🙂

30 bejegyzés megtekintése - 7,351-7,380 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.