A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #89648
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    krampi írta korábban:
    Basszus,az abszolut fuggoseg a telefonrol valo forumozas 😀 De unalomuzonek tokeletes 😛

    Lassan fórum elvonót kéne nyitni, azt hiszem már lennénk páran akik befekhetnénk! :hehe:

    , Hozzászólás ID: #89649
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    Stereo írta korábban:
    Üdv mindenkinek. Jó rég jártam erre, nemtudom ki emlékszik még rám… 🙂 Sajnos megvan az oka mindennek… le kellett tegyem a pipát az asztmám miatt. Háát van ilyen.

    Ejjj Stereo, sajnálom.

    Soha többet nem pipázhatsz ? :triste1:

    , Hozzászólás ID: #89650
    watcher
    Felhasználó
    Watcher
    • Hozzászólás: 65

    Kollégáim voltak a héten Dr. Zacher Gábor toxikológus, addiktológus ( médiában gyakran láthatjátok a palit) Győrben tartott előadásán. Elmondásuk szerint foglalkozott a vízipipázással is ugyanis bevallása szerint ő maga is vízipipázik. Az előadáson amellett foglalt állást, hogy ez a legkevésbé egészségkárosító formája a dohányzásnak. Felhívta azonban arra a figyelmet, hogy a fertőzések terjedhetnek a szívócsőbe bejutó vírusok, baktériumok útján is, hiába használnak cserélhető szipkát, főleg a TBC. Érdemes elgondolkozni a vendéglátóhelyeken történő pipák használatán. Nem csak a kollégák mesélték de beszéltem egy egészségügyben dolgozó hölggyel is aki szintén ott volt az előadáson és ő is nagyon érdekesnek tartotta az elhangzottakat, sajnálom, hogy kihagytam.

    , Hozzászólás ID: #89651
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    Watcher írta korábban:
    Kollégáim voltak a héten Dr. Zacher Gábor toxikológus, addiktológus ( médiában gyakran láthatjátok a palit) Győrben tartott előadásán. Elmondásuk szerint foglalkozott a vízipipázással is ugyanis bevallása szerint ő maga is vízipipázik. Az előadáson amellett foglalt állást, hogy ez a legkevésbé egészségkárosító formája a dohányzásnak. Felhívta azonban arra a figyelmet, hogy a fertőzések terjedhetnek a szívócsőbe bejutó vírusok, baktériumok útján is, hiába használnak cserélhető szipkát, főleg a TBC. Érdemes elgondolkozni a vendéglátóhelyeken történő pipák használatán. Nem csak a kollégák mesélték de beszéltem egy egészségügyben dolgozó hölggyel is aki szintén ott volt az előadáson és ő is nagyon érdekesnek tartotta az elhangzottakat, sajnálom, hogy kihagytam.

    Nem szeretnék vitatkozni Dr. Zacher Gáborral, de nem nagyon értem, hogyan is juthat a szívócsőbe bármilyen kórokozó, mikor azt nem fújjuk, hanem szívjuk?

    , Hozzászólás ID: #89652
    wad
    Felhasználó
    wad
    • Hozzászólás: 284
    akoska60 írta korábban:
    Watcher írta korábban:
    Kollégáim voltak a héten Dr. Zacher Gábor toxikológus, addiktológus ( médiában gyakran láthatjátok a palit) Győrben tartott előadásán. Elmondásuk szerint foglalkozott a vízipipázással is ugyanis bevallása szerint ő maga is vízipipázik. Az előadáson amellett foglalt állást, hogy ez a legkevésbé egészségkárosító formája a dohányzásnak. Felhívta azonban arra a figyelmet, hogy a fertőzések terjedhetnek a szívócsőbe bejutó vírusok, baktériumok útján is, hiába használnak cserélhető szipkát, főleg a TBC. Érdemes elgondolkozni a vendéglátóhelyeken történő pipák használatán. Nem csak a kollégák mesélték de beszéltem egy egészségügyben dolgozó hölggyel is aki szintén ott volt az előadáson és ő is nagyon érdekesnek tartotta az elhangzottakat, sajnálom, hogy kihagytam.

    Nem szeretnék vitatkozni Dr. Zacher Gáborral, de nem nagyon értem, hogyan is juthat a szívócsőbe bármilyen kórokozó, mikor azt nem fújjuk, hanem szívjuk?

    mivel a szádhoz veszed, rátapad…

    , Hozzászólás ID: #89653
    zumi
    Felhasználó
    zümi
    • Hozzászólás: 17

    vagy a szipkát ahogy cseréled, ami ugye a szádban volt, ezért nyálas, megfogod kézzel, és már a kezed is nyálas, majd amikor berakod a csőbe, akkor már a csőben is van a baci

    és mivel meleg, nedves környezet, ezért jól elvan

    , Hozzászólás ID: #89654
    homo pipulens
    Felhasználó
    Homo Pipulens
    • Hozzászólás: 165
    akoska60 írta korábban:
    Watcher írta korábban:
    Kollégáim voltak a héten Dr. Zacher Gábor toxikológus, addiktológus ( médiában gyakran láthatjátok a palit) Győrben tartott előadásán. Elmondásuk szerint foglalkozott a vízipipázással is ugyanis bevallása szerint ő maga is vízipipázik. Az előadáson amellett foglalt állást, hogy ez a legkevésbé egészségkárosító formája a dohányzásnak. Felhívta azonban arra a figyelmet, hogy a fertőzések terjedhetnek a szívócsőbe bejutó vírusok, baktériumok útján is, hiába használnak cserélhető szipkát, főleg a TBC. Érdemes elgondolkozni a vendéglátóhelyeken történő pipák használatán. Nem csak a kollégák mesélték de beszéltem egy egészségügyben dolgozó hölggyel is aki szintén ott volt az előadáson és ő is nagyon érdekesnek tartotta az elhangzottakat, sajnálom, hogy kihagytam.

    Nem szeretnék vitatkozni Dr. Zacher Gáborral, de nem nagyon értem, hogyan is juthat a szívócsőbe bármilyen kórokozó, mikor azt nem fújjuk, hanem szívjuk?

    A teházakban általában megkapja a dohányt a szén és amikor kifújjuk a rossz füstöt akor bejuthatnak dolgok a csőbe.

    Haverokal volt olyan,hogy szívtuk szipkával, és utána betegek lettünk pedig minegyikünk épp egészséges volt.

    , Hozzászólás ID: #89655
    wad
    Felhasználó
    wad
    • Hozzászólás: 284
    Homo Pipulens írta korábban:
    akoska60 írta korábban:

    Nem szeretnék vitatkozni Dr. Zacher Gáborral, de nem nagyon értem, hogyan is juthat a szívócsőbe bármilyen kórokozó, mikor azt nem fújjuk, hanem szívjuk?

    A teházakban általában megkapja a dohányt a szén és amikor kifújjuk a rossz füstöt akor bejuthatnak dolgok a csőbe.

    Haverokal volt olyan,hogy szívtuk szipkával, és utána betegek lettünk pedig minegyikünk épp egészséges volt.

    mi sosem cserélgetjük a szipkát, és egyikünk sem volt még beteg. persze idegenek után nem pipázok.

    , Hozzászólás ID: #89656
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    wad írta korábban:
    akoska60 írta korábban:

    Nem szeretnék vitatkozni Dr. Zacher Gáborral, de nem nagyon értem, hogyan is juthat a szívócsőbe bármilyen kórokozó, mikor azt nem fújjuk, hanem szívjuk?

    mivel a szádhoz veszed, rátapad…

    De ha már szipkát használnak, gondolom cserélgetik…

    , Hozzászólás ID: #89657
    homo pipulens
    Felhasználó
    Homo Pipulens
    • Hozzászólás: 165

    Úgy tudom hogy az aromák nagyon bonyolult vegyületek, szóval nem mindegyiknek ugyanaz a hatása szóval lehet, hogy a Masah redbultól semmi bajod nem lesz, de a Fakher citromtól meg cudarul érzed magad.

    Esetelg valaki vegyészetben jártas megmondhatná a tutit. 🙂

    , Hozzászólás ID: #89658
    zumi
    Felhasználó
    zümi
    • Hozzászólás: 17

    egyáltalán milyen aromákat használnak a dohányokhoz?

    természetes, vagy természetazonos?

    mondjuk nem hiszem, hogy a felhasznált aromák bomlása során egyáltalán keletkezne olyan káros anyag, amitől kutyául éreznéd magad, mert égéskor is meglehetősen bomlik az az aroma

    , Hozzászólás ID: #89659
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    zümi írta korábban:
    egyáltalán milyen aromákat használnak a dohányokhoz?

    természetes, vagy természetazonos?

    Is is, márkától és gyártási módszertől is függ. 🙂

    , Hozzászólás ID: #89660
    nhorb
    Felhasználó
    Nhorb
    • Hozzászólás: 18

    Na ez aztán durva van nálunk egy bolt be lehet vinni mindent hogy ők majd eladják és kapsz érte pénzt

    a koleszba a szobatársam anyja nyitotta és győzködött hogy tegyek be cuccot tegyek be cuccot

    hát betettem körülbelül 2 napja 2 vortexet egy funnelt a MYA pipámat mindenestől és ma hívtak fel hogy

    a boltot kirabolták az a vicces hogy a pipának csak a fém részeit vitték a többit összetörték hát ez van

    isten nem akarja hogy pipázzak mert úgy gondoltam hogy valamikor jövő héten kiveszem de a sors nem

    úgy akarta hát nem tudom mi lesz talán kiderítik ki volt azért mondtam el hogy ne egyedül töprengjek rajta hogy

    mekkora egy szerencsétlen ember vagyok.Na Helló mindeki :nono:

    , Hozzászólás ID: #89661
    richard
    Felhasználó
    Richárd
    • Hozzászólás: 112
    Nhorb írta korábban:
    Na ez aztán durva van nálunk egy bolt be lehet vinni mindent hogy ők majd eladják és kapsz érte pénzt

    a koleszba a szobatársam anyja nyitotta és győzködött hogy tegyek be cuccot tegyek be cuccot

    hát betettem körülbelül 2 napja 2 vortexet egy funnelt a MYA pipámat mindenestől és ma hívtak fel hogy

    a boltot kirabolták az a vicces hogy a pipának csak a fém részeit vitték a többit összetörték hát ez van

    isten nem akarja hogy pipázzak mert úgy gondoltam hogy valamikor jövő héten kiveszem de a sors nem

    úgy akarta hát nem tudom mi lesz talán kiderítik ki volt azért mondtam el hogy ne egyedül töprengjek rajta hogy

    mekkora egy szerencsétlen ember vagyok.Na Helló mindeki :nono:

    Hát sajnos ott kezdődik ,hogy be se kellett volna raknod :triste1:

    Van egy sejtésem hogy melyik fajta ember féle törhetett be oda főleg hogy csak a fém kellett :grr:

    Sajnos ez van mostanság .

    Neked meg üzenem .: Vegyél egy új pipát ami a pénztárcádnak és elvárásaidnak is megfelel aztán go pipa 😛

    Addig is fel a fejjel!!!

    , Hozzászólás ID: #89662
    wad
    Felhasználó
    wad
    • Hozzászólás: 284
    Nhorb írta korábban:
    Na ez aztán durva van nálunk egy bolt be lehet vinni mindent hogy ők majd eladják és kapsz érte pénzt

    a koleszba a szobatársam anyja nyitotta és győzködött hogy tegyek be cuccot tegyek be cuccot

    hát betettem körülbelül 2 napja 2 vortexet egy funnelt a MYA pipámat mindenestől és ma hívtak fel hogy

    a boltot kirabolták az a vicces hogy a pipának csak a fém részeit vitték a többit összetörték hát ez van

    isten nem akarja hogy pipázzak mert úgy gondoltam hogy valamikor jövő héten kiveszem de a sors nem

    úgy akarta hát nem tudom mi lesz talán kiderítik ki volt azért mondtam el hogy ne egyedül töprengjek rajta hogy

    mekkora egy szerencsétlen ember vagyok.Na Helló mindeki :nono:

    A helyet amiről beszélsz zálogháznak hívják.

    Nem igazán értem minek adtad be oda a cuccaidat, nem hiszem hogy sok pipás vásárolna zaciból. Mindenesetre ha tényleg így történt, akkor sajnálom…

    Plusz jó lenne ha megtanulnál fogalmazni, és használni központozást, mert így rövid időn belül tiltólistás leszel.

    , Hozzászólás ID: #89663
    peti562
    Felhasználó
    peti562
    • Hozzászólás: 473
    wad írta korábban:
    Nhorb írta korábban:
    Na ez aztán durva van nálunk egy bolt be lehet vinni mindent hogy ők majd eladják és kapsz érte pénzt

    a koleszba a szobatársam anyja nyitotta és győzködött hogy tegyek be cuccot tegyek be cuccot

    hát betettem körülbelül 2 napja 2 vortexet egy funnelt a MYA pipámat mindenestől és ma hívtak fel hogy

    a boltot kirabolták az a vicces hogy a pipának csak a fém részeit vitték a többit összetörték hát ez van

    isten nem akarja hogy pipázzak mert úgy gondoltam hogy valamikor jövő héten kiveszem de a sors nem

    úgy akarta hát nem tudom mi lesz talán kiderítik ki volt azért mondtam el hogy ne egyedül töprengjek rajta hogy

    mekkora egy szerencsétlen ember vagyok.Na Helló mindeki :nono:

    A helyet amiről beszélsz zálogháznak hívják.

    Nem igazán értem minek adtad be oda a cuccaidat, nem hiszem hogy sok pipás vásárolna zaciból. Mindenesetre ha tényleg így történt, akkor sajnálom…

    Plusz jó lenne ha megtanulnál fogalmazni, és használni központozást, mert így rövid időn belül tiltólistás leszel.

    A zálogházban beadáskor kap pénzt ha jól tudom, szerintem ez bizományi akar lenni. Kicsit tényleg .eu stílusú ez a hsz..

    , Hozzászólás ID: #89664
    watcher
    Felhasználó
    Watcher
    • Hozzászólás: 65

    Ne éld bele magad. Ha a boltban vagy a közelben nem volt biztonsági kamera ami valami használható felvételt rögzített vagy ha egy vamzer nem ad valami információt akkor elenyésző az esély arra, hogy kiderüljön, hogy ki volt az elkövető. Ez nem amcsi krimi ahol a nagy detektív elindul a pipafüst nyomán és megoldja a Kennedy gyilkosságot. Jobb ha elkezdesz gyűjteni egy újra.

    Nhorb írta korábban:
    hát nem tudom mi lesz talán kiderítik ki volt azért mondtam el hogy ne egyedül töprengjek rajta hogy

    mekkora egy szerencsétlen ember vagyok.Na Helló mindeki :nono:

    , Hozzászólás ID: #89665
    wad
    Felhasználó
    wad
    • Hozzászólás: 284

    Ebből a megfogalmazásból nem jöttem rá, hogy akkor kapott pénzt mikor beadta, vagy akkor kapna, ha eladják, de igazad van egyébként…

    , Hozzászólás ID: #89666
    stereo
    Felhasználó
    Stereo
    • Hozzászólás: 456
    webbie írta korábban:
    Stereo írta korábban:
    Üdv mindenkinek. Jó rég jártam erre, nemtudom ki emlékszik még rám… 🙂 Sajnos megvan az oka mindennek… le kellett tegyem a pipát az asztmám miatt. Háát van ilyen.

    Ejjj Stereo, sajnálom.

    Soha többet nem pipázhatsz ? :triste1:

    Nem tudom de, egy jó darabig az egészségem érdekében biztos elfelejtem :triste1:

    , Hozzászólás ID: #89667
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    wad írta korábban:
    Ebből a megfogalmazásból nem jöttem rá, hogy akkor kapott pénzt mikor beadta, vagy akkor kapna, ha eladják, de igazad van egyébként…

    Valószínű akkor, amikor eladják, érdekes történet, én biztos nem adtam volna be, főleg ha nem tudom milyen a biztonsági rendszer.

    , Hozzászólás ID: #89668
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Ha csak a pipatestet vitte el, akkor az valami piti bűnöző lehetett, csak a fém értéket nézte……. majd valahol méhtelepen eladja…..

    , Hozzászólás ID: #89669
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Bazd…..

    Épp az imént kaptam a fogaim közé egy 4mm hosszú és 2mm széles üvegszilánkot. oo/

    Mya QT-ből szívom az alap csővel. Már számtalanszor szívtam ezzel az összeállítással és finoman szólva ötletem sincs hogy kerülhetett bele….

    Pár pohár tört az elmúlt 2 hétbe, de fel is lettek takarítva…

    Azért kicsit megijesztett ez a dolog… :pascontent2:

    , Hozzászólás ID: #89670
    nhorb
    Felhasználó
    Nhorb
    • Hozzászólás: 18

    Azért tettem be mer a koliba a gyerek annyit mondta hogy betettem de már megbántam.

    Most veszek majd egy pipát valami olcsóbbat és azt egy jó darabig nem adom oda senkinek.

    Köszönöm az együtt érzéseteket.

    , Hozzászólás ID: #89671
    adam_t
    Felhasználó
    adam_t
    • Hozzászólás: 113
    Nhorb írta korábban:
    Azért tettem be mer a koliba a gyerek annyit mondta hogy betettem de már megbántam.

    Nem értem… oo/

    , Hozzászólás ID: #89672
    wad
    Felhasználó
    wad
    • Hozzászólás: 284
    adam_t írta korábban:
    Nhorb írta korábban:
    Azért tettem be mer a koliba a gyerek annyit mondta hogy betettem de már megbántam.

    Nem értem… oo/

    Azért tettem be, mert a koliban a gyerek annyit mondta (hogy tegyem be), hogy betettem, de már megbántam.

    Kell egy kis fordítás 😀

    , Hozzászólás ID: #89673
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    adam_t írta korábban:
    Nhorb írta korábban:
    Azért tettem be mer a koliba a gyerek annyit mondta hogy betettem de már megbántam.

    Nem értem… oo/

    Azért tette be abba a boltba, mert a koliba az egyik gyerek csomószor mondta neki, hogy tegye be, és ezért ő végül betette a pipát a boltba, de már megbánta.

    Magyar 4ever 😀

    , Hozzászólás ID: #89674
    adam_t
    Felhasználó
    adam_t
    • Hozzászólás: 113

    Köszönöm a “fordítást” 😀 Hihetetlen, hogy a nem tagolt mondatot milyen nehezen lehet értelmezni.. :gene:

    , Hozzászólás ID: #89675
    peti562
    Felhasználó
    peti562
    • Hozzászólás: 473

    Nem mintha különösebben érdekelne a politika, azért át szoktam futni a híreket és most jót nevettem. OV kiáll, megtart egy beszédet “Évértékelő” címmel. Másnap a baloldal jelenlegi csapatvezetője(lehet mire olvassátok már más lesz) számokéri rajta a jövőbeni terveit. Már tényleg elég ezeknek 8 általános? hogy a szöveg címének az értelmezéséig nem jut el? Másrészről az ő beszéde után a kormánypárt támadja. Nem fordítva szokott ez lenni?

    semmi felháborodást vagy ilyesmit nem szeretnék kiváltani azokban akik még mindig pirosban látják a világot, csak egyszerű kérdés volt. nem vitaindító! egy darab választ várok mindegyikre, nem vitázni szeretnék mert tök felesleges. Másrészt félig költői a dolog. Valamivel el kell ütni az időt, még 45 perc a SuperBowl-ig.

    , Hozzászólás ID: #89676
    kormi
    Felhasználó
    Kormi
    • Hozzászólás: 453

    Hát, annyira nem követem a dolgokat… Egyébként mi, fiatalok nem hiszem, hogy vörösben látjuk a világot… 🙂

    , Hozzászólás ID: #89677
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403
    Kormi írta korábban:
    Hát, annyira nem követem a dolgokat… Egyébként mi, fiatalok nem hiszem, hogy vörösben látjuk a világot… 🙂

    Narancssárgában sem kéne látni, csak piros-fehér-zöldben. 🙂

30 bejegyzés megtekintése - 7,561-7,590 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.