A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #91446
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    Van valaki aki felvételizett a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar idén indított Molekuláris Bionika szakára? Vagy valakinek ilyen ismerőse?

    , Hozzászólás ID: #91447
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    A Nakhla alapból az erősebb, karakteresebb ízű dohányok közé tartozik, valamint amit mások is említettek, hogy mivel viszonylag egy száraz dohányról beszélünk, így hamarabb elszenesedik/kiszárad, ezért az íze is “karcosabb”, erőteljesebb, mint más, nedvesebb dohányoké. Erre megoldást az jelenthet, főleg hogyha nem teljesen friss, régebbi csomag dohányról van szó, hogy valamilyen úton-módon feljavítod az állagát.

    Amúgy az, hogy egy masszív dohányos elköhögi magát a pipától, nem egy ritka dolog, legalábbis én már jópárszor láttam. Teljesen “szűz” tüdejű emberek tudták élvezni a pipát és nem volt semmi gondjuk, aki pedig régóta cigizett, egyszerűen folyamatosan csak köhögött tőle, nem bírta 🙂

    , Hozzászólás ID: #91448
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Zoli a Sz-Sz-B megyei vizek nagy része rendkívül jó minőségű és a Balaton menti vizekkel se lehet szerintem probléma, viszont ez nem befolyásolja a dolgokat. (Amint látom Fehérgyarmaton laksz, ahol a hidroglóbusz felrobbant. 🙁 ) Februárban vettem 250 g Nakhla banán dohányt, amiből kb. 200 g még mindig itt van a nyakamon mert egyszerűen nem tudom elszívni, mert mindig szarul leszek tőle, és én nem vagyok dohányos. Az első pár szívás jó belőle, és akárhogy tömöm attól mindig vacakul leszek, kapar a torkom, hamar megég. Szóval lehet itt a gond. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91449
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331

    Az lenne a kérdésem, hogy bedobozoltam a dohányaim és 3 nap elteltével teljesn más illatuk lett, miután szellőztettem 5 percet ugyanolyan lett mint előtte. Ez mitől lehet? Befülled? Nem lesz ettől a dohánynak semmi baja?

    , Hozzászólás ID: #91450
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Az a fontos, hogy légmentesen tárold a dohányaidat, száraz, hűvös, napfénytől védett helyen és akkor nem lesz semmi probléma. Az, hogy az illata közvetlenül a kibontás után más, mint normál esetben pedig valószínűleg annak köszönhető, hogy nagyon megáll a zárt helyen és utána a kinyitást követően nagyon tömör, ezért van kellemetlenebb hatása, mint amúgy.

    , Hozzászólás ID: #91451
    hippii
    Felhasználó
    hippii
    • Hozzászólás: 4

    Sziasztok!

    megéri szerintetek külföldröl egy20-25e körüli sahara pipát rendelni? vagy inkább KM pipa?

    19.gif

    , Hozzászólás ID: #91452
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Ha a Sahara Smoke pipáira gondolsz, akkor azt tudom mondani, hogy meggondolandó. A kezdetekben még egész jó minőségűek voltak a pipáik, voltak egyes modellek, amiket nagyon dicsértek és mellette voltak olyanok, amelyeket kevésbé. Aztán idővel nagyon sok termék terén, de leginkább a pipák esetében volt tapasztalható elég nagy visszaesés a minőségben, egyre pontatlanabbul és egyre gyengébb anyagokból gyártották őket. Így én azt mondanám, hogy bár tényleg vannak szép és egyedi pipáik, de nem éri meg azt a magas árat és a vesződést a behozatal. Emellett a KM-ek minőségre sokkal megbízhatóbbak és nem utolsó sorban itthon is kaphatóak és a közeljövőben újabb modellek is várhatóak. De ha esetleg valami olyat szemeltél ki, amelyre mégsem tudsz az országon belül szert tenni, akkor is viszonylag sok helyen lehet Európán belül is KM-et kapni, ami mellé olcsóbb szállítási költség és a vámmal történő macera nélkülözése is társul.

    , Hozzászólás ID: #91453
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    Na belájkoltam én is Facebookon a vizipipfan-t 131.gif 7.gif

    , Hozzászólás ID: #91454
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787
    Octopus21 írta korábban:
    Amikor tele tömöm a vortexet, akkor én is 2 kör szenet rakok rá, vagy 3 egész CB-t. A 3 egész CB-nél nem éreztem semmi különbséget végig, de ha pl bamboocha-ból rakom a második kört (vagy kettő vagy három), akkor onnantól megváltozik a tömés íze. Nem értem, hogy miért, de nem nagyon tudom leírni, hogy miben, mert nem mondhatnám, hogy megég a tömés, mégis olyan furcsa mellékíz lesz. Tapasztalt már valaki ilyet?

    Lehet, hogy nem izzítottad be eléggé az újabb kör Bamboochát, vagy lehet, hogy az új környi 3 szén már sok volt rá, és elkezdte megégetni. Ha nem égett ízt éreztél, akkor pedig lehet, hogy szimplán csak a több hőtől produkált más ízt a tömés.

    , Hozzászólás ID: #91455
    peterking
    Felhasználó
    peterking
    • Hozzászólás: 124
    ShaaM írta korábban:
    Octopus21 írta korábban:
    Amikor tele tömöm a vortexet, akkor én is 2 kör szenet rakok rá, vagy 3 egész CB-t. A 3 egész CB-nél nem éreztem semmi különbséget végig, de ha pl bamboocha-ból rakom a második kört (vagy kettő vagy három), akkor onnantól megváltozik a tömés íze. Nem értem, hogy miért, de nem nagyon tudom leírni, hogy miben, mert nem mondhatnám, hogy megég a tömés, mégis olyan furcsa mellékíz lesz. Tapasztalt már valaki ilyet?

    Lehet, hogy nem izzítottad be eléggé az újabb kör Bamboochát, vagy lehet, hogy az új környi 3 szén már sok volt rá, és elkezdte megégetni. Ha nem égett ízt éreztél, akkor pedig lehet, hogy szimplán csak a több hőtől produkált más ízt a tömés.

    Ilyen dolog már nekem is volt.Én úgy csináltam , hogy amikor elkezdet jönni az a mellék íz, akkor levettem a szeneket , kifújtam a rossz füstöt a pipából és ráraktam és olyan alukarikát aminek a közepén átmegy egy alufólia csík, ráraktam a szeneket és már a 2 ik szívásnál nemvolt semmi mellék íz. Próbáld ki nekem bejött.

    , Hozzászólás ID: #91456
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Köszönöm a válaszokat és a tippeket.

    Úgy csinálom, hogy amikor már nagyon picik a szenek az első körből, akkor ugye már a hőtartó rajta van a pipán. Szal amikor már ilyen picik, elkezdem izzitani a pl a következő 2 bamboo-t (2nél is éreztem ezt az ízt)

    Ezt is csak ugy szoktam beizzítani, hogy a teteje közepén még van az a kis fekete kör, meg az alja az nem izzik igazán. Akkor le a hőtartó, le a 3 kis szén, fel a két új szén, rá a hőtartó sapka (lehet hogy ezen a ponton ég meg egy kicist vagy nemtom), és a hőtartón keresztül fújogatom, amíg be nem izzik rendesen.

    Lehet hogy a hőtartó sapka a gond ilyenkor? Mert ilyenkor az egész kerámia forró már.

    Amúgy honnan lehet tudni, hogy egy tömés véget ért? Mert arra is gondoltam, hogy elég lazán szoktam tömni és csak ennyit bír a dohány. Bár nem hiszem, hogy egy mizo nem bír ki két kör szenet vortexben tömve.

    , Hozzászólás ID: #91457
    peterking
    Felhasználó
    peterking
    • Hozzászólás: 124
    Octopus21 írta korábban:
    Köszönöm a válaszokat és a tippeket.

    Úgy csinálom, hogy amikor már nagyon picik a szenek az első körből, akkor ugye már a hőtartó rajta van a pipán. Szal amikor már ilyen picik, elkezdem izzitani a pl a következő 2 bamboo-t (2nél is éreztem ezt az ízt)

    Ezt is csak ugy szoktam beizzítani, hogy a teteje közepén még van az a kis fekete kör, meg az alja az nem izzik igazán. Akkor le a hőtartó, le a 3 kis szén, fel a két új szén, rá a hőtartó sapka (lehet hogy ezen a ponton ég meg egy kicist vagy nemtom), és a hőtartón keresztül fújogatom, amíg be nem izzik rendesen.

    Lehet hogy a hőtartó sapka a gond ilyenkor? Mert ilyenkor az egész kerámia forró már.

    Amúgy honnan lehet tudni, hogy egy tömés véget ért? Mert arra is gondoltam, hogy elég lazán szoktam tömni és csak ennyit bír a dohány. Bár nem hiszem, hogy egy mizo nem bír ki két kör szenet vortexben tömve.

    De inkább úgy csináld , hogy teljesen körbe égeteda bamboochát mert annak a fekete résznek van mellékíze.

    Hát akkor van vége egy tömésnek amikor te akarod vagy már nagyon nincs íze a füstnek, esetleg kapar.

    , Hozzászólás ID: #91458
    hebdab
    Felhasználó
    hebdab
    • Hozzászólás: 364
    krampi írta korábban:
    A Nakhla alapból az erősebb, karakteresebb ízű dohányok közé tartozik, valamint amit mások is említettek, hogy mivel viszonylag egy száraz dohányról beszélünk, így hamarabb elszenesedik/kiszárad, ezért az íze is “karcosabb”, erőteljesebb, mint más, nedvesebb dohányoké. Erre megoldást az jelenthet, főleg hogyha nem teljesen friss, régebbi csomag dohányról van szó, hogy valamilyen úton-módon feljavítod az állagát.

    Amúgy az, hogy egy masszív dohányos elköhögi magát a pipától, nem egy ritka dolog, legalábbis én már jópárszor láttam. Teljesen “szűz” tüdejű emberek tudták élvezni a pipát és nem volt semmi gondjuk, aki pedig régóta cigizett, egyszerűen folyamatosan csak köhögött tőle, nem bírta 🙂

    ezt én is így látom:)

    egyik barátom képtelen pipázni, nem is hajlandó beleszívni, mert ahányszor próbálta köhögött, fuldoklott, ami szerintem azért volt, mert rutinból, levegőt is rászívott a pipafüstre:)

    hiába mondom, ez nem egyenlő a cigizéssel…

    én sose dohányoztam, de nem is volt bajom pipázáskor a füsttel:)

    a Nakhla pedig igen erős:)főleg ha előtte gyengébb dohány volt tömve, múltkor kétszer is beigazolódott, hogy serbetli után a nakhla mint a lórúgás nekem:)

    , Hozzászólás ID: #91459
    peterking
    Felhasználó
    peterking
    • Hozzászólás: 124

    A Nakhla engem is kiütött egy Masah után

    , Hozzászólás ID: #91460
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Boldog Szülinapot James! 51.gif

    , Hozzászólás ID: #91461
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    webbie írta korábban:
    Boldog Szülinapot James! 51.gif

    Nagyon szépen köszönöm!!! 🙂

    , Hozzászólás ID: #91462
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Az egyik Al Masah dohányomon néztem, hogy rajta van végre két adatban is a nikotin mennyisége.

    0,5% és 0,05 mg van a dobozon.

    Akárhogy is számolom, nekem ez nem jön ki.

    Ha az 50g-nak nézem a 0,5%-át az nem 0,05 mg.

    50 g=50.000 mg (ha jól rémlik 1000 a váltószám)

    50.000 mg X 0,005 = 250 mg

    Akkor ez most hogy van? A 0,5% (250 mg) vagy a 0,05 mg az igaz?

    , Hozzászólás ID: #91463
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Ezt a mennyiséget nem tömegszázalékban kell értelmezni? Mert akkor úgy lenne, hogy 100g dohányban van 0,05 mg nikotin.

    , Hozzászólás ID: #91464
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    [highlight=#ffffff]

    Octopus21 írta korábban:
    Ezt találtam. Ezek szerint tényleg van olyan rozsdamentes acél, amit vonz a mágnes. A ferrites acélnál írja egyedül, hogy “mágneses”. De nagyon nem értek ehez, csak kutakodtam:) Csak azért, mert mindenki azt mondta, hogy a rozsdamentes acélt nem vonzza a mágnes, de ezek szerint van olyan fajtája, ami igen. Azért fura, hogy a pipámnak csak egy kis részét nem vonzza.

    Ha jól tudom, kizárólag az Austen acél nem mágnesezhető, ami a nagyon magas nikkeltartalom miatt van. Ezt a fajtát igaz, hogy széles körben alkalmazzák, de csak rendkívüli igénybevétel esetére. Ékszerekhez például ezt használják, illetve olyan termékekhez, amiket speciális közegben használnak. Nem hiszem, hogy egy vízipipához ez szükséges lenne, szerintem teljesen normális, hogy az Aladin pipa mágnesezhető.[/highlight]

    , Hozzászólás ID: #91465
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221
    Radish írta korábban:
    [highlight=#ffffff]

    Octopus21 írta korábban:
    Ezt találtam. Ezek szerint tényleg van olyan rozsdamentes acél, amit vonz a mágnes. A ferrites acélnál írja egyedül, hogy “mágneses”. De nagyon nem értek ehhez, csak kutakodtam:) Csak azért, mert mindenki azt mondta, hogy a rozsdamentes acélt nem vonzza a mágnes, de ezek szerint van olyan fajtája, ami igen. Azért fura, hogy a pipámnak csak egy kis részét nem vonzza.

    Ha jól tudom, kizárólag az Austen acél nem mágnesezhető, ami a nagyon magas nikkeltartalom miatt van. Ezt a fajtát igaz, hogy széles körben alkalmazzák, de csak rendkívüli igénybevétel esetére. Ékszerekhez például ezt használják, illetve olyan termékekhez, amiket speciális közegben használnak. Nem hiszem, hogy egy vízipipához ez szükséges lenne, szerintem teljesen normális, hogy az Aladin pipa mágnesezhető.[/highlight]

    Ékszereknél már nem annyira szeretik ezt használni, mert a nikkelre érzékenyek száma nagyon magas. Szkban is ezért szigorúan nikkelmentes fémből készült ékszereket találhatunk meg.

    , Hozzászólás ID: #91466
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415
    gerago írta korábban:
    Ékszereknél már nem annyira szeretik ezt használni, mert a nikkelre érzékenyek száma nagyon magas. Szkban is ezért szigorúan nikkelmentes fémből készült ékszereket találhatunk meg.

    Ó, ezek szerint én is rosszul értesült vagyok, de jegyeztem az infót! Minden esetre elég strapabíró cucc, masszív,j ól bírja a terhelést, és egyáltalán nem korrodálódik, és magas viszonylag magas hőmérsékleten sem oxidálható. És vigyázzatok vele gyerekek, nehogy ékszerkészítéshez használjátok, mert magas a nikkeltartalma! 🙂

    , Hozzászólás ID: #91467
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787
    SuxHuk írta korábban:
    El Nakhla Mizo Watermelon ,valahogy többet vártam tőle.Az íze olyan mint a Sárgadinnyéé.

    Ez felér egy istenkáromlással 🙁

    , Hozzászólás ID: #91468
    radish
    Felhasználó
    Radish
    • Hozzászólás: 415

    [highlight=#ffffff]

    SuxHuk írta korábban:
    El Nakhla Mizo Watermelon ,valahogy többet vártam tőle.Az íze olyan mint a Sárgadinnyéé.

    Micsodaa? Ne haragudj ha meggyanúsítalak, de biztos, hogy minden stimmelt azzal a töméssel? Mert ilyen véleményt még nem hallottam… Szerintem a Mizo széria legjobb dohánya, elég élethű görögdinnye ízzel. [/highlight]

    , Hozzászólás ID: #91469
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221
    dózer23 írta korábban:
    cimborám hazatért a tengeren túlról és meglepett egy SB sárgadinnyével:):) utolsó kör és valami bitang jó:)

    Starbuzz Safari melon dewd van?

    , Hozzászólás ID: #91470
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    volt, de igen:)

    , Hozzászólás ID: #91471
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556
    Radish írta korábban:
    [highlight=#ffffff]

    SuxHuk írta korábban:
    El Nakhla Mizo Watermelon ,valahogy többet vártam tőle.Az íze olyan mint a Sárgadinnyéé.

    Micsodaa? Ne haragudj ha meggyanúsítalak, de biztos, hogy minden stimmelt azzal a töméssel? Mert ilyen véleményt még nem hallottam… Szerintem a Mizo széria legjobb dohánya, elég élethű görögdinnye ízzel. [/highlight]1.gif

    Ízlések és pofonok : nekem sem jött be a mizo göröginnye, PM-ből jobban ízlett. Kíváncsi lennék a Fakher watermelon-ra?!

    , Hozzászólás ID: #91472
    peterking
    Felhasználó
    peterking
    • Hozzászólás: 124

    Hát nemtudom Mizo görögdinnye… Inkább én is sárgadinnyés ízt éreztem rajta

    , Hozzászólás ID: #91473
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Ma a lányokkal tömtünk egyet, vagyis kettő lett belőle egy kis kudarc miatt.

    A story ott kezdődik, hogy végre találtam egy jó almás dohányt az Al Masah Bahrenin almát, és oda voltam, hogy ezt nekik is meg kell kóstolniuk, mert nekem az első tömésre valami isteni volt. Az illata is magáért beszél, sokszor csakúgy szagolgatjuk a dobozt:D

    Aztán ma nekiültünk egy tömésnek 3an, de mondták a csajok, hogy ne csináljunk túl hosszú tömést. Jólvan mondom akkor tömjünk fóliát a vortexbe. Masah dohánnyal amúgy is csínján bánok, mivel nagyon kevés van egy dobozban szerintem. Kitömtem félig fóliával a vortexet és nagyon lazán rászórtam a dohányt, hogy ellepje a lyukakat, majd jött a 3 fél CB. A tömés beindulásáig csak én szívtam, és rohadt finom volt, majd levettem a sapkát és átadtam a nammort. A lányokon meg nem azt láttam, amit magamon tapasztaltam az első tömésnél, meg mondták, hogy erősnek is érzik, meg nem olyan, mint az illata. Visszavettem a csövet és sajnos rohadtul meg volt égve:S Savanyú volt meg erős, köhögtem is. Aztán játszottam a szenekkel, levettem őket, egy kis idő után visszaraktam kettőt, de már mindegy volt. Tömésnek annyi. Csalódott voltam, hogy nem tudtam nekik azt az élményt nyújtani, mint amit én átéltem:)

    Arra tippelek, hogy kevés dohányt raktam a 3 fél CB-hez, vagy esetleg a fólia váltotta ki ezt, amit a kerámiába tömtem.

    Ezután, gondoltam, próbáljuk ki a gyári Basha kerámiát, de Mizo görögdinnyével, öngyulladós belga szénnel.

    Még voltak ilyen negyed darab szeneim a belgából. Hát ez a tömés igen jól sikerült. Bőven elég volt annyi dohány, meg még így is kibírt még egy ilyen nagyobb tört szenet, ami majdnem egy fél volt.

    Most így elgondolkoztam, hogy használjam e a vortexet, mert azt nagyon ritkán akarom csak tele tömni. Mondjuk Mizoval egyszerűbb, mert a nagy levelek miatt lehet csalni, de Masah-val nem.

    Azt hiszem, hogy a gyári kerámiát fogom használni a kisebb tömésekhez, mert a vortexhez vagy nem értek még mindig, vagy egyszerűen így nem jó a vortexnek, csak ha tele van tömve. Viszont a gyári kerámiához meg nem tudom, hogy mennyi bamboot vagy CB-t használjak, hogy ne égjen meg.

    Mi a véleményetek?

    , Hozzászólás ID: #91474
    tubus
    Felhasználó
    Tubus
    • Hozzászólás: 13

    Szerintem csak a szén volt sok! Mióta megvan a vortexem, csak úgy használtam hogy alut tömtem az aljába és nem volt gond!

    , Hozzászólás ID: #91475
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Vortex és phunnel kerámiáknál nem érdemes spórolgatni a dohánnyal, mert az eredmény nagy csalódás lehet… Az egy dolog, hogy kitömöd fóliával, de a maradék helyet akkor is rendesen meg kell tölteni dohánnyal.

30 bejegyzés megtekintése - 9,331-9,360 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.