A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #91476
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    wakummaci írta korábban:
    phunnel kerámiáknál nem érdemes spórolgatni a dohánnyal, mert az eredmény nagy csalódás lehet

    Mécses mod? 42.gif

    , Hozzászólás ID: #91477
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Én azt sem tudom mi az a mod, hogy kell csinálni, mire való 144.gif 1.gif

    A vortexet rendesen megtömhetem fóliával? Pl annyira, hogy kb annyi dohány menjen bele, mint a sima egyiptomi kerámiába?

    Viszont biztos, hogy sok a 3 fél cb így, de ha csak 2őt használnék, akkor nem fedné le teljesen a vortexet, meg szerintem ugyanúgy megégne a tömés, csak akkor nem 3 szén alatt ég meg hanem a 2 szén alatti rész. Vagy rosszul gondolom?

    , Hozzászólás ID: #91478
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    kismiki írta korábban:
    wakummaci írta korábban:
    phunnel kerámiáknál nem érdemes spórolgatni a dohánnyal, mert az eredmény nagy csalódás lehet

    Mécses mod? 42.gif

    A spórolás alatt azt értem, hogy a rendelkezésre álló helyet nem töljtük ki megfelelően dohánnyal.

    Természetesen ha mod van a kerámiában, akkor ilyenkor a maradék hely a mérvadó.

    Octopus21 írta korábban:
    Én azt sem tudom mi az a mod, hogy kell csinálni, mire való 144.gif 1.gif

    A vortexet rendesen megtömhetem fóliával? Pl annyira, hogy kb annyi dohány menjen bele, mint a sima egyiptomi kerámiába?

    Viszont biztos, hogy sok a 3 fél cb így, de ha csak 2őt használnék, akkor nem fedné le teljesen a vortexet, meg szerintem ugyanúgy megégne a tömés, csak akkor nem 3 szén alatt ég meg hanem a 2 szén alatti rész. Vagy rosszul gondolom?

    Nem szoktam semmit sem kitömni fóliával, akkor már inkább ritkábban tömök, de a 2 szén nem feltétlenül hülyeség, azzal is lehet egyenletesen szívni egy tömést, csak megfelelő időközönként mozgatni kell a szeneket.

    , Hozzászólás ID: #91479
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Én mindig kitömöm! 3 félet simán bír ha viszont második kört is tervezel ne tömd ki. Én sose rakok rá második kört, de alugyűrűt mindig használok

    Olyan 10-12 gramm dohányt töltök bele, igaz hogy ha már picit is úgy érzem hogy a dohány nem tocsog a lében akkor megy rá a glicerin haver 🙂

    Nekem úgy van az alja kitömve mintha kis vortex lenne…

    , Hozzászólás ID: #91480
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    Octopus21 írta korábban:
    azt sem tudom mi az a mod, hogy kell csinálni, mire való

    tea light mod 110.gif

    vagy a mécses szóra keress itt, a fórumon.

    , Hozzászólás ID: #91481
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173
    Rusee írta korábban:
    Én mindig kitömöm! 3 félet simán bír ha viszont második kört is tervezel ne tömd ki. Én sose rakok rá második kört, de alugyűrűt mindig használok

    Olyan 10-12 gramm dohányt töltök bele, igaz hogy ha már picit is úgy érzem hogy a dohány nem tocsog a lében akkor megy rá a glicerin haver 🙂

    Nekem úgy van az alja kitömve mintha kis vortex lenne…

    Tudnál esetleg egy képet feltenni egy ilyen kitömésről? Én is teszek fel majd, hogy hogy csinálom.

    Az alugyűrűt meg nem érzem. Amikor csináltam, akkor nem tudtam a fólia szélére lyukakat szúrni, és a szenek is billegtek, meg beljebb voltak a kúp felé. Lehet, hogy megpróbálom újra.

    , Hozzászólás ID: #91482
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173
    kismiki írta korábban:
    Octopus21 írta korábban:
    azt sem tudom mi az a mod, hogy kell csinálni, mire való

    tea light mod 110.gif

    vagy a mécses szóra keress itt, a fórumon.

    Köszi, megnéztem. Akkor ezek szerint arra szolgál, hogy helyet szorítson ki, így kevesebb dohány kell a kerámiába. Ez Vortexnél is működne?

    , Hozzászólás ID: #91483
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    Octopus21 írta korábban:
    kismiki írta korábban:

    tea light mod 110.gif

    vagy a mécses szóra keress itt, a fórumon.

    Köszi, megnéztem. Akkor ezek szerint arra szolgál, hogy helyet szorítson ki, így kevesebb dohány kell a kerámiába. Ez Vortexnél is működne?

    Nem próbáltam, nem tudom. A funnel/phunnel kerámiákhoz ötlötték ki ott biztosan működik. Tégy egy próbát, talán bejön. 6.gif

    , Hozzászólás ID: #91484
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Pár kisméretű (kb 8mm) kavics jobb mint alufólia, egyenletesebben tartja a hőt ,közte meg jobban kering a meleg levegő.

    , Hozzászólás ID: #91485
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631

    A pipámat sajnos elég könnyen elrántja az új Razan csövem, nincs valakinek valami jó tippje hogyan nehezítsem meg a pipát hogy en legyen borulékony?:D

    , Hozzászólás ID: #91486
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712
    Dice írta korábban:
    A pipámat sajnos elég könnyen elrántja az új Razan csövem, nincs valakinek valami jó tippje hogyan nehezítsem meg a pipát hogy en legyen borulékony?:D

    Én is küszködök ilyen gondokkal, viszont még végleges megoldást nem találtam. A pillanatnyi megoldás az (amit már két hónapja használok :D), hogy egy két literes flakont megengedtem vízzel és azzal kitámasztottam a csövet. 😀

    , Hozzászólás ID: #91487
    tubus
    Felhasználó
    Tubus
    • Hozzászólás: 13

    Nekem az jutott eszembe, hogy kis homokzsákokat kéne varrni, vagy elég nagyobb villámzáras zacskót megtölteni homokkal(akár nedvesen) és azzal körberakni a tartályt! Vélemény??

    , Hozzászólás ID: #91488
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787
    Tubus írta korábban:
    Nekem az jutott eszembe, hogy kis homokzsákokat kéne varrni, vagy elég nagyobb villámzáras zacskót megtölteni homokkal(akár nedvesen) és azzal körberakni a tartályt! Vélemény??

    Ember, nem árvízkészültségre készülünk, lol 😀

    , Hozzászólás ID: #91489
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Vannak azok a cuppanók ami ablakra, sima felületekre tapadnak,rá kell kötni a csőre ott ahol az asztalhoz ér és odacuppantani.Ha az asztal nem sima vagy terítő van rajta akkor kell valami sima és elég nehéz tárgy .Ez lehet egy kibontatlan konzerv, CD tartódoboz megsúlyozva stb.

    A cuppanót lehet hajgumival ,bojttal álcázni ,harmonizálni…..

    , Hozzászólás ID: #91490
    tubus
    Felhasználó
    Tubus
    • Hozzászólás: 13
    Nick írta korábban:
    Ember, nem árvízkészültségre készülünk, lol 😀

    Legalább pipázás közben nem visz el az ár! 2in1 , te meg leszólod?! 😀 😀

    , Hozzászólás ID: #91491
    nightwolf
    Felhasználó
    Nightwolf
    • Hozzászólás: 1011

    Nekem még eddig nem volt szerencsém hozzá…Ki tudja milyen dohány a Kaya tobacco?

    , Hozzászólás ID: #91492
    hebdab
    Felhasználó
    hebdab
    • Hozzászólás: 364

    Srácok, aki dohánynak szeretne műanyag minőségi dobozt, Ikeában akciós most 0,4 l, csavaros 3db csak 195 ft, bevásároltam, mert már untam a rengeteg papírdobozt nejlonzacskóval, amiből elég koszos a dohányt kivenni:)

    itt a link: https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/60149668

    üdv!

    , Hozzászólás ID: #91493
    Géé
    Felhasználó
    Géé
    • Hozzászólás: 57
    Nightwolf írta korábban:
    Nekem még eddig nem volt szerencsém hozzá…Ki tudja milyen dohány a Kaya tobacco?

    Egy ismerősöm hozott Törökországból Kaya görögdinnyét, nem is olyan régen, így viszonylag friss élményekről tudok beszámolni.

    A doboz kibontásakor rögtön egy fura illat csapta meg az orromat, ami éppenséggel nem volt kellemetlen; de nagyjából bármire előbb tippeltem volna belőle, mint görögdinnyére. Maga a dohány nagyon fel volt aprítva, majdnem mintha megdarálták volna – és ráadásul még elég száraz is volt. És ha mindez még nem lett volna elég, az íze sajnos borzalmas volt… 🙁

    Lehet hogy rossz dobozzal fogtam ki, nem tudom..de nálam ez a márka ezzel le is írta magát.

    , Hozzászólás ID: #91494
    nightwolf
    Felhasználó
    Nightwolf
    • Hozzászólás: 1011

    Hát ez kellemetlen élmény volt az biztos. Köszönöm a beszámolót.

    , Hozzászólás ID: #91495
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    Octopus21 írta korábban:

    Amúgy sima egyiptomi kerámiára pl mennyi CB-t tesztek vagy tennétek?

    A vortexel meg úgy fogom csinálni, hogy megtömöm a maradék helyet rendesen (lehet teszek még bele fóliát, mert kevés így) majd begyújtok 3 fél cb-t és csak kettőt teszek fel, aztán attól függően, hogy hogy viselkedik a tömés, úgy rakom fel a harmadikat is.

    Ugyanezt csináld egyiptomi kerámiánál is, először 2-t aztán egy harmadik felet, vagy ha nagyobb méretű a kerámia, akkor mehet két egész CB majd később egy harmadik, ill. 3 fél CB egyből.

    , Hozzászólás ID: #91496
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Aladin Basha gyári kerámiáról van szó. Múltkor öngyulladós belga 50es széndarabokat raktam rá, és jó volt vele. Csak ugye egy CB-nek nagyobb a hőleadása.

    A fólia egyébként ha benne van a kerámiában nem ad plussz hőt? Vagy ez nem így megy?

    Nem veszi át jobban a hőt, mint a kerámia?

    , Hozzászólás ID: #91497
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    Octopus21 írta korábban:
    Aladin Basha gyári kerámiáról van szó. Múltkor öngyulladós belga 50es széndarabokat raktam rá, és jó volt vele. Csak ugye egy CB-nek nagyobb a hőleadása.

    A fólia egyébként ha benne van a kerámiában nem ad plussz hőt? Vagy ez nem így megy?

    Nem veszi át jobban a hőt, mint a kerámia?

    A gyári Aladin kerámiával működik simán a dolog, két egész, majd ha már nagyon leégne a szén, akkor még egyet lehet tenni. (nagyon fontos a fólia: 2 réteg grill, 4 réteg sima – alugyűrűvel, vagy 1 réteg páncél)

    Egyébként tapasztalatom szerint nem ad le nagyobb hőt, főleg kezdetben a CB, mint az 50-es belga.

    Szerintem ad le plusz hőt, mivel ugyan úgy felforrósodik, szóval én nem használnám, de állítólag Vortexnél működik.

    Én csak abból a tapasztalatból indulok ki, hogy régen használtam alugyűrűt még öngyulladós szenes korszakomban, egyből a kerámiára tettem rá, és néha megkapta a tetejét így a dohánynak. Így jött a 2 réteg fólia, utána a gyűrű, majd még 2 réteg fólia.

    , Hozzászólás ID: #91498
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Két egész CB-re gondolsz? Nem lesz az sok olyan kis töméshez? (gyári kerámiához)

    Kül a gyári kerámián meg nagyon nagyok a lyukak és leesik benne a dohány, ha meg kifóliázom, akkor ugyanott vagyok, mint vortexnél, ha kifóliázom. Felforrósodik és megégeti. Ezért lenne jobb a kis vortex, csak nem tudom, hogy a pipámra jó e. Nincs valakinek már tapasztalata, hogy aladin bashára rámegy e?:)

    , Hozzászólás ID: #91499
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173
    Rusee írta korábban:
    Én mindig kitömöm! 3 félet simán bír ha viszont második kört is tervezel ne tömd ki. Én sose rakok rá második kört, de alugyűrűt mindig használok

    Olyan 10-12 gramm dohányt töltök bele, igaz hogy ha már picit is úgy érzem hogy a dohány nem tocsog a lében akkor megy rá a glicerin haver 🙂

    Nekem úgy van az alja kitömve mintha kis vortex lenne…

    És nem forrósodik fel a fólia annyira, hogy megégesse a dohányt?

    Tettem képet a vortex témába, hogy én hogy tömöm ki. Tudnál te is esetleg egy képet mutatni?

    Köszi.

    , Hozzászólás ID: #91500
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Próbáljátok ki, állat…. 35.gif

    … ame%2F#top

    , Hozzászólás ID: #91501
    tomka
    Felhasználó
    Tomka
    • Hozzászólás: 563

    Sziasztok

    Nem tudja valaki hogy hol érdemes Nammor vagy Razan csővet venni?:S

    Nammort akkor érdemesebb megvenni?

    Mindenhol 6-8 eFt értékbe mozognak?:S

    előre is köszi a válaszokat

    , Hozzászólás ID: #91502
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556
    Octopus21 írta korábban:
    Rusee írta korábban:
    Én mindig kitömöm! 3 félet simán bír ha viszont második kört is tervezel ne tömd ki. Én sose rakok rá második kört, de alugyűrűt mindig használok

    Olyan 10-12 gramm dohányt töltök bele, igaz hogy ha már picit is úgy érzem hogy a dohány nem tocsog a lében akkor megy rá a glicerin haver 🙂

    Nekem úgy van az alja kitömve mintha kis vortex lenne…

    És nem forrósodik fel a fólia annyira, hogy megégesse a dohányt?

    Tettem képet a vortex témába, hogy én hogy tömöm ki. Tudnál te is esetleg egy képet mutatni?

    Köszi.

    Nem forrósodik fel! Holnap mennek a képek csak most nincs nálam gép :(. Egyébként jónak tűnt ahogy csináltad. Az enyém picit más.

    , Hozzászólás ID: #91503
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    Keresgéltem s ezt találtam, lehet hogy már volt fenn ez az ötlet akkor elnézést.

    Ha meg lesz a mini akkor ezt kipróbálom.

    , Hozzászólás ID: #91504
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Tomka írta korábban:
    Sziasztok

    Nem tudja valaki hogy hol érdemes Nammor vagy Razan csővet venni?:S

    Nammort akkor érdemesebb megvenni?

    Mindenhol 6-8 eFt értékbe mozognak?:S

    előre is köszi a válaszokat

    Szia.

    Nammor vagy Razan csövet kapni a szultán kincsei nevű boltban, van a fórumon neki több topik, nézz be oda is.

    Mi az, hogy nammort akkor érdemesebb megvenni? Nem értem a kérdésedet, de a fórumon ezzel kapcsolatban is van egy topik ami a razant és a nammort hasonlítja össze.

    6-8 ezer forint alatt nem nagyon fogod megkapni őket, legfeljebb külföldön.

    , Hozzászólás ID: #91505
    tomka
    Felhasználó
    Tomka
    • Hozzászólás: 563

    oksa köszi

    csak olvastam valahol hogy a Nammor jobb, de már nem tudom miért írták ^^”

    Hát majd egyszer akkor lehet beszerzek egyet:S

    kb meddig bírja egy ilyen cső?

30 bejegyzés megtekintése - 9,361-9,390 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.