A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #91536
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Nincs odaírva, hogy: “A fotós nincs benne az árban.” 😀

    , Hozzászólás ID: #91537
    hookah
    Felhasználó
    Hookah
    • Hozzászólás: 1615
    ShaaM írta korábban:
    Nekem sincsen sok bajom a Cocobrico szénnel, de gyárhatnák kisebbre.

    Van a 3kg-os kiszerelésből darabok, meg az 1kg-os kiszerelésből a darabok, azért nem hentesek, hogy 20dkg CB-t kérek szeletelve… 😛

    , Hozzászólás ID: #91538
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Pedig jó lenne ha lehetne így kérni:D

    Olyan kérdésem lenne, hogy a kibontott dohányaimat, hogy tároljam, hogy ne száradjon ki? Mi a legjobb megoldás? Jelenleg Pulmoll cukros dobozokba rakom. Szerintetek így kiszáradhat?

    , Hozzászólás ID: #91539
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Ilyen dobozokban.

    , Hozzászólás ID: #91540
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Kevésbé mint az eredeti zacskóban, szóval ez is jó megoldás. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91541
    Géé
    Felhasználó
    Géé
    • Hozzászólás: 57
    Octopus21 írta korábban:
    Pedig jó lenne ha lehetne így kérni:D

    Olyan kérdésem lenne, hogy a kibontott dohányaimat, hogy tároljam, hogy ne száradjon ki? Mi a legjobb megoldás? Jelenleg Pulmoll cukros dobozokba rakom. Szerintetek így kiszáradhat?

    Több jó megoldás is létezik..

    Van először is az ún. simítózáras tasak; ebben relatíve sokáig eláll a dohány, amennyiben nem lyukas a zacskó.. 🙂 Nagyobb mennyiségű dohányokhoz érdemes lehet félretenni műanyag ételhordó edénykéket (tudod, azok a kis mikrózható dobozkák, pattintós vagy csavaros fedéllel), vagy elszívott konzerves dohányok dobozait. Esetleg kisebbfajta befőttes üvegek is szóba jöhetnek..

    Egyre figyelj, hogy burkolatlan belsejű fém dobozba soha ne tegyél dohányt! Én már megjártam egyszer ezzel, ugyanis azok a dobozok, amiket ritkábban nyitogattam, egészen egyszerűen berozsdásodtak belülről – a dohánynak pedig egy igen kellemetlen fémes mellékíze lett. (Persze a konzerves dohány doboza továbbra is működik, azok ugyanis műanyaggal vannak bevonva belülről.)

    Talán az általad használt cukros doboz is működhet, ki kell próbálni.. Próba szerencse :).

    De ha veszel te is egy liter glicerint, akkor a kevésbé jól záródó doboz is megteszi, mert szükség esetén hozzá tudsz rakni egy-két kiskanálnyit 🙂

    , Hozzászólás ID: #91542
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Erre nem is gondoltam, hogy berozsdásodhat. Lehet akkor marad a tasak. Azzal annyi bajom volt, hogy összemelaszoztam és utánna alig tudtam összepattintani a zárat. És a tasakban egyébként, hogy tároljam? Simán csak a dohányt tegyem bele, vagy a gyári csomagolásba vissza a dohányt, és azzal együtt a zacskóba?

    , Hozzászólás ID: #91543
    Géé
    Felhasználó
    Géé
    • Hozzászólás: 57
    Octopus21 írta korábban:
    Erre nem is gondoltam, hogy berozsdásodhat. Lehet akkor marad a tasak. Azzal annyi bajom volt, hogy összemelaszoztam és utána alig tudtam összepattintani a zárat. És a tasakban egyébként, hogy tároljam? Simán csak a dohányt tegyem bele, vagy a gyári csomagolásba vissza a dohányt, és azzal együtt a zacskóba?

    Kell hozzá jópár kinyitás nélküli hét, hogy berozsdásodjon; de tény, hogy burkolatlan belsejű dobozokkal kissé rizikós a dolog. A gyári csomagolást meg szerintem nem érdemes erőltetni, mert az is csak addig véd, amíg le van hegesztve – tapasztalataim szerint utána már csak a gond van vele.

    , Hozzászólás ID: #91544
    szaffi
    Felhasználó
    Szaffi
    • Hozzászólás: 56

    Az én bevált tárolási módom egyszerű: fogok egy befőttesüveget, kimosom belerakom az alap csomagolózacskóban a dohányt, és rá a kupak. Épp a minap szívtam egy 6 hónapos Nakhla cseresznyémből amit így tárolok, és még mindig olyan íze van, mintha most vettem volna. Fémes belsejű konzervekkel, dobozokkal nekem is rossz tapasztalatom van.

    , Hozzászólás ID: #91545
    rusee
    Felhasználó
    Rusee
    • Hozzászólás: 556

    nekem mikorózható dobozba vannak, sok idő alatt találtam meg a megfelelőt. Mert mind túl nagy volt, de most 100g-os dobozokban vannak. A külső védőfóliát leszedem a dohányról de a belső “celofános” részt rajta hagyom így dupla védelem a kiszáradás ellen.

    , Hozzászólás ID: #91546
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331

    Kénytelen voltam újat tömni mert a kerámia lefordult a kerámiáról a szenek egymás mellé csúsztak és odaégették. 🙁 És azért nem vettem észre mert rajta volt a hőtartó. 🙁 🙁 🙁

    , Hozzászólás ID: #91547
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189

    Kicsit képzavaros ahogy a kerámia lefordul a kerámiáról, ahhoz tényleg ügyesnek kell lenni 🙂

    , Hozzászólás ID: #91548
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331
    wakummaci írta korábban:
    Kicsit képzavaros ahogy a kerámia lefordul a kerámiáról, ahhoz tényleg ügyesnek kell lenni 🙂

    Jó… A kerámia lefordult a tömítésről 🙂

    , Hozzászólás ID: #91549
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Gondolom vizipipát akart írni:) Én is jártam már így, mert addig csesztettem. De jobb , mint mikor a pipa borul fel:)

    , Hozzászólás ID: #91550
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331
    Octopus21 írta korábban:
    Gondolom vizipipát akart írni:) Én is jártam már így, mert addig csesztettem. De jobb , mint mikor a pipa borul fel:)

    Csak elment egy tömés dohányom 24.gif

    , Hozzászólás ID: #91551
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    Patrik írta korábban:
    Hát azt gondoltam, csak én még nem ettem pitahayát… és szerintem ezzel még sokan vagyunk így 😀

    Patrik írta korábban:
    Asszem meggyőztetek, Dragonfriut mix lesz!

    Az ilyen 5 perc eltéréssel készülő HSZ-eket inkább szerkeszd egymásba, teljesen fölösleges, hogy magad után írj mégegyszer.

    , Hozzászólás ID: #91552
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    Octopus21 írta korábban:
    webbie írta korábban:

    az ilyen hülyeségeket te is törölhetnéd, mert kb. semmi értelme nincs..egyfajta szint azért lejön belőle…

    Enyémbe igen, egy fülbemászó. 2.gif Szerencsére nem én ismerkedtem meg az ízével. 134.gif

    Bocsi, ha nekem szól ez az offolás, akkor reagálnék rá. Engem ne szintezzél légyszives mert nem ismersz. Ha meg nincs humorérzéked arról nem tehetek. De nem tudtam, hogy ekkora baj ilyen szörnyűséget írni, hogy szarvasbogár:D De ezek szerint mégsem olyan hülyeség ez a rovar dolog, te magad írtad, hogy a tiedben fülbemászó volt:)

    Bocsássál meg, ha belehatoltam az érzékeny lelki világodba. 1.gif

    Nem ismerlek, az igaz.

    De ahogy olvastam azt a 2 hsz-t, elég furcsán jött le az egész. XD, smile, meg mittudomén. Lehet hülyülni, nem azt mondom. Mehetett volna OFF gombbal akkor.

    Egyébként tényleg nem hülyeség, mert igenis megtörténhet ilyen dolog.

    , Hozzászólás ID: #91553
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173
    webbie írta korábban:
    Octopus21 írta korábban:

    Bocsi, ha nekem szól ez az offolás, akkor reagálnék rá. Engem ne szintezzél légyszives mert nem ismersz. Ha meg nincs humorérzéked arról nem tehetek. De nem tudtam, hogy ekkora baj ilyen szörnyűséget írni, hogy szarvasbogár:D De ezek szerint mégsem olyan hülyeség ez a rovar dolog, te magad írtad, hogy a tiedben fülbemászó volt:)

    Bocsássál meg, ha belehatoltam az érzékeny lelki világodba. 1.gif

    Nem ismerlek, az igaz.

    De ahogy olvastam azt a 2 hsz-t, elég furcsán jött le az egész. XD, smile, meg mittudomén. Lehet hülyülni, nem azt mondom. Mehetett volna OFF gombbal akkor.

    Egyébként tényleg nem hülyeség, mert igenis megtörténhet ilyen dolog.

    Érzékeny is:D Amúgy nincs semmi gáz:) Ha nem lehet hülyülni akkor nem fogok, de ha lehet akkor miért ne:) Ja mondjuk mehetett volna offal az igaz. Na majd legközelebb vigyázok, hogy hogy offolok:) Amúgy a szarvasbogár a Dumb és Dumber ből jutott eszembe:) Még most is röhögnöm kell ha rágondolok. Tudod mikor mennek a motoron Aspen-be aztán utánna mondja, mikor megérkeznek hogy “nem vagyok éhes, útközben lenyeltem egy szarvasbogarat”:)

    , Hozzászólás ID: #91554
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    2.gif 2.gif

    nem emlékszem, youtube link jöhet, ha van. 2.gif

    , Hozzászólás ID: #91555
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631

    Ti léptetek már bricoba? XD

    Tudok élménybeszámolót tartani.. 😀

    , Hozzászólás ID: #91556
    ko12
    Felhasználó
    ko12
    • Hozzászólás: 355
    Dice írta korábban:
    Ti léptetek már bricoba? XD

    Tudok élménybeszámolót tartani.. 😀

    Én igen 29.gif nem volt olyan rossz mint mikor rajzszögbe léptem XD

    , Hozzászólás ID: #91557
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Végülis sokan túlélik a parázson átfutást, ezt is túl lehet. 😀 Csak azért zokniban – főleg ami műszálas – nem a legegészségesebb. 😀

    , Hozzászólás ID: #91558
    tomka
    Felhasználó
    Tomka
    • Hozzászólás: 563

    Hát hogy ne nagyon térjek el sajnos én is már léptem ízzó szénbe nyáron…. Szerencsére csak 1négyzet centis lehetett.

    Vízhojagos lett a talpam,és “kellemes” volt a járás azt kész :S 😀

    Szeretném megkérdezni, hogy olvastam valami olyat hogy van ez a kedvezmény ez a “ELIT”. Ez csak azoknak van akik kifizetik a tagság díjat vagy van valami akkoris valami kedvezmény pl SZK-ba ha már régota sokat forumozik? :$

    Bocsi ha butaságot kérdeztem :$

    , Hozzászólás ID: #91559
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    Én elolvastam az Elit rétegről szóló dolgokat, és ha jól értettem akkor egy pár ezer Forintos díj ellenében az ott felsorolt boltokban kedvezménnyel vásárolhatsz. Viszont tudtommal a fórumosoknak is van némi kedvezmény az SZK-ban egy-két termékre, de az elit tagság minden termékre érvényes kedvezményt ad. A dohányokat kivéve, mivel azok fix árasak. Hellyel-közel erről van szó, bár én csak azt mondtam most itt el, amit leszűrtem az infókból. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91560
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    Tomka írta korábban:
    Hát hogy ne nagyon térjek el sajnos én is már léptem ízzó szénbe nyáron…. Szerencsére csak 1négyzet centis lehetett.

    Vízhojagos lett a talpam,és “kellemes” volt a járás azt kész :S 😀

    Szeretném megkérdezni, hogy olvastam valami olyat hogy van ez a kedvezmény ez a “ELIT”. Ez csak azoknak van akik kifizetik a tagság díjat vagy van valami akkoris valami kedvezmény pl SZK-ba ha már régota sokat forumozik? :$

    Bocsi ha butaságot kérdeztem :$

    ez ha jól emlékszem egy éves díj. a kedvezmény mértékéhez képest szerintem igencsak jelképes

    , Hozzászólás ID: #91561
    tomka
    Felhasználó
    Tomka
    • Hozzászólás: 563

    Olvastam igen hogy ezért a kis pénzért megkora kedvezményeket lehe kapni 🙂

    Majd lehet énis élek ezel a lehetőséggel ha már teljesen beindult a dolog 🙂

    , Hozzászólás ID: #91562
    octopus21
    Felhasználó
    Octopus21
    • Hozzászólás: 173

    Múltkor láttam, hogy tesóm milyen fodrászfóliával dolgozik, és arra gondoltam, hogy veszek. Szerintetek ugyanaz lehet, mint a páncélfólia? Ez is merev, nagyon vastag. Az a baj, hogy nincs összehasonlítási alapom, mert nem hazsnáltam még páncélt.

    , Hozzászólás ID: #91563
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331

    Valaki ismeri ezt a Lockerz nevezetű oldalt? Aki igen attól kérdezném hogy tényleg működik?

    , Hozzászólás ID: #91564
    rongycsomo
    Felhasználó
    rongycsomo
    • Hozzászólás: 90
    Octopus21 írta korábban:
    Múltkor láttam, hogy tesóm milyen fodrászfóliával dolgozik, és arra gondoltam, hogy veszek. Szerintetek ugyanaz lehet, mint a páncélfólia? Ez is merev, nagyon vastag. Az a baj, hogy nincs összehasonlítási alapom, mert nem hazsnáltam még páncélt.

    Páncél fóliával nekem sincs még tapasztalatom, de tudom ajánlani az ALU FIX által gyártott grill fóliát. Tecsóban lehet kapni, 10 m hosszú és nagyjából 1000 Ft-ba kerül.

    , Hozzászólás ID: #91565
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924
    Zoli92 írta korábban:
    Valaki ismeri ezt a Lockerz nevezetű oldalt? Aki igen attól kérdezném hogy tényleg működik?

    Nehezen lehet összegyűjteni a kellő mennyiségű pontokat.

    Kezdetben (mondok egy számot) 200 pont kellett egy iPod touch-ért, de 170 pont körül felemelték 500-1000 pontra. Erről ennyit.

    Meg kb. havonta/félhavonta lehet venni cuccokat, ha van elég pontod. De mivel sok ember van az oldalon, fél percen belül elkel minden. 145.gif

30 bejegyzés megtekintése - 9,421-9,450 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.