A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #91866
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    A magyar paraszt szorgalmasan kaszálja a lucernát. Egy nap ellátogat a termelőszövetkezetbe Ceausescu, és így szól:

    − Mennyit teljesít egy nap?

    − Egy holdat! – válaszolja büszkén a paraszt.

    − Az kevés! Nálunk naponta két holdat vágnak le.

    − Ez hogy lehet? – ámul a paraszt.

    − Úgy, hogy a nyél végén két kasza van. Az egyik pengével szemben vagy egy másik is, így nincs üresjárat. Oda-vissza vágva van a rend.

    A parasztnak tetszik az ötlet, és tényleg többet tud aratni. Egy hónap múlva Brezsnyev látogat el hozzá:

    − Mennyit kaszál egy nap?

    − Két holdat! – húzza ki magát a paraszt.

    − Az kevés! Nálunk a kolhozparasztok naponta négy holdat aratnak le, ugyanis mindenki köt egy gereblyét a derekára, és egyben össze is húzza maga után a rendet.

    A paraszt ezt is megfogadja, és tényleg gyorsabban halad. A harmadik hónapban maga Kádár látogatja meg a termelőszövetkezetet. Amikor a paraszt meglátja, eldobja az összes szerszámát, és rohanni kezd. Mire Kádár:

    − Álljon meg, hova rohan? Nem is tudja, mit akarok mondani magának!

    − De igen! – válaszolja a paraszt. – Azt, hogy akasszak a tökömre egy viharlámpát, hogy éjszaka is tudjak dolgozni.

    , Hozzászólás ID: #91867
    hebdab
    Felhasználó
    hebdab
    • Hozzászólás: 364
    gerago írta korábban:
    hebdab írta korábban:
    sziasztok, Törökországban serbetlin kívül milyen dohány márkák vannak még amit érdemes keresni?

    kollégám barátja diplomataként él kint, és hozatnék vele dohányt.

    üdv!

    Kaya tobacco, Hayyan, Rosanna. Hirtelen ennyi jut eszembe.

    Köszi Gergő, ennyi elég is, legalább tud miből választani, ha olyan helyen jár:)

    Ha minden igaz, holnap beugrom késő délután a múlt héten említett “anyaggal”:)

    , Hozzászólás ID: #91868
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331

    Valaki tudna segíteni, hogy mécses modot hogy tudok csinálni tangiers phunnelhez? Mert a szabvány teamécses kicsi 🙁

    , Hozzászólás ID: #91869
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    medig ha jól tudom syska is azzal csinálta kicsit nyomkodd meg az alját hogy “púposabb” legyen

    , Hozzászólás ID: #91870
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    test

    , Hozzászólás ID: #91871
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    sYska/!/ írta korábban:
    test

    vicces. ha simán rányomok a topikra a friss hozzászólások ablakban akkor azt mondja nem létezik a téma. viszont ha a téma címe melletti kis ikonra kattintok ami jelzi hogy új hsz, akkor beenged

    , Hozzászólás ID: #91872
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Riccio írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:
    test

    vicces. ha simán rányomok a topikra a friss hozzászólások ablakban akkor azt mondja nem létezik a téma. viszont ha a téma címe melletti kis ikonra kattintok ami jelzi hogy új hsz, akkor beenged

    Mivel finoman töröltem, tehát létezik, csak ti nem látjátok.

    A kis ikon a legutolsó nem olvasott hsz-re visz, míg maga a téma címe a fris slistában a legutolsó hsz-re.

    A legutolsó hsz volt az amit finoman töröltem, a a legutolsó olvasatlan meg még szerintem 2-vel előtt elévő hsz volt. 🙂

    UP: Látom törölted ezt a hsz-t amit írtál. 😀

    , Hozzászólás ID: #91873
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    sYska/!/ írta korábban:
    Riccio írta korábban:
    vicces. ha simán rányomok a topikra a friss hozzászólások ablakban akkor azt mondja nem létezik a téma. viszont ha a téma címe melletti kis ikonra kattintok ami jelzi hogy új hsz, akkor beenged

    Mivel finoman töröltem, tehát létezik, csak ti nem látjátok.

    A kis ikon a legutolsó nem olvasott hsz-re visz, míg maga a téma címe a fris slistában a legutolsó hsz-re.

    A legutolsó hsz volt az amit finoman töröltem, a a legutolsó olvasatlan meg még szerintem 2-vel előtt elévő hsz volt. 🙂

    UP: Látom törölted ezt a hsz-t amit írtál. 😀

    látom visszahoztad ezt a hsz-t amit töröltem, miután rájöttem hogy egy törölt hozzászóláson keresztül próbáltam bejutni a topicba ezért nem sikerült. de azért köszönöm a felvilágosítást. miután nem találtam a te hozzászólásodat sikerült rájönni 😀

    , Hozzászólás ID: #91874
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250

    Nem tudom ti hogy vagytok vele de engem újra elkezdett foglalkoztatni ez a brikettálás és ezen belül a papír brikettálása.Ki hallott már róla esetleg használja csinálja?Valszeg a jövő héten tökéletesítjük apuval a “gépet” és indulhat a préselés.Esetleg nyissak vagy sYska nyitsz neki toipcot?

    , Hozzászólás ID: #91875
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962
    gyapika írta korábban:
    Nem tudom ti hogy vagytok vele de engem újra elkezdett foglalkoztatni ez a brikettálás és ezen belül a papír brikettálása.Ki hallott már róla esetleg használja csinálja?Valszeg a jövő héten tökéletesítjük apuval a “gépet” és indulhat a préselés.Esetleg nyissak vagy sYska nyitsz neki toipcot?

    Nálunk a mezőkön rengeteg száraz kukorica szár és levél marad lábon,megszáradva ….na abból lehetne jó brikettet préselni….én is gondolkoztam rajta.A gép hogy működik? saját fejlesztés vagy valami roncs felújítva?

    , Hozzászólás ID: #91876
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    gyapika írta korábban:
    Nem tudom ti hogy vagytok vele de engem újra elkezdett foglalkoztatni ez a brikettálás és ezen belül a papír brikettálása.Ki hallott már róla esetleg használja csinálja?Valszeg a jövő héten tökéletesítjük apuval a “gépet” és indulhat a préselés.Esetleg nyissak vagy sYska nyitsz neki toipcot?

    Szenet préseltek briketté?

    Itt előtte fejtsd ki kicsit bővebben.

    Milyen géppel, mekkora nyomáson, milyen tömörítési aránnyal tudtok vele dolgozni?

    , Hozzászólás ID: #91877
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250

    nem szenet-pedig jó lenne-hanem egyszerűen papírt.Megfogom belerakom vödörbe felöntöm vízzel ezzel beáztatom fúróval összekaszálom aztán egy csőbe belerakom amin lukak vannak aztán egy emelőből eszkábált dugattyúval összepréselem a víz kijön belőle a préselt anyagot kiveszem és száradhat kb 3-5 nap.Kiszáradva tökéletesen használható tüzelő anyagnak vagy szükséges esetben eladni.itt egy link:

    https://www.youtube.com/watch?v=5YmZheUSYks

    , Hozzászólás ID: #91878
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Nekem ez jobban tetszik, de méz ez is lassúnak tűnik….

    , Hozzászólás ID: #91879
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    gyapika írta korábban:
    nem szenet-pedig jó lenne-hanem egyszerűen papírt.Megfogom belerakom vödörbe felöntöm vízzel ezzel beáztatom fúróval összekaszálom aztán egy csőbe belerakom amin lukak vannak aztán egy emelőből eszkábált dugattyúval összepréselem a víz kijön belőle a préselt anyagot kiveszem és száradhat kb 3-5 nap.Kiszáradva tökéletesen használható tüzelő anyagnak vagy szükséges esetben eladni.itt egy link:

    https://www.youtube.com/watch?v=5YmZheUSYks

    Hát ilyesmit szerintem nem kell külön témába kezelni/hirdetni. 🙂

    , Hozzászólás ID: #91880
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250

    jó gép ez de mi sajna nem ezzel foglalkozunk az már túl bonyolult és drága összehozni nameg fenntartani ez kb 2-4 kW-os, fűtés mellett kb 3,5 kw -os motorral ment, lehet és szerintem megvan a 200 kg/h ami ha azt nézzük elég jó bár ha mindezt kiszámoljuk 40 ft/kg-al akkor kb 8e ft amit simán megeszik az a kb 6,5kW.Igaz házilag akár traktorra is meglehetne csinálni de akkor győzzük etetni mert az aztán tudna termelni

    , Hozzászólás ID: #91881
    gyapika
    Felhasználó
    gyapika
    • Hozzászólás: 250

    ez nem hírdetés lenne hanem aki esetleg csinált vagy akar csinálni közülünk azzal meglehetne osztani a tanácsainkat

    , Hozzászólás ID: #91882
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    kaptam új levelet vizipipam***a.hu (nincs cenzúra, hahó) oldalról… egy hatalmas elégtelen elkönyvelve. már tudom honnan szerezte lukjani a hülye dumákat

    , Hozzászólás ID: #91883
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Egyeeeeeeeeeeeeeeees!

    Teljesen egyetértek, ez biztosan LJ. Még tovább is fejlődött…..

    Gagyi, értelmetlen és gyerekes.

    , Hozzászólás ID: #91884
    gabor
    Felhasználó
    Gábor
    • Hozzászólás: 1403

    sziasztok, ismét itt! elég sokat kell tanulni, de megpróbálom megint követni a vizipipás életet 😀

    Néztem én is a vizipipamániát, kísértetiesen hasonlít lukjani előző oldalára. Próbálja kijavítani a hibáit, de még mindig érdekesek kicsit a dolgai. Első sorban, miért kellett neki újat nyitni? Nem azt mondta, hogy besokallt, őt már nem érdekli? Lehet hogy csak a negatív hírnévtől akart megszabadulni, és itt “új életet kezdeni”? Kíváncsi vagyok mindenesetre, hogy mi lesz belőle.

    , Hozzászólás ID: #91885
    kismiki
    Felhasználó
    kismiki
    • Hozzászólás: 304
    Gábor írta korábban:
    miért kellett neki újat nyitni? Nem azt mondta, hogy besokallt, őt már nem érdekli?

    Pénzért.

    Minden boltot azért nyitnak.

    Pénzért.

    A régit is eladta.

    Pénzért.

    Blöffölt.

    Pénzért.

    Profi.

    Pénzért.

    :hehe: :diable: :hehe: :diable: :hehe:

    , Hozzászólás ID: #91886
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    kismiki írta korábban:
    Gábor írta korábban:
    miért kellett neki újat nyitni? Nem azt mondta, hogy besokallt, őt már nem érdekli?

    Pénzért.

    Minden boltot azért nyitnak.

    Pénzért.

    A régit is eladta.

    Pénzért.

    Blöffölt.

    Pénzért.

    Profi.

    Pénzért.

    :hehe: :diable: :hehe: :diable: :hehe:

    Pénzért.

    Mellébeszélni, az megy neki nagyon, már bizonyította.

    , Hozzászólás ID: #91887
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Ez tényleg nagyon fogyatékos. Lassan átmegyünk ovis mesékbe. 😀

    Aki ezt megkajálja az remélem az én oldalaim mellőzi…

    , Hozzászólás ID: #91888
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    nem azért de pl a 2 kilós bamboocha fotó se hiteles amiket mellékelt a szenekről fotót… nem olyan van a csomagba

    , Hozzászólás ID: #91889
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    Ha nem is lukjani írta ezt, de az elkövetője tuti benne volt a gegcsapatában!

    Amúgy minden boltot pénzért nyitnak. hülye aki nem

    , Hozzászólás ID: #91890
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787

    Tegnap este megnéztem a többi videójukat is. Néhány dolog elég röhejes. XD

    , Hozzászólás ID: #91891
    neopht
    Felhasználó
    nEopht
    • Hozzászólás: 341
    ShaaM írta korábban:
    … Néhány dolog elég röhejes. XD

    Például ahogy megtömi a kerámiát. :pascontent2:

    , Hozzászólás ID: #91892
    shaam
    Felhasználó
    ShaaM
    • Hozzászólás: 787
    nEopht írta korábban:
    ShaaM írta korábban:
    … Néhány dolog elég röhejes. XD

    Például ahogy megtömi a kerámiát. :pascontent2:

    Meg mondjuk gyári Aladin kerámiába, Masah Wisky-s dohány, öngyulladós szén… Ez lenne egy dohányteszt? Legalább normális kerámiába tömne, normális szenet használva.

    , Hozzászólás ID: #91893
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631
    ShaaM írta korábban:
    nEopht írta korábban:

    Például ahogy megtömi a kerámiát. :pascontent2:

    Meg mondjuk gyári Aladin kerámiába, Masah Wisky-s dohány, öngyulladós szén… Ez lenne egy dohányteszt? Legalább normális kerámiába tömne, normális szenet használva.

    A videó alatt egy kommentben ezt ki is fejtettem, nézzétek emg, már válasz is jött 😀

    (csoda hogy nem törölte, mint a vp.eu-n csinálták régebben 😀 )

    , Hozzászólás ID: #91894
    nick
    Felhasználó
    Nick
    • Hozzászólás: 787

    Ne legyetek elitista sznobok srácok. Az mindegy,hogy öngyulladós, vagy természetes szenet használ. A kerámia sem számít, hisz sokan, mezei pipások nem phunnelt, vortexet használnak. Én pl. mivel egyetemi kollégiumban lakok, az esetek 95%ban öngyulladós szenet használok, és az új kedvencemet, mya kerámiát. A baj a videón a hanyag tömési mód. Nagy darabokban beledobja a kerámiába, a fóliára barominagy lyukakat tesz, és be is horpad a francba,stb.

    , Hozzászólás ID: #91895
    zoli92
    Felhasználó
    Zoli92
    • Hozzászólás: 331

    Haverom megkért hogy keressek már egy képet egy csöves sapkáról és hát a kép magáért beszél 😀

30 bejegyzés megtekintése - 9,751-9,780 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.