A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #93966
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Krampinak:

    , Hozzászólás ID: #93967
    dajdaj
    Felhasználó
    DajDaj
    • Hozzászólás: 363

    Tudna ajánlani valaki egy villanyrezsót? Akarom mondani.. tudna valaki segíteni abban, hogy milyen szempontokat kell figyelembe vennem mielőtt vásárlásra adnám a fejem?

    , Hozzászólás ID: #93968
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Koszonom szepen a koszonteseket, de akkor most Kazmer vagyok, vagy Luciusz? 😀

    , Hozzászólás ID: #93969
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    DajDaj írta korábban:
    Tudna ajánlani valaki egy villanyrezsót? Akarom mondani.. tudna valaki segíteni abban, hogy milyen szempontokat kell figyelembe vennem mielőtt vásárlásra adnám a fejem?

    Eloszor is legyen nagy teljesitmenye, hogy viszonylag normalis mennyisegu ido alatt be tudja izzitani a szeneket (foleg a kokusszenek jelentenek problemat), valamint ami meg nagyok fontos, hogy ne legyen semmikepp tulmelegedesvedelemmel ellatva, ugyanis ebben az esetben nem fogod tudni hasznalni szenek begyujtasara.

    , Hozzászólás ID: #93970
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Hehehe, észrevettétek amúgy, hogy az épp bezáró mániánál, pont ugyan azt az öngyújtót árulják, amit a nagy Horvát Pancser László is erősen fikázott? 🙂

    , Hozzászólás ID: #93971
    doma0708
    Felhasználó
    doma0708
    • Hozzászólás: 101

    😀 én észre vettem:). Az viszont nagyon kemény hogy az egyik (sz*r) videójukban fikázzák azt a gyujtót hogy milyen gagyi meg hogy könnyen megadja magát.Meg hogy milyen olcsó.Ők viszont ugyanazt a gyujtót 3x-4x annyiért árulják:D:D.

    , Hozzászólás ID: #93972
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    doma0708 írta korábban:
    😀 én észre vettem:). Az viszont nagyon kemény hogy az egyik (sz*r) videójukban fikázzák azt a gyujtót hogy milyen gagyi meg hogy könnyen megadja magát.Meg hogy milyen olcsó.Ők viszont ugyanazt a gyujtót 3x-4x annyiért árulják:D:D.

    Jaj, Te azt nem érted! Amit ők árulnak, az “minőségi eredeti, szuper f*sza”!

    A másik “űbergagyi másolat”! :hehe:

    Kicsit érdekes és furcsa is ez a fajta “márketing”.

    , Hozzászólás ID: #93973
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    akoska60 írta korábban:

    Kicsit érdekes és furcsa is ez a fajta “márketing”.

    Ez nem érdekes, a szó ami passzol: szánalmas, kicsinyes. 🙂

    , Hozzászólás ID: #93974
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    sYska/!/ írta korábban:
    akoska60 írta korábban:

    Kicsit érdekes és furcsa is ez a fajta “márketing”.

    Ez nem érdekes, a szó ami passzol: szánalmas, kicsinyes. 🙂

    Teljesen igazad van, csak finomítani próbáltam. :super:

    , Hozzászólás ID: #93975
    dajdaj
    Felhasználó
    DajDaj
    • Hozzászólás: 363
    sYska/!/ írta korábban:
    Hehehe, észrevettétek amúgy, hogy az épp bezáró mániánál, pont ugyan azt az öngyújtót árulják, amit a nagy Horvát Pancser László is erősen fikázott? 🙂

    Amit “bármelyik piacon lehet venni 70 Ft-ért”? És még -50%-al is majdnem kétszerese az említett összegnek.. Szánalmasak komolyan mondom 😀 Az egyetlen jó dolog ott a Shisham Power Bowl :/

    , Hozzászólás ID: #93976
    liverpool123
    Felhasználó
    liverpool123
    • Hozzászólás: 41

    Sziasztok!

    Olyan rendeletet hoztak a lakóhelyemen, hogy játszótereken tilos a dohányzás. Ebbe ugye sajnos beletartozik a vízipipázás is. A kérdésem az lenne, hogy Shiazot lehet szívni játszótéren, tehát nem minősül dohányzásnak?

    , Hozzászólás ID: #93977
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    a dohányzást nem azért tiltják be mert rühellik a dohány leveleket hanem meg akarnak szabadulni a csikkektől hamutól ( a mi esetünkben hamutól széntől fóliától stb) szóval nem a dohánnyal van baj hanem a szeméttel (szerintem)

    , Hozzászólás ID: #93978
    wakummaci
    Felhasználó
    wakummaci
    • Hozzászólás: 2189
    liverpool123 írta korábban:
    Sziasztok!

    Olyan rendeletet hoztak a lakóhelyemen, hogy játszótereken tilos a dohányzás. Ebbe ugye sajnos beletartozik a vízipipázás is. A kérdésem az lenne, hogy Shiazot lehet szívni játszótéren, tehát nem minősül dohányzásnak?

    Lényegében a vízipipa egészen addig amíg füstöt “generál” dohányzási formaként fogható fel, és bár igaz, hogy effektíve nem dohányt szívunk/égetünk a shiazo használatánál, nem hiszem, hogy ez akár a környékbelieket, akár a rendőröket érdekelni fogja, mivel te vízipipáztál, márpedig az füstöl, úgyhogy dohányzás és kész.. 🙂

    , Hozzászólás ID: #93979
    liverpool123
    Felhasználó
    liverpool123
    • Hozzászólás: 41

    Értem, köszi. Akkor más helyet kell keresnünk:(

    , Hozzászólás ID: #93980
    totti
    Felhasználó
    Totti
    • Hozzászólás: 15

    csá mindenki!

    Nos remélem nem baj ha leírom az új pipám történetét.

    Reggel 9 óra körül felhívott a barátom hogy menyek el vele vizipipát választani.

    Elmentünk, kiválasztotta (Az édesapja valamilyen oknál fogva nem engedi neki) meg vettük. odaértünk a házuk elé a gyerek a garázs ajtóba letette a pipát.

    nekiálltunk udvart takarítani, közbe megjött a faterja vitte a kartondobozokat a kukába , közbe kiszúrta azt is amibe a pipa volt xD. kérdezi mi az honét van ki engedte meg neki stb.. Mondta hogy azonnal dobjuk ki. szegény barátom kidobta:(

    (Reggel vitték el a kukákból a szemetet) mondta haver hogy nekem adja az egészet ingyen ! nálam legalább fog tudni pipázni 😀

    Ez az új pipám története remélem mindenkinek nagyon fog tetszeni 🙂

    , Hozzászólás ID: #93981
    .kiki.
    Felhasználó
    .Kiki.
    • Hozzászólás: 295
    Totti írta korábban:
    csá mindenki!

    Nos remélem nem baj ha leírom az új pipám történetét.

    Reggel 9 óra körül felhívott a barátom hogy menyek el vele vizipipát választani.

    Elmentünk, kiválasztotta (Az édesapja valamilyen oknál fogva nem engedi neki) meg vettük. odaértünk a házuk elé a gyerek a garázs ajtóba letette a pipát.

    nekiálltunk udvart takarítani, közbe megjött a faterja vitte a kartondobozokat a kukába , közbe kiszúrta azt is amibe a pipa volt xD. kérdezi mi az honét van ki engedte meg neki stb.. Mondta hogy azonnal dobjuk ki. szegény barátom kidobta:(

    (Reggel vitték el a kukákból a szemetet) mondta haver hogy nekem adja az egészet ingyen ! nálam legalább fog tudni pipázni 😀

    Ez az új pipám története remélem mindenkinek nagyon fog tetszeni 🙂

    Ennél már csak az lenne frenetikusabb, ha esetleg a helyesírásra is figyelsz. Remélem máskor ezt fejben tartod. Köszi előre is, Minden fórumos nevében.. :nonon:

    , Hozzászólás ID: #93982
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    .Kiki. írta korábban:
    Totti írta korábban:
    csá mindenki!

    Nos remélem nem baj ha leírom az új pipám történetét.

    Reggel 9 óra körül felhívott a barátom hogy menyek el vele vizipipát választani.

    …..

    (Reggel vitték el a kukákból a szemetet) mondta haver hogy nekem adja az egészet ingyen ! nálam legalább fog tudni pipázni 😀

    Ez az új pipám története remélem mindenkinek nagyon fog tetszeni 🙂

    Ennél már csak az lenne frenetikusabb, ha esetleg a helyesírásra is figyelsz. Remélem máskor ezt fejben tartod. Köszi előre is, Minden fórumos nevében.. :nonon:

    Tőlünk majd kap ingyen egy helyesírási szabályzatot. 😉

    , Hozzászólás ID: #93983
    duayne
    Felhasználó
    Duayne
    • Hozzászólás: 160

    Ez ám a meleg fogadtatás. 🙂

    De ha már a csizma az asztalon van: ez a helyesírás-dolog elég vékony jég. Szerintem az ide írók 97%-a kiverte már nálam a biztosítékot. Nem csak helyesírással, de fogalmazással is. Legyen egy ember, aki felelős lesz ezért, aki kimondottan ezzel foglalkozik, van rá ideje, és TUDJA is. Mert nem hiteles olyantól a letolás, aki maga is rendszeresen hibázik. Úgy meg nem lehetne belekötni. Szerintem.

    , Hozzászólás ID: #93984
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    Duayne írta korábban:
    Ez ám a meleg fogadtatás. 🙂

    De ha már a csizma az asztalon van: ez a helyesírás-dolog elég vékony jég. Szerintem az ide írók 97%-a kiverte már nálam a biztosítékot. Nem csak helyesírással, de fogalmazással is. Legyen egy ember, aki felelős lesz ezért, aki kimondottan ezzel foglalkozik, van rá ideje, és TUDJA is. Mert nem hiteles olyantól a letolás, aki maga is rendszeresen hibázik. Úgy meg nem lehetne belekötni. Szerintem.

    Értem amit mondasz,de nem teljesen értek egyet!

    Mindenki hibázhat,elírhat, félreüthet valamit. Nem itt van a nagy gond!

    Abban látom a problémát, hogy vannak tagtársaink, akik annyira nem törődnek a helyesírással, hogy az már fájdalmas! Ezt veheted sznobságnak, ha gondolod!

    Úgy érzem, ha valaki magával szemben annyira igénytelen, hogy nem olvassa át az irományát, illetve nem gondolja végig, hogy mit is szeretne leírni,az a többi embert sem veszi semmibe!

    A moderátorok dolga nem az lenne elsődlegesen, hogy a bosszantó helyesírási hibákra figyeljenek!

    Ez a munka arról kéne ,hogy szóljon, hogy minden a megfelelő helyre kerüljön, hogy áttekinthető és logikus legyen ez az oldal.

    Az, hogy az emberek 97%-a nem ír,vagy fogalmaz helyesen, szerintem enyhe túlzás!

    Én örülök neki, hogy vannak páran akik erre oda figyelnek, és először finoman, majd később erélyesebben figyelmeztetik a hibát vétőket. Sajnos ennek ellenére vannak olyanok aki következetesen nem figyelnek arra, amit ide leírnak! Az Ő sorsukról syska szokott is gondoskodni. 🙂

    , Hozzászólás ID: #93985
    sparrow
    Felhasználó
    Sparrow
    • Hozzászólás: 317
    akoska60 írta korábban:
    Duayne írta korábban:
    Ez ám a meleg fogadtatás. 🙂

    De ha már a csizma az asztalon van: ez a helyesírás-dolog elég vékony jég. Szerintem az ide írók 97%-a kiverte már nálam a biztosítékot. Nem csak helyesírással, de fogalmazással is. Legyen egy ember, aki felelős lesz ezért, aki kimondottan ezzel foglalkozik, van rá ideje, és TUDJA is. Mert nem hiteles olyantól a letolás, aki maga is rendszeresen hibázik. Úgy meg nem lehetne belekötni. Szerintem.

    Értem amit mondasz,de nem teljesen értek egyet!

    Mindenki hibázhat,elírhat, félreüthet valamit. Nem itt van a nagy gond!

    Abban látom a problémát, hogy vannak tagtársaink, akik annyira nem törődnek a helyesírással, hogy az már fájdalmas! Ezt veheted sznobságnak, ha gondolod!

    Úgy érzem, ha valaki magával szemben annyira igénytelen, hogy nem olvassa át az irományát, illetve nem gondolja végig, hogy mit is szeretne leírni,az a többi embert sem veszi semmibe!

    A moderátorok dolga nem az lenne elsődlegesen, hogy a bosszantó helyesírási hibákra figyeljenek!

    Ez a munka arról kéne ,hogy szóljon, hogy minden a megfelelő helyre kerüljön, hogy áttekinthető és logikus legyen ez az oldal.

    Az, hogy az emberek 97%-a nem ír,vagy fogalmaz helyesen, szerintem enyhe túlzás!

    Én örülök neki, hogy vannak páran akik erre oda figyelnek, és először finoman, majd később erélyesebben figyelmeztetik a hibát vétőket. Sajnos ennek ellenére vannak olyanok aki következetesen nem figyelnek arra, amit ide leírnak! Az Ő sorsukról syska szokott is gondoskodni. 🙂

    Ezek szerint a helyesírásunk alapján kellene megítélni a tagtársainkat emberileg? Nem tudom ki hogy van vele, de nekem más az értékrendem. Ezért én Ákoskával nem értek egyet. Syska is hibázik ami a helyesírást illeti, ami engem nem zavar, inkább az ahogy Duayne is írta: “nem hiteles olyantól a letolás, aki maga is rendszeresen hibázik”

    , Hozzászólás ID: #93986
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    A helyesírásunk valahol az alaposságunkat és az odafigyelésünket is tükrözi sok más dolog mellett! Ez az én véleményem. Az, hogy emberileg kit hogyan ítélsz, ítélünk meg, az egy külön dolog.Abban biztos vagyok, hogy aki elkapkodva, odafigyelés nélkül, átgondolatlanul fogalmazva teszi elénk a mondandóját, az életben is vét gyakran hibákat, akár nem is kicsiket!Az, hogy “nem hiteles attól a letolás, aki maga is rendszeresen hibázik”, erre reagáltam. Elnézést, ha félreérthető voltam.

    , Hozzászólás ID: #93987
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785

    Nem ítéljük el helyesírás alapján az embereket, csak elvárjuk, hogy tisztelje meg a közösséget annyival, hogy legalább egy automatikus hibaellenőrzőt ráereszt a mondandójára mielőtt elküldi ide. Engem zavarnak a helyesírási hibák, mert engem megtanítottak helyesen írni…

    , Hozzászólás ID: #93988
    szmark001
    Felhasználó
    szmark001
    • Hozzászólás: 343
    Riccio írta korábban:
    Nem ítéljük el helyesírás alapján az embereket, csak elvárjuk, hogy tisztelje meg a közösséget annyival, hogy legalább egy automatikus hibaellenőrzőt ráereszt a mondandójára mielőtt elküldi ide. Engem zavarnak a helyesírási hibák, mert engem megtanítottak helyesen írni…

    Ott a pont! Jó lenne ha mindenki megtenne legalább ennyit a közösségért.. 🙂

    , Hozzászólás ID: #93989
    sparrow
    Felhasználó
    Sparrow
    • Hozzászólás: 317
    akoska60 írta korábban:
    A helyesírásunk valahol az alaposságunkat és az odafigyelésünket is tükrözi sok más dolog mellett! Ez az én véleményem. Az, hogy emberileg kit hogyan ítélsz, ítélünk meg, az egy külön dolog.Abban biztos vagyok, hogy aki elkapkodva, odafigyelés nélkül, átgondolatlanul fogalmazva teszi elénk a mondandóját, az életben is vét gyakran hibákat, akár nem is kicsiket!Az, hogy “nem hiteles attól a letolás, aki maga is rendszeresen hibázik”, erre reagáltam. Elnézést, ha félreérthető voltam.

    Nekem csupán az szúrja a szemem, hogy egy újonc fórumozót rögtön a földbe döngöltök helyesírás miatt, de ha Syska vét valamit, vagy egy régi a tag a keménymagból, az más.

    Az ilyeneknek Riccio sem írja hogy: “Engem zavarnak a helyesírási hibák, mert engem megtanítottak helyesen írni…”

    Erről ennyit.

    , Hozzászólás ID: #93990
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    Sparrow írta korábban:
    akoska60 írta korábban:
    A helyesírásunk valahol az alaposságunkat és az odafigyelésünket is tükrözi sok más dolog mellett! Ez az én véleményem. Az, hogy emberileg kit hogyan ítélsz, ítélünk meg, az egy külön dolog.Abban biztos vagyok, hogy aki elkapkodva, odafigyelés nélkül, átgondolatlanul fogalmazva teszi elénk a mondandóját, az életben is vét gyakran hibákat, akár nem is kicsiket!Az, hogy “nem hiteles attól a letolás, aki maga is rendszeresen hibázik”, erre reagáltam. Elnézést, ha félreérthető voltam.

    Nekem csupán az szúrja a szemem, hogy egy újonc fórumozót rögtön a földbe döngöltök helyesírás miatt, de ha Syska vét valamit, vagy egy régi a tag a keménymagból, az más.

    Az ilyeneknek Riccio sem írja hogy: “Engem zavarnak a helyesírási hibák, mert engem megtanítottak helyesen írni…”

    Erről ennyit.

    Valóban, nem írom, mert arányaiban sokkal kevesebb hibát vétenek a hozzászólásukban. Mondjuk 50 hozzászólásra jut 3 hiba, amiről előbb gondolom azt, hogy félregépelés, mint tudatlanság. Egyes felhasználóknál meg – kis túlzással – 3 hózzászólásra jut 50 hiba. Remélem érzed a különbséget.

    , Hozzászólás ID: #93991
    sparrow
    Felhasználó
    Sparrow
    • Hozzászólás: 317
    Riccio írta korábban:
    Sparrow írta korábban:

    Nekem csupán az szúrja a szemem, hogy egy újonc fórumozót rögtön a földbe döngöltök helyesírás miatt, de ha Syska vét valamit, vagy egy régi a tag a keménymagból, az más.

    Az ilyeneknek Riccio sem írja hogy: “Engem zavarnak a helyesírási hibák, mert engem megtanítottak helyesen írni…”

    Erről ennyit.

    Valóban, nem írom, mert arányaiban sokkal kevesebb hibát vétenek a hozzászólásukban. Mondjuk 50 hozzászólásra jut 3 hiba, amiről előbb gondolom azt, hogy félregépelés, mint tudatlanság. Egyes felhasználóknál meg – kis túlzással – 3 hózzászólásra jut 50 hiba. Remélem érzed a különbséget.

    Gondoltam hogy jön valami magyarázat. A különbséget érzem, bár kissé túlzottnak tartom, de értem a mondandódat. Részemről a témát befejeztem.

    , Hozzászólás ID: #93992
    .kiki.
    Felhasználó
    .Kiki.
    • Hozzászólás: 295

    Én is voltam újonc fórumozó, mégsem döngöltek a földbe hogy helytelen a fogalmazási módszerem és hibát hibára halmozok. Ez odafigyelés kérdése. Én is mindent először az “előnézet”-ben ellenőrzök, mert tisztellek annyira téged Sparrow, és mindenki mást is, hogy olvasható mondatokat adok elétek. Gyorsan átfutjátok, értelmezitek és nincs vele gond, nem mérgelődsz, hogy ez a hülye Kiki nem tud írni se és mégis koptatja a billentyűzetet.

    Fenntartom magamnak a jogot ilyen ügyben a felháborodásra, mert engem is megtanítottak írni és az a normális számomra hogy értelmesen fogalmazzon az ember.

    Sőt, még a “megjegyzés” írásának jogát is fenntartom magamnak, mivel az egyik legrégebbi, még aktív fórumtag vagyok, ahogy Riccio, ákoska és még páran mások. Ha valakinek, akkor nekünk hadd legyen jogunk szólni, ha valaki 3hozzászólással rendelkezik 1 hónap alatt, és egy ilyen igénytelen szösszenetet bevág közénk.

    Mivel mi “régiek” ismerjük többen syskát, a moderátorokat, és barátságokat kötöttünk velük illetve egymással…magunkénak is érezzük a fórumot.És én azt szeretem, ha a saját dolgaim összeszedettek és rendben vannak. ebből pedig egy normális ember sem enged, én sem. 🙂

    És nem veled van a bajom, úgyhogy ne vedd ennyire a szívedre a dolgot. egészség :alcool1: :alcool1:

    , Hozzászólás ID: #93993
    duayne
    Felhasználó
    Duayne
    • Hozzászólás: 160

    Na, én sem szeretnék itt tüzeskedni, de azért az az 50hsz-ből 3hiba elég jóindulatú volt. Lehet, hogy csak én vagyok erre jobban kihegyezve, de több az. Én is szoktam hibázni, de nekem főleg vesszőproblémáim vannak. A fejemben dallamosabb a beszédem, és a vesszőket is úgy használom. Erre nem is szoktam ugrani, pedig az előző 5 hsz-ban is volt vesszőhiba.

    Engem a helyesírásnál talán még jobban zavarnak a mondatszerkezeti, meg a fogalmazás-hibák. Abból nagyon sok van. Igen, ez a kapkodás, az oda-nem-figyelés miatt van. A félreütéseket ne vegyük ide, azt sosem róttam senki szemére sem itt, sem az offline-életben.

    , Hozzászólás ID: #93994
    .kiki.
    Felhasználó
    .Kiki.
    • Hozzászólás: 295

    Ámen. Úgyhogy ennek örömére mindenki hallgassa a zene topic-ba berakott nótámat 😀

    , Hozzászólás ID: #93995
    david90
    Felhasználó
    David90
    • Hozzászólás: 2

    Ezúton is üdv Mindenkinek!

    Új fórumtag vagyok, bár már eddig is követtem kisebb nagyobb megszakításokkal az itteni életet, de írni még nem írtam! A vízipipázás nem új dolog számomra, bár első saját darabomat még csak a héten fogom beszerezni! Eddig baráti társaságban pipáztunk leginkább! Így, hogy most már én is fogok rendelkezni saját pipával, szeretnék aktívan részt venni a fórum életében, remélem sikerül becsatlakoznom! 🙂

    További szép napot Mindenkinek!

30 bejegyzés megtekintése - 11,851-11,880 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.