A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #93996
    saiid
    Felhasználó
    Saiid
    • Hozzászólás: 488
    David90 írta korábban:
    Ezúton is üdv Mindenkinek!

    Új fórumtag vagyok, bár már eddig is követtem kisebb nagyobb megszakításokkal az itteni életet, de írni még nem írtam! A vízipipázás nem új dolog számomra, bár első saját darabomat még csak a héten fogom beszerezni! Eddig baráti társaságban pipáztunk leginkább! Így, hogy most már én is fogok rendelkezni saját pipával, szeretnék aktívan részt venni a fórum életében, remélem sikerül becsatlakoznom! 🙂

    További szép napot Mindenkinek!

    Üdv a fórumon!

    Reméljük minden kérdésedre találsz választ és sokat tudsz tanulni a fórumból! 🙂

    , Hozzászólás ID: #93997
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Sparrow írta korábban:
    Nekem csupán az szúrja a szemem, hogy egy újonc fórumozót rögtön a földbe döngöltök helyesírás miatt, de ha Syska vét valamit, vagy egy régi a tag a keménymagból, az más.

    Az ilyeneknek Riccio sem írja hogy: “Engem zavarnak a helyesírási hibák, mert engem megtanítottak helyesen írni…”

    Erről ennyit.

    1. Vannak nekünk is rossz napjaink.

    2. Tisztában vagy vele mennyi munka és ráfordítás az, hogy a fórum ne egy szemétdomb legyen? Minden hozzászólást átolvasok. Amikor egy nap van 200, akkor veszem a fáradtságot és mind végigolvasom. Amikor a 200-ból 170-et átírhatnék a helyesírás miatt akkor már kicsit elmegy a kedvem és hagyom … Sajnos a helyzet, hogy a nagyobbrészt az újabb tagok (Tisztelet a kivételeknek!) egyre lazábban veszik ezt az egészet. Odaböffentenek valamit és utána várják a választ. Az, hogy keressen is már nem megy neki. Az, hogy szépen fogalmazza meg a mondanivalóját szintén nem megy neki. Hiába húzza a FireFox alá pirossal az egész írását, csak azért is úgy küldi el. Ez egy trend, még pedig a butaság, igénytelenség trendje. (Lásd aki felkerül pl. napiszarra, annak oka van… Nem az oldal vezetőjét kell szidni, hanem azt aki olyan fotót publikál magáról..)

    3. A rengeteg hibás szöveg olvasása miatt gyakran én is elhibázom, mivel ami sokszor van valaki szeme előtt, az nála is előjön, erről nem tehetek.

    4. Szólsz pü-be, hogy elírtam és javítom a sajátomat, ha olyan különcnek számítanék, de igyekszem helyesen írni.

    David90 írta korábban:
    Ezúton is üdv Mindenkinek!

    Új fórumtag vagyok, bár már eddig is követtem kisebb nagyobb megszakításokkal az itteni életet, de írni még nem írtam! A vízipipázás nem új dolog számomra, bár első saját darabomat még csak a héten fogom beszerezni! Eddig baráti társaságban pipáztunk leginkább! Így, hogy most már én is fogok rendelkezni saját pipával, szeretnék aktívan részt venni a fórum életében, remélem sikerül becsatlakoznom! 🙂

    További szép napot Mindenkinek!

    Üdv a ‘klubban’. 🙂

    , Hozzászólás ID: #93998
    duayne
    Felhasználó
    Duayne
    • Hozzászólás: 160
    sYska/!/ írta korábban:
    Sajnos a helyzet, hogy a nagyobbrészt az újabb tagok (Tisztelet a kivételeknek!) egyre lazábban veszik ezt az egészet. Odaböffentenek valamit és utána várják a választ.

    Amúgy szerintem ez generációs probléma is.

    Szahara kimondani, de ezek a mai fiatalok… Meg lehet nézni egy olyan fórumot, ahol 25 év a max, meg egy olyat, ahol az az alsó korhatár. Lesznek különbségek. Persze itt is vannak kivételek. Az antarktiszon. 🙂

    , Hozzászólás ID: #93999
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Azt nem tartom problémának, hogyha valakinek felhívják a figyelmét arra, hogy sok hibát vét az írásában, vagy néhol érhetetlenül fogalmaz, viszont az engem is szokott zavarni, hogyha ezt már az első adandó alkalommal durva hangnemben teszi meg bárki is. Érthető, hogyha valaki sorozatosan küld igénytelen hozzászólásokat, akkor az leveri a biztosítékot az embereknél és jobban rápirítanak, ezzel nincs is gond, de azért általában ha az új tagoknak felhívják a figyelmét arra, hogy ezekre a dolgokra egy kicsit jobban figyeljenek oda és pl. olvassák át a hsz-eiket mielőtt elküldik, akkor az hatásos szokott lenni és következő alkalommal már jobban odafigyelnek.

    , Hozzászólás ID: #94000
    totti
    Felhasználó
    Totti
    • Hozzászólás: 15

    Elnézést kérek mindenkitől hogy ekkora bajt okoztam! Nagyon sajnálom 🙁

    köszön azoknak akik figyelmeztetek, illetve kiálltak mellettem .

    Én belegondoltam ennek a pipának a történetébe, jót nevetem gondoltam nektek is fogy tetszeni, nem így jött össze.

    Még egyszer is bocs.

    , Hozzászólás ID: #94001
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Totti írta korábban:
    Elnézést kérek mindenkitől(vessző) hogy ekkora bajt okoztam! Nagyon sajnálom 🙁

    (nagybetű)köszön azoknak akik figyelmeztetek, illetve kiálltak mellettem .

    Én belegondoltam ennek a pipának a történetébe, jót nevetem gondoltam nektek is fogy tetszeni, nem így jött össze.

    Még egyszer is bocs.

    Nem bajt okoztál, csak már meglévő probléma jött elő, jobban figyelembe került. 🙂

    A történet jópofa volt, azzal nem volt probléma. :alcool1:

    , Hozzászólás ID: #94002
    petya87
    Felhasználó
    petya87
    • Hozzászólás: 2

    Sziasztok!

    kezdő vagyok még a pipázással kapcsolatban és lenne 1-2 kérdésem.

    az egyik, hogy mikor kitakarítottam a csövet (megtördeltem, átengedtem rajta a vizet) szinte fekete színű víz jött belőle. ez normális? vagy esetleg hamu került bele?

    a másik, hogy a füst nagysága függ a pipa méretétől? nekem egy miniméretű pipám van (asszem 26cm-es).

    köszönöm a segítséget!

    , Hozzászólás ID: #94003
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    petya87 írta korábban:
    Sziasztok!

    kezdő vagyok még a pipázással kapcsolatban és lenne 1-2 kérdésem.

    az egyik, hogy mikor kitakarítottam a csövet (megtördeltem, átengedtem rajta a vizet) szinte fekete színű víz jött belőle. ez normális? vagy esetleg hamu került bele?

    a másik, hogy a füst nagysága függ a pipa méretétől? nekem egy miniméretű pipám van (asszem 26cm-es).

    köszönöm a segítséget!

    Hello!

    – A sima csöveknél ez normális. Ez a kosz + rozsda ami kijött belőle. A mosható szívócsövekkel és rendszeres mosással ez elkerülhető és tisztább, erősebb ízek érhetőek el.

    – A füst nagysága függ: dohánytól, annak mennyiségétől, a kerámia kialakításától, a vízipipa és szívócső együttes legkisebb átmérőjétől (minél nagyobb, annál jobb – könnyebb szívni) és még jó pár apróságtól, például a széntől, annak is a mennyiségétől.

    Kérlek máskor minden mondatot kezdj nagy kezdőbetűvel, köszi.

    , Hozzászólás ID: #94004
    james
    Felhasználó
    James
    • Hozzászólás: 712

    A helyesírásra mindenkinek oda kellene figyelnie, de néha tényleg akaratlanul is ejt hibát az ember. Néha még azoknak is becsúszik aki átolvassa a hozzászólásait, és többször is átsiklik a szeme a hiba a felett. Nekem is vannak helyesírási hibáim, annak ellenére, hogy odafigyelek. Ezek a tévedések még a legjobbakkal is előfordulnak. Én például nem írok meg 1 perc alatt egy hozzászólást, mert a megfogalmazáson gondolkodnom kell. Sajnos olyan ember vagyok, aki nem tud “beszélni”. Ezt úgy értem, hogy nem mindig sikerül értelmesen megfogalmazott mondatokat kiejtenem a számon. Belegabalyodok a mondanivalómba, nem jutnak eszembe szavak hirtelen, stb. Ennek oka talán lehet, hogy zavarban vagyok, vagy csak nagyon gyorsan akarom mondani, nem tudom. Ez nálam inkább a beszédhelyzettől függ, hogy most baráttal, tanárral, idegenekkel beszélek. Persze ezt írásban könnyebben kilehet küszöbölni, mert van idő átgondolni, de az én esetem még nem is vészes, mert én próbálok tenni ellene. Viszont sokan vannak akik észre se veszik magukon, hogy fogalmazási problémái vannak. Ennek a problémának a gyökereit, meg már megint csak máshol kell keresni (oktatás, nevelés, hanyagság, stb.). A figyelmeztetésekkel meg egyetértek, lelki törést nem okoz az embernek. Ez nem egy nyelvész fórum. Nem kell 100 %-os helyesírónak lenni, hogy a fórum jó színvonala megmaradjon. Csak egy kicsit jobban oda kell figyelnünk. 🙂 (A Firefox például még ezt is megteszi helyettünk. 😛 )

    , Hozzászólás ID: #94005
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Amúgy nem is kell úgy beállítani a dolgot, hogy az emberek itt egy-egy vesszőtévesztés, vagy elgépelés miatt veszik a másiknak a fejét. Általában amikor előkerül ez a probléma, az azért az elég hanyag és igénytelen hozzászólásokhoz szokott kapcsolódni.

    És természetesen még egyszer leszögezném, hogy ez nem az unszimpátia, vagy a kiközösítés jele akarna lenni, egyszerűen csak egy bizonyos szint után bántó a sok hiba és azért szólunk, hogy erre az illető igyekezzen kicsit jobban odafigyelni 🙂

    , Hozzászólás ID: #94006
    brumi
    Felhasználó
    brumi
    • Hozzászólás: 291
    Sparrow írta korábban:

    Nekem csupán az szúrja a szemem, hogy egy újonc fórumozót rögtön a földbe döngöltök helyesírás miatt, de ha Syska vét valamit, vagy egy régi a tag a keménymagból, az más.

    Az ilyeneknek Riccio sem írja hogy: “Engem zavarnak a helyesírási hibák, mert engem megtanítottak helyesen írni…”

    Erről ennyit.

    +1

    , Hozzászólás ID: #94007
    riccio
    Felhasználó
    Riccio
    • Hozzászólás: 1785
    brumi írta korábban:
    Sparrow írta korábban:

    Nekem csupán az szúrja a szemem, hogy egy újonc fórumozót rögtön a földbe döngöltök helyesírás miatt, de ha Syska vét valamit, vagy egy régi a tag a keménymagból, az más.

    Az ilyeneknek Riccio sem írja hogy: “Engem zavarnak a helyesírási hibák, mert engem megtanítottak helyesen írni…”

    Erről ennyit.

    +1

    Még annyit hozzátennék, mielőtt itt pluszegyeztek, hogy Syska-ra is nem egyszer ráírtam már msn-en, hogy “haver, hogy néz ki ez a blog bejegyzés? Tele van értelmetlen mondatokkal meg elgépeléssel”

    , Hozzászólás ID: #94008
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Riccio írta korábban:
    brumi írta korábban:

    +1

    Még annyit hozzátennék, mielőtt itt pluszegyeztek, hogy Syska-ra is nem egyszer ráírtam már msn-en, hogy “haver, hogy néz ki ez a blog bejegyzés? Tele van értelmetlen mondatokkal meg elgépeléssel”

    Ez igaz és javítom is őket. 🙂

    , Hozzászólás ID: #94009
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Magam részéről még egyszer elmondom, mert úgy látom sokan nem értettek meg!

    Az, hogy valaki elgépel valamit, vagy nem tesz ki egy vesszőt, nem nagy gond!

    A gondot ott látom, amikor valaki összeszedetlen, néhol már értelmetlen gondolatokat közöl velünk, fertelmes helyesírással színesítve!

    Ez kéretik mellőzni!

    Én is figyelmeztettem már syskát, és engem is figyelmeztettek már.

    Aki emiatt sértődik, és még nem is változtat a dolgon legyen új, vagy régi fórumtag, saját magáról állít ki igen gyengécske bizonyítványt!

    Részemről a dolog ezzel a bejegyzéssel lezáródott!

    , Hozzászólás ID: #94010
    neopht
    Felhasználó
    nEopht
    • Hozzászólás: 341

    Boldog névnapot sYska ! 😀

    , Hozzászólás ID: #94011
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    nEopht írta korábban:
    Boldog névnapot sYska ! 😀

    Tényleg bakker!

    Isten éltessen! :fleur1: :pompom:

    , Hozzászólás ID: #94012
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    basszus ki ment a fejemből:D Boldog névnapot:)

    , Hozzászólás ID: #94013
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Köszcsi puszcsi mindenkinek! 😀

    Virágokat és csokikat, nokiás dobozokat a szobámba küldjétek. 😀

    , Hozzászólás ID: #94014
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    basszus… félix péter nem fér be egy nokiás dobozba… sebaj részletbe küldöm :diable: :ange:

    , Hozzászólás ID: #94015
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    dózer23 írta korábban:
    basszus… félix péter nem fér be egy nokiás dobozba… sebaj részletbe küldöm :diable: :ange:

    😀 Ezen ne múljon, küldök nagy dobozt. 😀 Marha vagon neki való hely, de egy szimpla sertés szállító kamionban is otthon érezné magát. 🙂

    , Hozzászólás ID: #94016
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    sYska/!/ írta korábban:
    dózer23 írta korábban:
    basszus… félix péter nem fér be egy nokiás dobozba… sebaj részletbe küldöm :diable: :ange:

    😀 Ezen ne múljon, küldök nagy dobozt. 😀 Marha vagon neki való hely, de egy szimpla sertés szállító kamionban is otthon érezné magát. 🙂

    Még a végén beperelné szegény malackákat a nem oda illő viselkedésük, és szaguk miatt! 😀

    , Hozzászólás ID: #94017
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    akoska60 írta korábban:
    sYska/!/ írta korábban:

    😀 Ezen ne múljon, küldök nagy dobozt. 😀 Marha vagon neki való hely, de egy szimpla sertés szállító kamionban is otthon érezné magát. 🙂

    Még a végén beperelné szegény malackákat a nem oda illő viselkedésük, és szaguk miatt! 😀

    Áhh, a szállítót perelné be, mert a malacok is rágyújtanának. 😀

    , Hozzászólás ID: #94018
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Boldog névnapot. Most tartod amúgy? Nem is tudtam, hogy ennyire ráköltöztél az enyémre 😀

    , Hozzászólás ID: #94019
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    szóval mindenképp élve akarod értem én a célzást:D

    , Hozzászólás ID: #94020
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Találtam új életcélt Félixnek: Budapesten van Dohány nevü utca….le kellene cseréltetni….

    , Hozzászólás ID: #94021
    dozer23
    Felhasználó
    dózer23
    • Hozzászólás: 1069

    ez nagyon durva volt moldy :hehe: de tetszik :diable:

    , Hozzászólás ID: #94022
    saiid
    Felhasználó
    Saiid
    • Hozzászólás: 488
    moldy007 írta korábban:
    Találtam új életcélt Félixnek: Budapesten van Dohány nevü utca….le kellene cseréltetni….

    😀 😀 De sajnos azt ügyebár nem lehet mert kedves Félix Petya bácsinknak ott van a szent helye :hehe: felix-pocs-peter.jpg

    , Hozzászólás ID: #94023
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631

    Ez egyre csúnyább oltogatás lesz xD

    , Hozzászólás ID: #94024
    szmark001
    Felhasználó
    szmark001
    • Hozzászólás: 343
    Dice írta korábban:
    Ez egyre csúnyább oltogatás lesz xD

    Nem baj az! Megérdemli! 😀

    , Hozzászólás ID: #94025
    dice
    Felhasználó
    Dice
    • Hozzászólás: 631
    szmark001 írta korábban:
    Dice írta korábban:
    Ez egyre csúnyább oltogatás lesz xD

    Nem baj az! Megérdemli! 😀

    Mondtam én hogy baj!? :langue2:

30 bejegyzés megtekintése - 11,881-11,910 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.