A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #96846
    vpaladin
    Felhasználó
    vpaladin
    • Hozzászólás: 370
    'Masko' írta korábban:

    Több mint egy éve pipázok, és eddig nem is volt gond. Azóta van ez, hogy áttértem a Cocobricora a 3Kings-ről. (2 egész és 3 fél briconál is szoktak jelentkezni a tünetek).

    Régebben 1-2 órán át simán szívtam folyamatosan és nem volt gondom a szén-dioxiddal. Ezért is furcsállom, hogy mitől lehet. A brico lehet az oka?

    Ugyebár a brico nagyobb hőt ad a dohánynak és ezáltal erősebb is lesz az íze és jobban is fog ütni, szóval hogyha egyedül pipázol érdemes annyi szünetett tartani, mintha 2-en pipáznátok. 😉

    , Hozzászólás ID: #96847
    hookah231
    Felhasználó
    immobear
    • Hozzászólás: 458
    'vpaladin' írta korábban:

    Ugyebár a brico nagyobb hőt ad a dohánynak és ezáltal erősebb is lesz az íze és jobban is fog ütni, szóval hogyha egyedül pipázol érdemes annyi szünetett tartani, mintha 2-en pipáznátok. 😉

    Egyet értek,én általában egyedül pipázok mostanában. Közben zenét hallgatok, gépezek vagy olvasok, így szépen lassan pipázok és nem is csábít, hogy sűrűbben szívjam. Megszoktam, viszont társaságban ez nem olyan előnyös, mivel míg én adott idő alatt szívok 2-3-at más 5-6-ot. Ezzel nincs is baj csak azt látom, hogy kiegyenlítetlen. Kétlem a szénnel lenne a baj. Próbáld lazábban tömni és télleg nyugodtan szívni.

    , Hozzászólás ID: #96848
    saun
    Felhasználó
    Saun
    • Hozzászólás: 4

    Heló nem tudtok valami olyan dohányt ajánlani ami nem olyan édes? mert próbáltam az al-sultan cseresznyét és vegyesgyümölcsöt és nekem nem tetszett, az íze mint az égetett cukor… vagy csak próbálkozzak más márkával?

    , Hozzászólás ID: #96849
    franciskaneni
    Felhasználó
    franciskanéni
    • Hozzászólás: 369

    Valaki tudna írni pár sort az : Elements – kapucsínóról ? Megköszönném .

    ( https://bit.ly/rRvzTN )

    , Hozzászólás ID: #96850
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    https://www.youtube.com/watch?v=Bv8pRR3Fb2Y

    Wow.. egész jó elképzelés!

    , Hozzászólás ID: #96851
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255
    'sYska/!/' írta korábban:

    https://www.youtube.com/watch?v=Bv8pRR3Fb2Y

    Wow.. egész jó elképzelés!

    …..Legalább is nagyon érdekes! Szívesen kipróbálnám! / Az biztos, hogy a dohány teteje nem fog megégni!:happy1:/

    Türelmesen ki kell várni, míg az egész rendszer átmelegszik.

    , Hozzászólás ID: #96852
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Akos: Sahlar-ba majd kipróbálhatod, engem is elkezdett annyira érdekelni, hogy a következő év első negyedében 1-2 mintadarabot belövök. 🙂

    'Saun' írta korábban:

    Heló nem tudtok valami olyan dohányt ajánlani ami nem olyan édes? mert próbáltam az al-sultan cseresznyét és vegyesgyümölcsöt és nekem nem tetszett, az íze mint az égetett cukor… vagy csak próbálkozzak más márkával?

    Akkor próbálkozz citrom, menta, alma vagy más olyan ízekkel, amik a valóságban sem olyan édesek. Legalább is az én logikám ezt súgná…

    'Psychooo' írta korábban:

    syska: Tisztában vagyok a fakher kiszerelésekkel 🙂 Csak kíváncsi voltam hogy nem-e lesz nagyobb, tudom hogy M.o-on már tilos, de gondoltam hogy hátha…. 🙂 pl: 250g:)

    Ha tilos már egy ideje és csak most kerül forgalomba az új szállítmány, akkor hogyan lehetne? 🙂 Legális, törvényes importról beszélünk.

    , Hozzászólás ID: #96853
    toffi23
    Felhasználó
    Masko
    • Hozzászólás: 29
    'Saun' írta korábban:

    Heló nem tudtok valami olyan dohányt ajánlani ami nem olyan édes? mert próbáltam az al-sultan cseresznyét és vegyesgyümölcsöt és nekem nem tetszett, az íze mint az égetett cukor… vagy csak próbálkozzak más márkával?

    Al-Sultan szőlő-citrom az egyik nagy kedvencem, de az energiaitalos is finom. Vagy ha szereted a turmixos ízeket, a banános tejes is nagyon kellemes ízű. Még nekem is ízlik, aki mindenféle turmixot ki nem állhat.

    Ha nem vagy oda az édes ízekért, akkor viszont AL-Sultan epret kerüld el, mert annak nagyon erős íze van.

    , Hozzászólás ID: #96854
    hookah231
    Felhasználó
    immobear
    • Hozzászólás: 458
    'sYska/!/' írta korábban:

    https://www.youtube.com/watch?v=Bv8pRR3Fb2Y

    Wow.. egész jó elképzelés!

    Ezt én is néztem, de felmerült a kérdés, hogy mi van akkor, ha a szenek zsugorodnak? szerintem túl nagy a 'szénigénye'. Egyébként nagyon látványos! 😀

    , Hozzászólás ID: #96855
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    A szénnek nem kell hozzáérnie a kerámia aljához! A forró levegő felfelé száll, és elég hőt fog átadni a már amúgy is felmelegedett kerámiának, szerintem.

    A puding próbája az evés, a gyakorlatban dől el a dolog.

    , Hozzászólás ID: #96856
    toffi23
    Felhasználó
    Masko
    • Hozzászólás: 29

    Egy jó hővezetésű kerámiával nagyon jó lehet. Megfelelő lyukasztással lehet szívni, mint a porszívó, hisz hőtartó nélkül sokkal kevesebb a széndioxid, végén meg úgyis kell rá hőtartó. Szívesen kipróbálnék egy ilyet. Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem hullik hamu a dohányra.

    , Hozzászólás ID: #96857
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    Azt sem szabad elfelejteni, hogy az elején azért kell a hőtartó, míg az egész rendszer át nem melegszik kellőképpen.

    , Hozzászólás ID: #96858
    SteadyMan
    Felhasználó
    SteadyMan
    • Hozzászólás: 508
    'Masko' írta korábban:

    … hisz hőtartó nélkül sokkal kevesebb a széndioxid, végén meg úgyis kell rá hőtartó…

    Azért hőtaró fog rá kelleni az elején is, sokkal inkább, mint a hagyományos kerámiára. Itt pont az a lényeg, hogy a forró levegő áramlását használják ki és a hőtartó mintegy “hőtükörként” is működik, azaz visszasugárzódik róla a kerámia felé a hő.

    Amúgy nagy ötletnek tartom ezt a dupla kerámiát, mert így nem is kell a dohány tetejének megégéséval foglalkozni és nem is lesz annyira érzékeny a széntöbbletre a tömés, mintha az alufólia tetejét pakoljuk meg.

    A kérdés a rendszer átmelegedő képessége és hőtartása. Ezt mindenképpen kipróbálnám, szerintem működőképes a dolog.

    , Hozzászólás ID: #96859
    hookah231
    Felhasználó
    immobear
    • Hozzászólás: 458
    'Akoska60' írta korábban:

    A szénnek nem kell hozzáérnie a kerámia aljához! A forró levegő felfelé száll, és elég hőt fog átadni a már amúgy is felmelegedett kerámiának, szerintem.

    A puding próbája az evés, a gyakorlatban dől el a dolog.

    Ebben van igazság.

    , Hozzászólás ID: #96860
    franciskaneni
    Felhasználó
    franciskanéni
    • Hozzászólás: 369
    'franciskanéni' írta korábban:

    Valaki tudna írni pár sort az : Elements – kapucsínóról ? Megköszönném .

    ( https://bit.ly/rRvzTN )

    Senki ?:)

    , Hozzászólás ID: #96861
    szabo mate
    Felhasználó
    Dsürge
    • Hozzászólás: 59
    'PresidentVizipipa' írta korábban:

    Új futárokat alkalmazunk… 😉

    További képekhez kattints ide:

    :frime:

    És ezek a lányok 8 fokban is ilyen öltözékben szállítanak? 😐

    , Hozzászólás ID: #96862
    gerago
    Felhasználó
    gerago
    • Hozzászólás: 2221
    'Dsürge' írta korábban:

    :frime:

    És ezek a lányok 8 fokban is ilyen öltözékben szállítanak? 😐

    Igen, mert ahol ők “dolgoznak”, az az Usa és ott helyi hőfok nem 8.

    , Hozzászólás ID: #96863
    nightwolf
    Felhasználó
    Nightwolf
    • Hozzászólás: 1011
    'Akoska60' írta korábban:

    A szénnek nem kell hozzáérnie a kerámia aljához! A forró levegő felfelé száll, és elég hőt fog átadni a már amúgy is felmelegedett kerámiának, szerintem.

    A puding próbája az evés, a gyakorlatban dől el a dolog.

    Nos én úgy gondolom, hogy hővezetés ide vagy oda, én nekem valahogy ez már túl modern…alul a szén…oké…de ha azt veszem figyelembe, akkor olyan szén is kell hozzá ami nem bamboocha, hanem cocobrico. Az lassabban esik szét. Optimális hő leadáshoz viszont rendben hogy felmelegszik a rendszer, de a pipázás végére és elejére szerintem is szükség lesz itt a hőtartóra.

    -engem nem dobott úgy hanyatt a dolog, hogy rögvest vennék is belőle. Inkább rakom felülre a szeneket, had égjen a dohány! :huh:

    A szén egyébként mindenképp hozzá fog érni a kerámia falához, mert ahogy elnéztem befelé csúszik. Felszálló hő ide vagy oda, ennek nem látom túlzottan sok kihasználhatóságát.

    , Hozzászólás ID: #96864
    vpaladin
    Felhasználó
    vpaladin
    • Hozzászólás: 370
    'Nightwolf' írta korábban:

    Nos én úgy gondolom, hogy hővezetés ide vagy oda, én nekem valahogy ez már túl modern…alul a szén…oké…de ha azt veszem figyelembe, akkor olyan szén is kell hozzá ami nem bamboocha, hanem cocobrico. Az lassabban esik szét. Optimális hő leadáshoz viszont rendben hogy felmelegszik a rendszer, de a pipázás végére és elejére szerintem is szükség lesz itt a hőtartóra.

    -engem nem dobott úgy hanyatt a dolog, hogy rögvest vennék is belőle. Inkább rakom felülre a szeneket, had égjen a dohány! :huh:

    A szén egyébként mindenképp hozzá fog érni a kerámia falához, mert ahogy elnéztem befelé csúszik. Felszálló hő ide vagy oda, ennek nem látom túlzottan sok kihasználhatóságát.

    Én azért szívesen letesztelnék egyet, de szerintem arra nem megy rá a hőtartó.

    , Hozzászólás ID: #96865
    akoska60
    Felhasználó
    Akoska60
    • Hozzászólás: 4255

    A nagy hőtartó rá fog menni szerintem.

    , Hozzászólás ID: #96866
    rightclick
    Felhasználó
    MaCrocy
    • Hozzászólás: 49

    Sziasztok!

    Egy óriási segítségre lenne szükségem tőletek! Jövő héten feltudok menni pestre és szeretnék vásárolni pár dohányt szenet (akár kerámiát is). Azzal kapcsolatban kérném segítségeteket, hogy milyen boltokat érdemes felkeresni ezekkel kapcsolatban. Tavaly hallottam pár fehérvári sráctól hogy volt lehetőség karácsonyi dohánykeverék vásárlására is ezek a lehetőségek is érdekelnének, illetve 50 gr-os Al fakher is érdekelne. Véleményeket kérek merre édemes járnom 🙂

    SZERK: illetve azt is mondhatjátok hogy karácsonyi szilveszteri hangulathoz milyen ízek dukálnak 😛

    Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

    Üdv: Gábor

    , Hozzászólás ID: #96867
    franciskaneni
    Felhasználó
    franciskanéni
    • Hozzászólás: 369

    Ha már mész pestre , érdemes benézed SZK ba 🙂

    , Hozzászólás ID: #96868
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Karácsonyhoz milyen ízek dukálnak? Frissen mosott zokni, odaégett mákosbejgli.

    , Hozzászólás ID: #96869
    vpaladin
    Felhasználó
    vpaladin
    • Hozzászólás: 370
    'MaCrocy' írta korábban:

    Sziasztok!

    Egy óriási segítségre lenne szükségem tőletek! Jövő héten feltudok menni pestre és szeretnék vásárolni pár dohányt szenet (akár kerámiát is). Azzal kapcsolatban kérném segítségeteket, hogy milyen boltokat érdemes felkeresni ezekkel kapcsolatban. Tavaly hallottam pár fehérvári sráctól hogy volt lehetőség karácsonyi dohánykeverék vásárlására is ezek a lehetőségek is érdekelnének, illetve 50 gr-os Al fakher is érdekelne. Véleményeket kérek merre édemes járnom 🙂

    SZERK: illetve azt is mondhatjátok hogy karácsonyi szilveszteri hangulathoz milyen ízek dukálnak 😛

    Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

    Üdv: Gábor

    Szultán Kincsei – Cím: 1067 Budapest. Teréz krt. 37

    President – Cím: 1089 Budapest, Elnök utca 20.

    Ízek: fahéj, vanillia, medvecukor stb.

    :cote:

    , Hozzászólás ID: #96870
    zoli.l
    Felhasználó
    Sultán
    • Hozzászólás: 110

    Szerintem pl. Nakhla Flames, Al fakher fahéj, Elements Christmas Special.

    , Hozzászólás ID: #96871
    shishaman96
    Felhasználó
    Shisha-man-96
    • Hozzászólás: 382
    'vpaladin' írta korábban:

    Ízek: fahéj, vanillia, medvecukor stb.

    :cote:

    Ajánlani tudom még a narancsot is. Vagy esetleg az Elementsből az X-mas Specialt!

    , Hozzászólás ID: #96872
    spoke
    Felhasználó
    spOke
    • Hozzászólás: 4

    sziasztok. kb 2 hete vettem egy Nammor szívócsövet. kimostam kétszer, de még mindig műanyag szaga van. citromos lével mostam ki. van valami ötletetek? (nem veszek olyan külön mosószert ami ehhez jó. anélkül van valami lehetőség?) köszi

    , Hozzászólás ID: #96873
    rightclick
    Felhasználó
    MaCrocy
    • Hozzászólás: 49

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

    Ideje lesz kicsit lazítanom és pipáznom végre dohánnyal nemcsak kővel. Nakla fahéjat mindenképpen veszek jó emlékeim vannak vele kapcsolatban mindenhez jó volt mintha a tényleges fahéjról lenne szó:P Elements Mentából és fahéjból talán Nakla – In Flames-t is kitudok keverni. Narancsot is lehet kipróbálom bár a vanília most nagyon megmozgatta a fantáziámat! Köszönöm az ötleteket és a címeket.

    , Hozzászólás ID: #96874
    franciskaneni
    Felhasználó
    franciskanéni
    • Hozzászólás: 369
    'sYska/!/' írta korábban:

    Tájékoztató: A webáruháznál a tárhelyszolgáltató reggel óta karbantartást végez, ezért nem elérhető az oldal. A kupon kódok természetesen élni fogni, amint az oldal is feltámad hamvaiból! 🙂

    :intello:

    , Hozzászólás ID: #96875
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    'spOke' írta korábban:

    sziasztok. kb 2 hete vettem egy Nammor szívócsövet. kimostam kétszer, de még mindig műanyag szaga van. citromos lével mostam ki. van valami ötletetek? (nem veszek olyan külön mosószert ami ehhez jó. anélkül van valami lehetőség?) köszi

    Mindössze a jobb felső keresőbe kellett volna ezt beírnod: “szívócső tisztítása” és az alábbi találatokat kaptad volna:

    https://www.vizipipaf…tisztitasa.html

    https://vizipipaforum…cso-tisztitasa/

    https://www.vizipipab…tisztitasa.html

    Jó párnál említve van mikkel lehet tisztítani. Kellemes olvasást és további kérdéseid ebbe a témába várjuk: https://vizipipaforum…cso-tisztitasa/

    Nem mellesleg vagy megtanulod használni a nagybetűket vagy nem fogom kiengedi a hozzászólásaid.

30 bejegyzés megtekintése - 14,731-14,760 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.