A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Dumaláda vegyesen

  • , Hozzászólás ID: #97356
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132

    Szomorú ez. Értem én, hogy a kiskorúak védelme! Na de a többiek? Nem igaz, hogy nem lehetne megoldani, hogy csak igazoltan, valóban 18 éven felüliek tudjanak online vásárolni.

    , Hozzászólás ID: #97357
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132

    Sziasztok! Nos, ma délutántól már nem vagyok szűz vízipipázás terén sem. Megjött, átnéztem, összeraktam, tömtem (Shiazo cirom-menta), izzítottam a szenet (Fourty-Four 44 önizzító), rátettem és szívtam. Na, szerintem itt rontottam el egy kicsit, mert sokáig nemhogy füst, de még íz sem jött. Azt hiszem a szén rárakása után kicsit várnom kellett volna, és csak utána szívni. Mindegy, egyszercsak lassan és kevéskén, de elkezdett jönni a füst. Egy idő után már jött rendesen, és íze is volt. Finom, de nem olyan intenzív, mint hittem. Aztán pár nagyobb szívás és talán ott jött a csúcspont, sok füst (szerintem) és erősebb íz. De szerintem nem a legtöbbet hoztam ki belőle, és nem tudom, hogy számít-e, de a gyári sima kerámiába tömtem (még nincs másik), és kb. a doboz egnegyede-egyötöde fért csak bele. Nem akartam túltömni nehogy a fóliához érjen, és egy alukarikát is eszkábáltam rá, bár ezt késöbb kivettem a szén alól. Lehet ezen még javítani? Vagy a Shaizo kő ennyit tud? A feleségem is kipróbálta, ízlett Neki 🙂 Én nagyobb felhőket fújtam, mint Ő, de azért a NET-es videókban durvábbakat látni….

    , Hozzászólás ID: #97358
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Alíz Csodaországban ! By: Shisha News

    , Hozzászólás ID: #97359
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Szivar ízű Al Fakher !

    Ákos, te azt mondtad korábban, hogy amúgy is dohányzol pipázáson kívül is téged talán érdekel a dolog !

    , Hozzászólás ID: #97360
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377
    'kokokka' írta korábban:

    Sziasztok!

    Életem első pipáját holnap hozza meg a futár 🙂 Még sosem használtam, de nagyon várom már. Hetek óta csak a témárb vágó dolgokat böngészek, rengeteg Syska videóval vegyítve 🙂 Nagyon sokat tanultam belőle, pontosan átrágtam, hogy mit is szeretnék ó, mire is van pénzem. Ennek függvényében egy 68cm-es Aladin-t választottam, plussz még egy-két dolgot hozzá. például egy mentás követ, és itt jön a hiba, mert egyvalamit elfelejtettem : hozzá való kerámiát vásárolni. Nem tudom, hogy az Aldinon milyen fej lesz, de félek, hogy holnap nem is tudom majd egyből kipróbálni, pont e miatt. Van arre valami megoldás, hogyha sima kerámiával kapom a pipát, akkor is használhassam kővel? Egyébként hol lehet olcsóbb Phunnel és Vortex fejeket kapni? A Vízipipa boltokban elég húzós áruk van, ráadásul nem is tudom, hogy milyen méretű kéne nekem igazából. Végül még egy kérdés : az online üzletekben nem tudok dohányt vásárolni, mert az új törvény miatt nem küldhetnek csomagban, csak személyesen vehetnék. De én messze lakom Pesttől, itt Fejér-ben meg nincs is olyan hely, ahol nagy választék lenne vízipipa kellékekből. Talán egy van Fehérváron, de azt sem tudom pontosan, hogy hol. Van erre az Online vásárlásra valami megoldás szerintetek? Köszi előre is! Ha megjön a pipa (és esetleg ki is tudom próbálni) akkor írnék a tapasztalataimról ha nem gond! 🙂

    Nem baj,ha nem tömted agyon,mivel a shiazo meglehetősen érzékeny a hőre, és valóban jól látod, a szén begyújtása után nem árt 1 kicsit várni.Körülbelül addig amíg a körben nem képződik rajta hamuréteg.ha nem használtál hőtartó sapkát, akkor az elején javallott, meggyorsítja a tömés beindulását, mivel koncentráltabban éri a a tömést a hő.Gondolom azt,h a szénnel hogyan lehet variálni (forgatás, hamuzás, szélre való kirakás stb…..), elolvastad itt a fórumon, nálam sokkal hozzáértőbbek hozzászólásaiban.A lényeg h legalább nem kapart mint állat. A következő tuti jobb lesz:)Jó pipázást!

    , Hozzászólás ID: #97361
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Szépséges kiwi színű víztartály ! 🙂

    , Hozzászólás ID: #97362
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132
    'zoli78' írta korábban:

    Nem baj,ha nem tömted agyon,mivel a shiazo meglehetősen érzékeny a hőre, és valóban jól látod, a szén begyújtása után nem árt 1 kicsit várni.Körülbelül addig amíg a körben nem képződik rajta hamuréteg.ha nem használtál hőtartó sapkát, akkor az elején javallott, meggyorsítja a tömés beindulását, mivel koncentráltabban éri a a tömést a hő.Gondolom azt,h a szénnel hogyan lehet variálni (forgatás, hamuzás, szélre való kirakás stb…..), elolvastad itt a fórumon, nálam sokkal hozzáértőbbek hozzászólásaiban.A lényeg h legalább nem kapart mint állat. A következő tuti jobb lesz:)Jó pipázást!

    Köszi a választ! 🙂 Egyáltalán nem kapart, sőt a végén sem volt semmi fura. Csak azt nem értem, honnan tudom meg, hogy már vége a kőnek? Buta kérdés, de tegnap a szén leégéséig is volt még íze, amikor azonban levettem a fóliát már csak a teljesen kiszáradt kavicsok voltak a kerámiában.Ki tudja, mióta voltak ilyen állapotban 🙂 De mondom:íze még volt, ha nem is annyira karakteres. Lehet, hogy ma este izzítok még egyet, akkor majd várok a szénnel, bár tegnap használtam hőtartót is. De szerintem a 44-esből 1db az kevés volt. Holnap megyek Fehérvárra, benézek egy dohányboltba, ott állítólag árulnak vízipipához való dolgokat is. Ha így van veszek dohányt is meg ha futja rá, akkor egy kerámiát. Bár ezzel kapcsolatban kicsit tanácstalan vagyok, hogy melyik lehet az, amelyik nagy általánosságban jó lehet nekem, mint kezdőnek…

    , Hozzászólás ID: #97363
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Szerintem ez görögdinnye:) ,legalábbis a mintája alapján:).De jól néz ki.

    , Hozzászólás ID: #97364
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    , Hozzászólás ID: #97365
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Hát ez valami okádék :berk1: , már bocsánat!!!Nem tudom,h hol készülhetett a kép, e nem hinném,h akár hazánkon kívül is, olyan hihetetlen összeg lenne 1 hagyományos kerámia.Arról nem is beszélve, h vajon az a gumi mennyire bírja a hőt, ami a szenekről oda sugárzik?

    , Hozzászólás ID: #97366
    kokokka
    Felhasználó
    Hookahdestiny
    • Hozzászólás: 132

    Játéknak jó, de szerintem ez szégyen a vízipippák szépségére nézve. És az a lufi? Hol bírja az a hőt? Szerintem ez csak egy vicc….

    , Hozzászólás ID: #97367
    vso88
    Felhasználó
    ShiVSO
    • Hozzászólás: 74

    Sziasztok

    Egy kedves barátom, hamarosan Törökországba utazik, és hozna nekem dohányt, amivel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

    1: EU-n kívülről max 250gr/fő, ugye?

    2: Esetleg aki volt már kint, vagy jártass ebbe, milyen áron vannak az ilyen mennyiségű dohányok odakint. Én Mizoba gondolkoztam, de AF is szóba jöhet ha talál.

    Köszönöm előre is a segítséget.

    , Hozzászólás ID: #97368
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Nem azért raktam ide, mert olyan hűdef@sz@, hanem mint érdekesség, hogy milyen óriási nagy marhákat hord a föld a hátán ! 🙂

    Természetesen én sem szívesen szívnám be az elégett lufi mérgesgázait igazad van, legközelebb hozzáírom, hogy ezt ne próbálja ki otthon kedves fórumozó, mert káros az ön és környezete egészségére ! :contrac:

    , Hozzászólás ID: #97369
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377
    'Oreyus' írta korábban:

    Nem azért raktam ide, mert olyan hűdef@sz@, hanem mint érdekesség, hogy milyen óriási nagy marhákat hord a föld a hátán ! 🙂

    Természetesen én sem szívesen szívnám be az elégett lufi mérgesgázait igazad van, legközelebb hozzáírom, hogy ezt ne próbálja ki otthon kedves fórumozó, mert káros az ön és környezete egészségére ! :contrac:

    Nem gondoltam,h magadra veszed a gondolataimat, amelyek e kép láttán felötlöttek bennem.Nem is neked címeztem.Mindössze a véleményemnek adtam hangot.Azért nincs harag ugye??

    , Hozzászólás ID: #97370
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377
    'VSO88' írta korábban:

    Sziasztok

    Egy kedves barátom, hamarosan Törökországba utazik, és hozna nekem dohányt, amivel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

    1: EU-n kívülről max 250gr/fő, ugye?

    2: Esetleg aki volt már kint, vagy jártass ebbe, milyen áron vannak az ilyen mennyiségű dohányok odakint. Én Mizoba gondolkoztam, de AF is szóba jöhet ha talál.

    Köszönöm előre is a segítséget.

    Nem vagyok túl jártas ebben a témában, de mintha korábban olvasott hozzászólásokból ( a megfelelő topikban), azt olvastam volna,h max 50g hozható.Bár lehet,h az a rendelésre vonatkozik.Az áraknak meg szerintem te is utána tudsz nézni.De gyanítom,h körülbelül a fele lehet vagy még kevesebb a hazaiaknál.Bár ha már Törökbe megy, ahol nagy tradíciója van a pipázásnak, én biztosan nem az itthon is kapható dohánymárkák, és ízek közül választanék.Persze ez szubjektív, kinek mi jön be.Ja, az sem elképzelhetetlen,h ugyanaz az ismerősünk??:P

    , Hozzászólás ID: #97371
    hebdab
    Felhasználó
    hebdab
    • Hozzászólás: 364
    'VSO88' írta korábban:

    Sziasztok

    Egy kedves barátom, hamarosan Törökországba utazik, és hozna nekem dohányt, amivel kapcsolatban lenne pár kérdésem.

    1: EU-n kívülről max 250gr/fő, ugye?

    2: Esetleg aki volt már kint, vagy jártass ebbe, milyen áron vannak az ilyen mennyiségű dohányok odakint. Én Mizoba gondolkoztam, de AF is szóba jöhet ha talál.

    Köszönöm előre is a segítséget.

    Szia!

    Eu-n kívűlről fejenként max. 250gr dohány hozható be, persze, hozhat többet is, ha bízik a szerencséjében, én tavaly közel 2 kilót hoztam minden probléma nélkül.

    Törökországban amibe belefuthat az leginkább Serbetli, nagyon frissek, 1-2 hónaposak szoktak lenni, persze nézze meg a gyártási időt, mert én is válogattam, voltak 1 évnél régebbiek is.

    Ahol én vásároltam, egy 125 grammos dobozt 8 euróért akartak adni és elvárták az alkudozást:) Így sikerült dobozáért 3 eurót fizetni, mert nagyobb mennyiséget vettem meg. Vámmentes boltban a reptéren 3 euro 100 gramm, nem tudom, miben különbözik a várositól, de ezekre a dobozokra a pérmium jelző is rá volt írva.

    Serbetlin kívűl AF-et láttam, igaz, azok bőven a lejárati időn túl voltak és rengeteg a Herbál dohány.

    Persze gondolom a választék függ attól, hol vásárol, de Nakhlat egyáltalán nem láttam, se simát se Mizot…

    , Hozzászólás ID: #97372
    vso88
    Felhasználó
    ShiVSO
    • Hozzászólás: 74
    'hebdab' írta korábban:

    Szia!

    Eu-n kívűlről fejenként max. 250gr dohány hozható be, persze, hozhat többet is, ha bízik a szerencséjében, én tavaly közel 2 kilót hoztam minden probléma nélkül.

    Törökországban amibe belefuthat az leginkább Serbetli, nagyon frissek, 1-2 hónaposak szoktak lenni, persze nézze meg a gyártási időt, mert én is válogattam, voltak 1 évnél régebbiek is.

    Ahol én vásároltam, egy 125 grammos dobozt 8 euróért akartak adni és elvárták az alkudozást:) Így sikerült dobozáért 3 eurót fizetni, mert nagyobb mennyiséget vettem meg. Vámmentes boltban a reptéren 3 euro 100 gramm, nem tudom, miben különbözik a várositól, de ezekre a dobozokra a pérmium jelző is rá volt írva.

    Serbetlin kívűl AF-et láttam, igaz, azok bőven a lejárati időn túl voltak és rengeteg a Herbál dohány.

    Persze gondolom a választék függ attól, hol vásárol, de Nakhlat egyáltalán nem láttam, se simát se Mizot…

    Köszi a válaszodat

    Hmm, nem is sejtettem volna, hogy odakint lehetséges lejárt dohány, főleg ahol ilyen nagy tradíciója van, de legalább tudom majd mondani, hogy erre is figyeljen.

    A mennyiséggel nem lesz gond, kicsivel több 40 fős csoporttal megy ki 🙂

    Eurót említettél, akkor nyugodtan válthatok neki eurót, fog tudni bárhol nekem vásárolni abból?

    , Hozzászólás ID: #97373
    hebdab
    Felhasználó
    hebdab
    • Hozzászólás: 364
    'VSO88' írta korábban:

    Köszi a válaszodat

    Hmm, nem is sejtettem volna, hogy odakint lehetséges lejárt dohány, főleg ahol ilyen nagy tradíciója van, de legalább tudom majd mondani, hogy erre is figyeljen.

    A mennyiséggel nem lesz gond, kicsivel több 40 fős csoporttal megy ki 🙂

    Eurót említettél, akkor nyugodtan válthatok neki eurót, fog tudni bárhol nekem vásárolni abból?

    Szeretik az eurot, nem hiszem, hogy ezzel gond lesz, de ha mégis, akkor max váltanak lírát.

    Ahol én vettem, ott eurot kértek, de volt ahol eleve lírában volt ráírva az ár, gondolom változó, de szerintem az eurot mindenhol elfogadják…

    , Hozzászólás ID: #97374
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Zoli, dehogy haragszom hagyjad már, én is egy idiótának tartom a fokhagymanyomós pipást ! :hehe:

    Újabb ökörségre leltem Zoli fórumtagunk megörvendeztetésére ! :diable:

    Íme egy remek megnehezítési módja a kerámiából való elszenesedett dohánykikapargatásnak, bütykös dohánytölcsér !

    https://www.youtube.com/watch?v=f-4VR0a0j40

    Mi a véleményetek a parafa szívócsőmarkoltaról ?

    Siker, fény, csillogás !

    Szoktákvolt mondani a Khalil Mamoon a vízipipák Ferrarija, nah hát akkor a Farida a Rolls Royce ?

    Nakéremszépen ez az a fajta pipa amiért jónéhány gyűjtő a fél kezét odaadná, luxus a köbön, Dubaji stílusú pipa…

    Hamár volt egy réz csoda, következzék egy üveg csoda…

    , Hozzászólás ID: #97375
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Én igazából nem látom gyakorlati hasznát ennek a bütykös tölcsérnek, de lehet (biztos), h az én szaktudásom kevés.Szerintem nem lehet olyan nehéz takarítani, hiszen belül mázas.Meg hát a gigantikus méretei miatt, kicsi az esély,h rákozmáljon a dohány.Azt meg biztosan tudod,h ez a csodaszép Farida, az SzK-ban is kapható, és utolsó infóm szerint nem is annyira drágán,mint azt sokan feltételeznék.bár én azzal a MYA-val is beérném,mert az is nagyon csini:P.A parafa markolat meg szerintem nem butaság.Véleményem szerint a markolat anyaga igazából nem lényeges, ha jól van megcsinálva, meg persze,ha nem csúnya:)

    , Hozzászólás ID: #97376
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    'zoli78' írta korábban:

    Én igazából nem látom gyakorlati hasznát ennek a bütykös tölcsérnek, de lehet (biztos), h az én szaktudásom kevés.Szerintem nem lehet olyan nehéz takarítani, hiszen belül mázas.Meg hát a gigantikus méretei miatt, kicsi az esély,h rákozmáljon a dohány.Azt meg biztosan tudod,h ez a csodaszép Farida, az SzK-ban is kapható, és utolsó infóm szerint nem is annyira drágán,mint azt sokan feltételeznék.bár én azzal a MYA-val is beérném,mert az is nagyon csini:P.A parafa markolat meg szerintem nem butaság.Véleményem szerint a markolat anyaga igazából nem lényeges, ha jól van megcsinálva, meg persze,ha nem csúnya:)

    Nekem jelenleg nem kell pipa, van egy pipám, ami olyan minőséget képvisel, hogy egy emberöltőn át is lehet használni, sőt…

    Az öntött réz Nefes pipa fogalom !

    Amire jelenleg vevő lennék az esetleg néhány szír foglalatú kerámia, semmi több…

    Gyönyörűséges vízipipa víztartályok a Shisha News “hasábjai”-ról ! 🙂

    , Hozzászólás ID: #97377
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Én szívesen vennék másik pipát, mert a MYA tartályát összetörtem, így most nem tudom használni.Igaz azon kívül is van pipám, de azért 1 Nefesre v. KM-re szívesen beneveznék.Igaz ez most váratni fog magára, mivel ma szűnik meg a melóhelyem.Ha találok másikat, akkor meg hangszerre, és bringára gyűjtök majd:).Ha netán SzK közelben jársz, ott érdemes rákérdezni a szír kerámiára,mert ott általában azért akad:)

    , Hozzászólás ID: #97378
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    'zoli78' írta korábban:

    Én szívesen vennék másik pipát, mert a MYA tartályát összetörtem, így most nem tudom használni.Igaz azon kívül is van pipám, de azért 1 Nefesre v. KM-re szívesen beneveznék.Igaz ez most váratni fog magára, mivel ma szűnik meg a melóhelyem.Ha találok másikat, akkor meg hangszerre, és bringára gyűjtök majd:).Ha netán SzK közelben jársz, ott érdemes rákérdezni a szír kerámiára,mert ott általában azért akad:)

    Szomorúan hallom a melóhely elvesztését, részvétem !

    Kaposvári vagyok, errefelé meg az ember nemnagyon botlik bele az SZK-ba :langue2:

    De még hasonlóba se 🙁

    , Hozzászólás ID: #97379
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Kedves Oreyus!

    Mint te is tudod, lehetőség van online is rendelni az SzK-ból, így az,h Kaposváron vagy nem lehet akadály :D.

    , Hozzászólás ID: #97380
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529
    'zoli78' írta korábban:

    Kedves Oreyus!

    Mint te is tudod, lehetőség van online is rendelni az SzK-ból, így az,h Kaposváron vagy nem lehet akadály :D.

    Persze tudom, de csak most semmi pipás cucc nem kell olyan életbevágóan ! 🙂

    Bár a szenem fogyóban, szerintetek jelenleg az SZK-ban kapható természetes szenek közül melyik a legjobb ?

    Meg amúgy írtátok azt is, hogy a Bamboocha-val van valami gebasz… A Két kilós kiszerelés dundi szeneivel is, vagy csak az egy és három kilós laposaival ?

    De attól függetlenül azért ebben a városba is lehetne egy pipás bolt, hetvenezres lakossággal csak elbírna egy pipás boltot ! 🙂

    ( Ha nincs is egy ilyen superman mint Julyano, hiszen azért ne feledjük, hogy nélküle ma Magyarországon a vízipipás kultúra a bányászbéka segge alatt heverne… )

    Egy normál alap pipás bolt, pár dohánnyal, néhány kerámiával, és persze pipákkal…

    Bár szerintem a befektetőknek a trafiktörvény annyira elvette a kedvét, hogy mennek is ebből az országból máshova, és ott élénkítik a dohánykereskedelmet…

    Meg amúgy múltkor épp arra gondoltam, hogy ha eddig is ment az Ukrán cigi, akkor mi lesz ez után ? 😀

    Mert a Legközelebbi Pécsen a forrásban van Líviáé, az A.K. azaz az Afrika Kapuja, ha tehetem ott vásárolok, de ez most is féléve volt épp legutóbb, szóval nem kapkodjuk el.

    Nem spórolt az alufóliával ! :hehe:

    , Hozzászólás ID: #97381
    franciskaneni
    Felhasználó
    franciskanéni
    • Hozzászólás: 369

    Én jelenleg is Bamboochát használok az 1 kilós kiszerelést, és én nem vettem észre semmilyen 'nemfajin' dolgot rajta. 🙂 Én személy szerint ezt, illetve a coco coal szenet használom szívesen, ha természetes szenekről beszélünk!

    , Hozzászólás ID: #97382
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Menóra vízipipa ! :hehe:

    , Hozzászólás ID: #97383
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    Oreyus!

    Voltak panaszok a Bamboocha szenekkel, mert nagyon rosszul törtek ( nem a “perforálás” mentén”), ill. sokszor szétestek simán pipázás közben.Gondolom,h a hirtelen jött nagy mennyiségű igénylést, ami a kereslet felfutásával járt, már nem nagyon bírta a gyártó technológiája, és ezért alább adtak a minőségből,h ki tudják szolgálni a piacot.Viszont itt olvastam,h érdekes módon a 2 kilós kiszereléssel semmi baj nem volt.Persze elképzelhető,h már orvosolták a problémát a problémát.Én a helyedben Coco Coalt vennék, ha kapsz valahol, mert értesüléseim szerint nem nagyon lesz már belőle.valamiért nem hoznak.Legalábbis, itt Pesten nem nagyon van sehol.Ha nem találsz, akkor a Bricot tudom még ajánlani.

    Az új trafiktörvény, meg tényleg kicsinálja ez a szektort.Igaz, így eléri az állam,h a dohánykereskedelembe áramló pénzeket ill. az egész piacot ő tartja majd kézben.Bár nem tudom,h ez nem ellenkezik e bármilyen versenytörvénnyel.Sajnos kedvenc boltunk sorsa is bizonytalanná vált ezáltal :S

    , Hozzászólás ID: #97384
    oreyus
    Felhasználó
    Oreyus
    • Hozzászólás: 529

    Boldog Névnapot Kívánok, Kedves Zoltán ! :alcool1:

    A Fórum hölgy tagjainak, pedig boldog nőnapot ! :ange:

    , Hozzászólás ID: #97385
    zoli78
    Felhasználó
    zoli78
    • Hozzászólás: 377

    köszönöm szépen:) Hasonlókat kívánok minden névrokonnak és persze a hölgyeknek is:)

30 bejegyzés megtekintése - 15,241-15,270 / 15,701

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.