A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Közös, csoportos rendelés külföldi üzletektől -2.0-

  • , Hozzászólás ID: #106035
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    De itt a problemat meg mindig az eredmenyezi velemenyem szerint, hogy ha sokan rendelunk akkor bar megoszlik a szallitasi koltseg, illetve ha tobb szamlat kerunk akkor a kulonbozo, nem jovedeki termekek kivetelevel nem kell vamot fizetnunk, viszont ezek ugye maximum kiegeszitokre ervenyesithetok (szenre is, de azt nem tudom mennyire erne meg behozni a tulsagosan nagy sulya miatt). Tehat a dohany behozatala meg mindig problemat jelent. Bar ha vartok jovohet elejeig, akkor lehet, hogy el tudom intezni a dolgot es abban az esetben egy helyrol rendelnenk a dohanyt, masik helyrol pedig a kulonbozo kiegeszitoket. Ha sikerult utanajarnom a dolgoknak, akkor majd irok.

    , Hozzászólás ID: #106036
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    krampi írta korábban:
    De itt a problemat meg mindig az eredmenyezi velemenyem szerint, hogy ha sokan rendelunk akkor bar megoszlik a szallitasi koltseg, illetve ha tobb szamlat kerunk akkor a kulonbozo, nem jovedeki termekek kivetelevel nem kell vamot fizetnunk, viszont ezek ugye maximum kiegeszitokre ervenyesithetok (szenre is, de azt nem tudom mennyire erne meg behozni a tulsagosan nagy sulya miatt). Tehat a dohany behozatala meg mindig problemat jelent. Bar ha vartok jovohet elejeig, akkor lehet, hogy el tudom intezni a dolgot es abban az esetben egy helyrol rendelnenk a dohanyt, masik helyrol pedig a kulonbozo kiegeszitoket. Ha sikerult utanajarnom a dolgoknak, akkor majd irok.

    Rendben várunk. Addig mindenki gyűjtsön még pénzt, persze ne szálljunk el a rendeléssel. Fejenként 20e max szerintem.

    , Hozzászólás ID: #106037
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Leven, hogy elegendoen leszunk ahhoz, hogy a szallitasi koltseg fejenkent ne keruljon sokba, szerintem a legfontosabb, hogy mindenkepp kulon rendeljuk a dohanyokat, illetve a kiegeszitoket. Ugyanis az utobbival semmi problema nem adodhat a vamolas soran, viszont nem kene belekeverni a dohanyokat is, hogyha barmi van, akkor ne bukjuk esetlegesen mind a kettot (itt most a nagyon szelsoseges esetekre probalok ravilagitani, termeszetesen nem ennyire veszes a helyzet, nem szandekoztam senkinek sem elvenni a kedvet 🙂 ). Egy 4-5 fo eseten mar nevetsegesen alacsony a szallitasi koltseg, par szaz forint, azon meg nem eri meg sporolni, foleg egy nagyobb rendeles eseten 🙂

    , Hozzászólás ID: #106038
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Rendben Krampi, reméljük el tudod intézni. Addig várunk.

    , Hozzászólás ID: #106039
    somika
    Felhasználó
    Somika
    • Hozzászólás: 570

    Az itthoni folyamatos áremelkedés miatt úgydöntöttem hogy jövőre tavasszal rendelek egy nagy csomagot a chronichookah.com ról(meglepNÉM vele magam szülinapra 😛 ).

    A következőket tervezem:

    -Chinese small phunnel(10$)

    -Chinese large phunnel(10$)

    -Al fakher 250 g golden set(47$!!!):

    Eskandarani apple

    Bahrani apple

    rose

    golden grape

    golden strawberry

    -MYA standard cső 2 db(15$)

    -chrinoc hookah instant lite 2 db(28$)

    összesen:110$(18150HUF)

    ____________________________________________________________

    A kérésem pedig az hogy vki aki ismeri a behozatali feltételeket(igen, te Krampi :hehe: )az ossza meg velem h ezt dohány szettet hogy tudnám lehetőleg legálisan behozatni, illetve hogy kb. mennyibe kerülne a szállítási költség,mert ha megoldható lenne a dohányokat hazahozni akkor nagyon jól járnék(a dohányok ára 7750ft!!! amiért itthon 2 csomag nagy al fakhert majdnem megkapsz!).

    , Hozzászólás ID: #106040
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Most már engem is nagyon érdekel, hogy hogyan lehetne elintézni azt, hogy be lehessen hozni vám nélkül max. 1 kg ohányt. Krampi légyszíves oszd meg velem/velünk. Fontos lenne, köszönöm.

    OFF: felhívom a figyelmet, hogy az USD árfolyam 218,76 Ft körül van. Ezt a rendelés előtt érdemes megnézni google-ba. Vagy bárhol máshol, mert nap mint nap változik. És nem mindegy, hogy 160 Ft vagy 220 Ft. 🙂 OFF vége.

    , Hozzászólás ID: #106041
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Hat eloszor is ami a behozatal soran a legfontosabb, hogy a rendelt mennyiseg osszege ne haladja meg a vamkotelesseg osszeget. Ez amikor legutobb felvetodott itt a forumon, akkor $170 volt, de a legbiztosabb, ha ezt a vam es penzugyorsegtol erdeklodi meg az ember. Ha ez nem jelent problemat, akkor a kovetkezo elintezendo dolog az, hogy a szamlara, amit a csomaggal egyutt kuldenek ne keruljon fel, hogy az jovedeki termeket, tehat dohanyt is tartalmaz. Ezt mar kereskedoje valogatja, hogy megteszik e ezt a szivesseget, avagy sem. Meg kell keresni tobb boltot es megkerdezni. (En Johnal amikor legutobb beszeltem, akkor azt mondta, hogy ezeket a dolgokat befejezte es mostmar csak teljesen legalisan kuld ki csomagokat; bar en mas megoldast szerettem volna, szoval erdemes azert megkerdezni, hatha meg lehet ezt igy oldani).

    A masik megoldas, ami letezik, hogy az ember mint ajandekot adatja fel a csomagot, ahhoz ugyebar nem tartozik szamla, azt is a bejelentett csomag erteke alapjan vamoljak. Ugyhogy amit mindenkepp erdemes kideriteni, hogy az Allamokbol rendelt csomagok eseten mennyi a vam-hatar ajandekkent, illetve sima, kereskedotol rendelt csomagkent feladott dolgokra.

    , Hozzászólás ID: #106042
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Nah kicsit élénküljünk, mivel elvileg mostanságra terveztük ezt a rendelést….

    Ki mit akar rendelni és mennyit akkor?

    , Hozzászólás ID: #106043
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Végül is melyik webshopból lesz a rendelés ? :rouge: Ha ezt megtudom, akkor hamarosan meglesz, hogy mit szeretnék :]

    , Hozzászólás ID: #106044
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    https://www.hookah-shisha.com/

    Illetve akivel megtudjuk beszélni, hogy ajándékként adja fel. 🙂

    , Hozzászólás ID: #106045
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    https://nazarhookah.com/

    Ebben a webshopban biztosan fel tudja adni ajándékként, mert beszéltem vele msn-en 🙂 Ez az ember rendes, simán megcsinálja. Kéne beszélni akkor https://www.hookah-shisha.com/ ezzel a shoppal is.

    , Hozzászólás ID: #106046
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Syska, ha tudsz angolul, akkor menj fel a https://www.hookah-shisha.com oldalra, és ott ha bejött az oldal, jobb felső sarokban van egy kör alakú vmi, benne ez áll : LIVEHELP ON … menj rá és lehet beszélgetni online a sráccal. Lécci kérdezz meg 1-2 dolgot … én nem annyira tudok angolul 😀

    , Hozzászólás ID: #106047
    tzsolti
    Felhasználó
    tzsolti
    • Hozzászólás: 15

    Ha már van rá lehetőség rendelnék dohányokat:

    Romman 50g choco-mint(jelenleg out of stock de remélem lesz)

    Romman 50g grape

    romman 50g blackberry

    És még egy blue generic phunnel bowl-t.jelenleg ez is kifogyott, ha nincs, akkor egy dark brown generic kerámiát.

    , Hozzászólás ID: #106048
    tzsolti
    Felhasználó
    tzsolti
    • Hozzászólás: 15

    illetve még:

    Golden Coals – 40 mm -ből 2 rollt(2X10 db)

    , Hozzászólás ID: #106049
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    webbie írta korábban:
    Syska, ha tudsz angolul, akkor menj fel a https://www.hookah-shisha.com oldalra, és ott ha bejött az oldal, jobb felső sarokban van egy kör alakú vmi, benne ez áll : LIVEHELP ON … menj rá és lehet beszélgetni online a sráccal. Lécci kérdezz meg 1-2 dolgot … én nem annyira tudok angolul 😀

    Angolból nemhogy társalgási, de megértési szinten is alig vagyok. X|

    , Hozzászólás ID: #106050
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    tzsolti írta korábban:
    Ha már van rá lehetőség rendelnék dohányokat:

    Romman 50g choco-mint(jelenleg out of stock de remélem lesz)

    Romman 50g grape

    romman 50g blackberry

    És még egy blue generic phunnel bowl-t.jelenleg ez is kifogyott, ha nincs, akkor egy dark brown generic kerámiát.

    Dohányt nem biztos, hogy tudunk rendelni. Elejétől olvasd át és akkor képben leszel. 🙂

    Egyebet lehet tudunk, de a csomag súlyára is oda kell ügyeljünk (szénre gondolok itt)

    Meglátjuk miként lesz.

    , Hozzászólás ID: #106051
    tzsolti
    Felhasználó
    tzsolti
    • Hozzászólás: 15

    Okké csak akkor mindenképpen ajándékként kellene rendelni, vagy pedig úgy, hogy a dohányról a vámosok ne tudjanak.Valami cégvezetővel kellene beszélni, olvastam h ez a John nem valami készséges, szóval akkor nem biztos hogy onnan kéne rendelni.Az a baj, angolul nemigazán tudok, ezért nem tudom megbeszélni.Érdekességképp vannak olyan helyzetek amikor az amcsik a jófejek, én már rendeltem párszor külföldről, és volt olyan hogy előzetes megbeszélés nélkül írták rá h ajándék(van ilyen is).

    , Hozzászólás ID: #106052
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Emberek, kezdjünk el véglegesíteni, hogy ki mit szeretne rendelni, mert a héten fel kellene adni a rendelést, és a számításaim szerint Nov. 22.-ért itt is lenne, ha minden jól alakul 😛 Jó lenne, ha pénteken fel tudnánk adni a rendelést, vagy csütörtökön akár. Szóval mindenki döntse el, hogy mit szeretne, és írja meg. 5-6 ember elég lenne :rouge: Nem akarok másokkal kiszűrni, de a súly is számít. Szóval irja meg mindenki, hogy mit szeretne rendelni ( csak olyat irjatok, ami van raktáron. ) Ahonnan rendelünk : https://www.hookah-shisha.com/ . . . én még most összerakom a listát, aztán mindjárt leírom ide, hogy nekem mikre van szükségem. 🙂 Élénküljünk, élénküljünk 😛

    , Hozzászólás ID: #106053
    presta
    Felhasználó
    Presta
    • Hozzászólás: 122

    Én valami STARBUZZ 250 G-s (ha nagy lessz a suly akkor csak 10 garmmot rendelnék 🙂 ) Dohányra gondoltam… havalaki valamilyet kostolta azjánlhatna vmit… de még lebeszélem fatherommal …

    (off: bocsi h rég nem irtam, csak most itthon vmi gáz van a routerrel + le voltam tiltva… xD am lett egy “uj” pipa minnyá irok róla 😉 )

    , Hozzászólás ID: #106054
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    Quote:

    – Nammor Hookah Hose (4700Ft) Large black

    – Romman 50 g (1050Ft) Cocktail (fruit punch)

    – Al Fakher 250g (2800Ft) Cola

    – Fantasia 200g (2600Ft) Margarita (ha nincs akkor Rasberry kamikaze-málnás)

    Részemről ezek. 😉

    Ha a dohány nem oldható akkor 2db Nammor cső lenne. Ha megoldható akkor 1. 🙂

    , Hozzászólás ID: #106055
    moldy007
    Felhasználó
    moldy007
    • Hozzászólás: 1962

    Motoros ismerősöm volt egyiptomban búvárkodni , adtam neki listát milyen dohányra “vadászon”, sajnos valami eldugott helyen volt a vörös tengernél, úgy hogy vett 8 db 250gr nakhlát, meg 1 szuper minőségi pipát magának.( pipa azért volt mer az árus bátya legjobb pipákat gyárt kairóban ) A LÉNYEG : ferihegyi repülőtéren elvettek 3at többit meghagyták , mondták hogy 1 kiló behozható , de “korrekt” volt a vámos ,jó értelembe , kicsit többet megengedett.

    , Hozzászólás ID: #106056
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    moldy007 írta korábban:
    Motoros ismerősöm volt egyiptomban búvárkodni , adtam neki listát milyen dohányra “vadászon”, sajnos valami eldugott helyen volt a vörös tengernél, úgy hogy vett 8 db 250gr nakhlát, meg 1 szuper minőségi pipát magának.( pipa azért volt mer az árus bátya legjobb pipákat gyárt kairóban ) A LÉNYEG : ferihegyi repülőtéren elvettek 3at többit meghagyták , mondták hogy 1 kiló behozható , de “korrekt” volt a vámos ,jó értelembe , kicsit többet megengedett.

    Személyes behozatal más mint a csomagküldős. Szerintem a csomagnál nem lennének ennyire jópofák. :-/

    , Hozzászólás ID: #106057
    tzsolti
    Felhasználó
    tzsolti
    • Hozzászólás: 15

    ki rendelné meg ezt az egészet?

    , Hozzászólás ID: #106058
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312
    tzsolti írta korábban:
    ki rendelné meg ezt az egészet?

    A kérdés jó. Ki tud jól angolul?

    Mivel jómagam nem vagyok annyira jó, max szótárral.

    , Hozzászólás ID: #106059
    tzsolti
    Felhasználó
    tzsolti
    • Hozzászólás: 15
    tzsolti írta korábban:
    Okké csak akkor mindenképpen ajándékként kellene rendelni, vagy pedig úgy, hogy a dohányról a vámosok ne tudjanak.Valami cégvezetővel kellene beszélni, olvastam h ez a John nem valami készséges, szóval akkor nem biztos hogy onnan kéne rendelni.Az a baj, angolul nemigazán tudok, ezért nem tudom megbeszélni.Érdekességképp vannak olyan helyzetek amikor az amcsik a jófejek, én már rendeltem párszor külföldről, és volt olyan hogy előzetes megbeszélés nélkül írták rá h ajándék(van ilyen is).

    dohányproblémát kellene megoldani, hogy ne legyen vám…meg kéne kérdezni ezeket a vezetőket, h rá tudják-e írni h gift…ehhez kell az angol…magában a rendelésben semmi extra nincs, bárki megtudja azt csinálni.

    , Hozzászólás ID: #106060
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    A félre értések kedvéért akarom mellőzni, hogy én angolozzak.

    ne haragudjatok, magát a rendelést nem tudom magamra vállalni… 🙁

    , Hozzászólás ID: #106061
    geografi
    Felhasználó
    Geografi
    • Hozzászólás: 5

    Sziasztok, bocs h beleszólok, de ha a Hookah-Shisháról rendeltek, automatikusan ajándékként adnak fel minden nemzetközi megrendelést(kivéve a kanadaiakat, de az titeket nem érint)

    Quote:
    We mark international orders as “gifts” to try to avoid duties but cannot guarantee any avoidance of duties. We advise you to contact your local customs agency for duty information.

    Vagyis:

    “A nemzetközi megrendeléseket ajándékként küldjük, de nem tudjuk garantálni, hogy ezzel elkerülheted a vámot. Azt javasoljuk, lépj kapcsolatba a helyi vám ügynökséggel a vámmal kapcsolatos információért”

    , Hozzászólás ID: #106062
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Akkor elmondom megegyszer, hogy eloszor a VPOP-t kell felhivni, hogy az ajandeknak milyen limitjei vannak, ugyanis a honlapon szerepel egy 45 euros ertekhatar, csak eleg regi datummal. Meg kene kerdezni, hogy ez ervenyes e meg, illetve, hogy milyen egyeb szabalyok vonatkoznak meg ra. Mert ha ebbol kicsusznank rendeles soran, akkor meg kene kerni oket, hogy a csomagon feltuntetett ertek az a maximalis legyen, hiaba tartalmaz amugy tobbet. Ha ez megoldhato, akkor viszont azert arra figyelni kell, hogy egy tulsagosan nagy csomagrol azert lehet, hogy a vamosok sem hiszik el, hogy tenyleg csak az van benne, amit rairtak, szoval lehet, hogy belekukkantanak 🙂 Persze, hogyha csak kiegeszitoket rendelnenk, akkor ezzel nem lenne problema, mert azt ajandekkent kuldik, 45 euro az erteke, alljanak fejre, sokmindent nem tudnak kezdeni vele, tehat ezzel nem volna problema, viszont dohanyt igy mar rizikosabb belerakni a csomagba.

    , Hozzászólás ID: #106063
    presta
    Felhasználó
    Presta
    • Hozzászólás: 122
    sYska/!/ írta korábban:
    tzsolti írta korábban:
    ki rendelné meg ezt az egészet?

    A kérdés jó. Ki tud jól angolul?

    Mivel jómagam nem vagyok annyira jó, max szótárral.

    Ha meglessz oldva hogy lehessen dohányt rendelni akkor MI meg tudjuk rendelni faterral. az öreg 8 nyelven tud 😀 )köztük angolul, perfect “szinten ” _D )

    , Hozzászólás ID: #106064
    tzsolti
    Felhasználó
    tzsolti
    • Hozzászólás: 15

    felhívtam vpop-t, még mindig 45 eur az érték határ, azaz 57 dollár.Két lehetőség van:vagy két részben adjuk fel a rendelést külön, vagy pedig meg kéne beszélni, hogy más értéket írjanak a csomagra.Nem tudom mennyi a szállítás, de hogyha kedvező, sztem az első lehetőség jobb lenne.

30 bejegyzés megtekintése - 31-60 / 111

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.