A vízipipázás egy közösségi hobbi, mely a dohányzás egy kulturált, igényes és hagyományként őrzött szokása.

Közös, csoportos rendelés külföldi üzletektől -2.0-

  • , Hozzászólás ID: #106065
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Igen és úgy kéne, hogy egyikbe a dohányt a másikba a kiegészítőkt, hogy véletlenül s elegyen zűr ha a dohányok miatt beszólnak.

    , Hozzászólás ID: #106066
    presta
    Felhasználó
    Presta
    • Hozzászólás: 122

    szerintem a nazarhookah.com tulajaval el tudjuk intézni hogy ajándékként adja fel a csomagot + legyen kicsit kisseb az ár ami rajta van.

    , Hozzászólás ID: #106067
    tzsolti
    Felhasználó
    tzsolti
    • Hozzászólás: 15

    hookah-shisháról is ajándékként adják fel.Syska:egyébként így a szállítás is jóval több szóval nem biztos hogy ez a módszer a tuti, mert lehet a vám ugyanannyi lenne.De hogyha így is csinálnánk, akkor a dohányos csomagra is valami mást kéne ráírni, tehát ezügyben is szólni kéne.Vagy:akkor kéne egy csak kiegészítős csomag, és egy dohányos amiben van pár kiegészítő is, és amire rá lenne írva, hogy azért pár dohány van benne(vámhatár alatt).Így szerintem már nem fogja őket érdekelni a többi dohány.Vagy akkor már felbontják a csomagot és megnézik?

    , Hozzászólás ID: #106068
    presta
    Felhasználó
    Presta
    • Hozzászólás: 122

    Visszalépnék a rendelési igényemtöl.

    Találtam valamit és inkább arra költeném a lóvét.

    , Hozzászólás ID: #106069
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414
    tzsolti írta korábban:
    hookah-shisháról is ajándékként adják fel.Syska:egyébként így a szállítás is jóval több szóval nem biztos hogy ez a módszer a tuti, mert lehet a vám ugyanannyi lenne.De hogyha így is csinálnánk, akkor a dohányos csomagra is valami mást kéne ráírni, tehát ezügyben is szólni kéne.Vagy:akkor kéne egy csak kiegészítős csomag, és egy dohányos amiben van pár kiegészítő is, és amire rá lenne írva, hogy azért pár dohány van benne(vámhatár alatt).Így szerintem már nem fogja őket érdekelni a többi dohány.Vagy akkor már felbontják a csomagot és megnézik?

    Ezzel igazabol az a problema, hogy a nem szemelyesen behozott dohany maximalis mennyisege 50g. Tehat ezzel nem sokra mennenk. A kiegeszitokkel igazabol semmi problema nem volna, mert az ajandekkent torteno feladas, illetve ha kicsit nagyobb ertekben rendelunk, akkor az, hogy kisebb arat tuntessenek fel rajta, az nem gond. Egyedul azt kene elkerulni, hogy tulsagosan nagy legyen a csomag, tehat hogy ne lehessen elkepzelni rola, hogy tenyleg olyan ertekben tartalmaz arut, ami a csomagon fel van tuntetve. De szerintem ez kiegeszitok eseten nem jelethet problemat. Szoval azt szerintem akar meg is lehetne rendelni, nem kell sokaig halogatni. A dohany viszont mar egy problemasabb dolog, azt viszont mindekeppen a kiegeszitoktol fuggetlenul kene intezni es rendelni velemenyem szerint.

    , Hozzászólás ID: #106070
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Na jó, kezd túl sok bonyodalmat jelenteni dohány.

    Arra szavaznék személy szerint, hogy hagyjuk a dohányt. Rendeljünk csak kiegészítőket.

    Vagy korlátozzuk, h mindenki max 200g dohányt rendelhet és max 1kg-ig mehetünk. Megkérjük, hogy úgy tüntesse fel, mintha vízipipa üveg lenne benne, tehát, hogy nagyon törékeny. Akkor a súly nem tűnne fel. Bár …

    Hogy legyen, döntsük már el! :grr:

    , Hozzászólás ID: #106071
    webbie
    Felhasználó
    webbie
    • Hozzászólás: 1924

    Lehet későn szólok, de ebből a rendelésből kiszállok. Szerintem nyáron fogok rendelni 1 csomagot. Most per pill másra kell a pénz. 😉 :triste1:

    Remélem nektek összejön a rendelés, aztán láthatunk majd beszámolókat 😛 😉
    , Hozzászólás ID: #106072
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Na jó, akkor tisztázzuk, hogy ki van még benne és milyen (csak kiegészítőt) szeretne rendelni?

    Kezdem unni ezt a cacecárét… Döntsünk és rendeljünk.

    , Hozzászólás ID: #106073
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Én speciel biztosan fogok rendelni a https://www.hookah-shisha.com -ról.

    Max 2 jelentkezőt kérek aki valamit akar még rendelni (és nem dohányt), nem ólom nehezéket stb.

    Posta költség jelenlegi árfolyamon 5300Ft lenne, ez oszlana meg arányosan. A megrendelt érték összegét előre kérném eljuttatni hozzám, továbbá Krampi segítségét kérném a külföldi rendelés előtt még. 🙂

    , Hozzászólás ID: #106074
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Még valami, mivel érkezett egy email:

    Quote:

    Tisztelt Rottenbacher Tamás Úr!

    Csomag vámtétele tárgyban érkezett kérdésére az alábbi tájékoztatást adom.

    A hatályos joganyag (918/83 EGK 27. cikk) szerint bármely küldemény, melyet a címzett részére levél vagy postai csomag formájában adnak fel, és elhanyagolható értékű árukat tartalmaz, importvámoktól mentesen hozható be.

    Elhanyagolható értékű áru postai rendelés esetén olyan tényleges belső értéket képviselő árut jelent, amelynek értéke szállítmányonként nem haladja meg a 22 EUR összértéket. Abban az esetben, ha a postai küldemény értéke postai költséggel együtt meghaladja a 22 EUR értéket úgy vámeljárást kell lefolytatni a kapcsolódó vám és általános forgalmi adó kiszabása mellett.

    A vámhatóság a terméket jelölő tarifaszámhoz (Taric-kód) kapcsolódó vámtételt veszi figyelembe a vám kiszabása során. A vámot a vámértékből számoljuk. A vámérték az áruérték és az esetlegesen felmerülő vámérték növelő tényezők összege. Vámérték növelő tényező lehet a szállítási költség, biztosítás amennyiben azokat a vevő fizeti. Az általános forgalmi adót az áfa-alapból számoljuk. Az áfa-alapba beletartozik a vámérték és a vám.

    Az általános forgalmi adó kulcsa általában 20%.

    A vámtarifaszámokat, a hozzájuk kapcsolódó vámtételeket és az esetleges korlátozásokat az alábbi internetes oldalon érheti el:

    https://ec.europa.eu/taxation_customs/dds/tarhome_hu.htm

    Tehát 22 euró a vám határ, ami jelen pillanatban ~28 US dollárnak felel meg. Tehát biztosan kell vámot fizetnünk, ha ajándék, ha nem. :grr:

    , Hozzászólás ID: #106075
    tzsolti
    Felhasználó
    tzsolti
    • Hozzászólás: 15

    bocsi de ez sztem nagyon nem így van.Megkérdeztem 45 eurot mondtak.Rendeltem külfödről már cuccot, 36$ volt ez értéke+45$ a postaköltség.Rá volt írva a csomagra több helyen, mi volt benne.Nem volt ajándékként címezve meg ilyesmi.Rajta volt a vámosok pecsétje.És mégse volt vám.3 hónappal ezelőtt volt.És ez már nem egyszer vt.Syska ha ketten maradunk felveszlkek msnre és megbeszéljük mit rendelünk.

    , Hozzászólás ID: #106076
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Én ma kaptam ezt az információt. Amiről tájékoztattak azt írtam le…

    , Hozzászólás ID: #106077
    krampi
    Felhasználó
    krampi
    • Hozzászólás: 3414

    Egyszeruen meg kell keresni oket a rendeles elott es megkerdezni, hogy van e ra mod, hogy mas erteket tuntessenek fel a csomagon 🙂 Amugy azt en se ertem, hogy miert kell ilyen alacsonynak lennie a behozhato aruk osszegenek. Mas orszagokban ez olyan $1000 korul van …

    , Hozzászólás ID: #106078
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Krampi, majd a tesztelésnél dumáljunk erről. 🙂

    Lehet ha van net akkor ott leadom a rendelést a társasággal. :]

    , Hozzászólás ID: #106079
    dreadloxxx
    Felhasználó
    dreadloxxx
    • Hozzászólás: 33

    sziasztok srácok…

    Végigolvastam a témát, és gondoltam megosztok veletek egy észrevételt.

    Én is nagyon régóta szeretnék vásárolni a hookah-shisha.com-ról, ám most döntöttem és rendelni fogok 🙂

    Végigolvastam tehát a honlapot adatok után, és találtam egy érdekes részt, ami idáig mindenki figyelmét elkerülte.

    “We mark international orders as “gifts” and do not include an invoice with the package to try to avoid duties, but we cannot guarantee any avoidance of duties. We advise you to contact your local customs agency for duty information.”

    Kiemelném belőle azt a részt hogy “and do not include an invoice with the package”, ami egészen pontosan azt jelenti, hogy nem mellékelnek számlát a csomaghoz, hogy elkerüljék a vámolást.

    Vagyis ha ajándékként van feladva, és nincs hozzá számla sem, akkor nem igazán tudják megvámoltatni a csomagot.

    Remélem sok meghoztam párótok kedvét a rendeléshez!

    , Hozzászólás ID: #106080
    dreadloxxx
    Felhasználó
    dreadloxxx
    • Hozzászólás: 33

    ja és Syska, ha keresel még embert akkor én lehet hogy benne lennék, ha 4en rendelünk már akkor is csak 1300 ft a posta, ami elfogadható.

    Annyi “kikötésem” lenne, hogy ha megoldható dohányt ne rendeljünk, ne bonyolítsuk a saját dolgunkat, hagyatkozzunk szívócsövekre és hasonlókra…

    , Hozzászólás ID: #106081
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Őőő részemről nem aktuális a dolog immáron. Túl sokan, túl sokfélét akartak és ezt nem tudtuk összehozni. Úton van már a csomag, most így alakult. Meglátjuk későbbiekben miként lesz. :-/

    (mert lesz még rendelés későbbiekben is biztosan)

    , Hozzászólás ID: #106082
    dreadloxxx
    Felhasználó
    dreadloxxx
    • Hozzászólás: 33

    akkor viszont majd mindenképp írd már meg Nekem a részleteket, hogy ment a fizetés, és végülis akkor mi volt a vámmal…

    köszi előre is!

    , Hozzászólás ID: #106083
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Lesz egy úgynevezett Vendor review, azaz kamera előtt bontjuk fel a csomagot és elmondunk minden tapasztalatunkat. 🙂

    , Hozzászólás ID: #106084
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Szerintem érdemes lenne keresni egy görög vízipipa webáruházat mivel EU tagországok elvileg vámmentesen küldhetnek csomagot és akkor lehetne bőven dohányt is rendelni. Segítség a kereséshez: Vízipipa görögül: υδροσωλήνας https://www.webforditas.hu :gene:

    , Hozzászólás ID: #106085
    sYska
    Adminisztrátor
    sYska
    • Hozzászólás: 10312

    Egyéb ötlet Mr. υδροσωλήνας ? 😀

    , Hozzászólás ID: #106086
    cisco
    Felhasználó
    Cisco
    • Hozzászólás: 372

    Nem tudom akar-e valaki a közeljövőben rendelni a Sisha-world -től, de én igen. :)) Jó lenne valami csoportos megrendelés, ha valaki még csatlakozna, és már rendelt innen. nekem összejött egy kb 150 Eurós rendelés…

    , Hozzászólás ID: #106087
    presta
    Felhasználó
    Presta
    • Hozzászólás: 122

    Szia!

    Mi pont akartunk rendelni nikotimmentes dohányt, de még nem került rá sor ha rendelsz akkor lehet h beszállnánk

    , Hozzászólás ID: #106088
    cisco
    Felhasználó
    Cisco
    • Hozzászólás: 372

    Nekem 10.-én lenne aktuális a rendelés. / fizetés / 🙂 Bejövő összegtől függően ez lehet több és kevesebb is a megrendelés. 🙂

    , Hozzászólás ID: #106089
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Azzal az lesz a baj, hogy vámolni kell. Vagy merésznek lenni és bevállalni, hogy hátha átcsúszik a vámon.

    Egyébként nem találtam semmit ami erre vonatkozó lenne se a vám se a posta oldalán, nem tudja valaki, hogy a vám értéke mennyi lenne? Lehet, hogy az itthoni árak melett még úgy is megérné.

    , Hozzászólás ID: #106090
    cisco
    Felhasználó
    Cisco
    • Hozzászólás: 372
    kokovics írta korábban:
    Azzal az lesz a baj, hogy vámolni kell. Vagy merésznek lenni és bevállalni, hogy hátha átcsúszik a vámon.

    Egyébként nem találtam semmit ami erre vonatkozó lenne se a vám se a posta oldalán, nem tudja valaki, hogy a vám értéke mennyi lenne? Lehet, hogy az itthoni árak melett még úgy is megérné.

    Erre a vámra nem is gondoltam… az mennyi?

    , Hozzászólás ID: #106091
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Syskáék ha jól tudom úgy oldották meg, hogy megkérték a csávót, hogy ajándékként 20$ értékkel adják fel úgy nincs vám, de kibonthatják a csomagot és akkor kampó.

    Ezért nem rendeltek dohányt csak vortexet meg razant.

    , Hozzászólás ID: #106092
    presta
    Felhasználó
    Presta
    • Hozzászólás: 122

    Ez egy német országi webshop. Nincsen vám.

    , Hozzászólás ID: #106093
    kokovics
    Felhasználó
    kokovics
    • Hozzászólás: 888

    Akkorviszont lehet, hogy énis beszállok, megnézem az árait 😀

    , Hozzászólás ID: #106094
    cisco
    Felhasználó
    Cisco
    • Hozzászólás: 372
    kokovics írta korábban:
    Syskáék ha jól tudom úgy oldották meg, hogy megkérték a csávót, hogy ajándékként 20$ értékkel adják fel úgy nincs vám, de kibonthatják a csomagot és akkor kampó.

    Ezért nem rendeltek dohányt csak vortexet meg razant.

    Dohányt nem is akarok rendelni, csak pipát, meg kiegészitőket.

30 bejegyzés megtekintése - 61-90 / 111

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Ha még nincs profilod, akkor itt regisztálj!

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.